16 najlepszych przykładów wiadomości e-mail dotyczących nowych produktów + najlepsze praktyki

Czy wiadomość e-mail z informacją o premierze nowego produktu może wpłynąć na wskaźniki przyjęcia produktu? Dlaczego wiadomości e-mail dotyczące premiery produktu są ważne dla skutecznej strategii wprowadzania produktu na rynek?

Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

W tym artykule omówiono powody i sposoby korzystania z wiadomości e-mail podczas kampanii wprowadzania nowych produktów wraz z wyselekcjonowaną listą wiadomości e-mail z ogłoszeniami o wprowadzeniu nowego produktu.

Zastrzeżenie: Zapoznaj się z naszym artykułem dotyczącym ogłaszania premier produktów w aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ogłaszać nowe aktualizacje i funkcje produktów za pomocą wskazówek w aplikacji, a nie tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej.

TL;DR

  • Wiadomość e-mail dotycząca premiery produktu jest istotną częścią strategii marketingowej wprowadzania produktu na rynek i ma na celu poinformowanie użytkowników, zarówno obecnych, jak i potencjalnych, o nowym produkcie lub wersji funkcji, a także zaoferowanie więcej szczegółów na temat zmian, które nastąpiły.
  • E-maile dotyczące wersji produktu mogą pomóc poprawić wskaźniki adopcji, zachęcając nieaktywnych użytkowników do powrotu do produktu.
  • Oprócz premier nowych produktów, wiadomości e-mail mogą być wykorzystywane do ogłaszania nowych funkcji, aktualizacji, ofert specjalnych lub zaproszeń na wydarzenia lub premiery wersji beta.
  • Najlepsze praktyki przy pisaniu wiadomości e-mail dotyczących premiery produktu: używaj przyciągających uwagę tematów, planuj sekwencję wiadomości e-mail, segmentuj grupę docelową, używaj obrazów i zrzutów ekranu produktów oraz dodawaj odpowiednie wezwanie do działania (CTA).
  • Zamiast korzystać z losowego szablonu wiadomości e-mail przed premierą, powinieneś zobaczyć, jak marki dostarczają wiadomości e-mail dotyczące premiery produktu w kontekście. W ten sposób możesz uczyć się z ich taktyk pisania i zastosować je do własnych e-maili wprowadzających produkt.
  • Podczas gdy e-mail wprowadzający produkt wprowadza użytkowników do aplikacji, sparowanie go ze wskazówkami w aplikacji może zwiększyć wskaźniki adopcji. Użyj do tego narzędzia do adopcji produktu (sprawdź Userpilot).

Czym jest wiadomość e-mail z ogłoszeniem wydania nowego produktu?

Wiadomość e-mail dotycząca premiery produktu jest istotną częścią strategii marketingowej wprowadzania produktu na rynek i ma na celu poinformowanie użytkowników, zarówno obecnych, jak i potencjalnych, o nowym produkcie lub wersji funkcji, a także zaoferowanie więcej szczegółów na temat zmian, które nastąpiły.

E-maile wprowadzające produkt na rynek informują użytkowników, kiedy produkt będzie dostępny, jakie problemy rozwiąże, jak mogą uzyskać do niego dostęp lub znaleźć więcej informacji.

Dlaczego wiadomości e-mail dotyczące nowych produktów są ważne?

Odpowiednio wykorzystane wiadomości e-mail z informacją o premierze produktu pomogą poprawić wskaźniki adopcji produktu.

Istnieje duża szansa, że korzystasz z ogłoszeń w aplikacji, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników i być na bieżąco ze szczegółami dotyczącymi nowych wydań i aktualizacji produktów. Jest to najbardziej bezpośredni sposób dotarcia do użytkowników.

Ale gdy próbujesz nawiązać kontakt z użytkownikiem, który jest nieaktywny, Twoje wiadomości marketingowe w aplikacji nie mają szansy zostać zauważone. W tym miejscu pojawiają się e-maile.

Nie wspominając już o tym, że korzystanie z wiadomości e-mail może ponownie zaangażować użytkowników, którzy zrezygnowali, gdy aktualizacje wprowadzone do produktu są tym, czego użytkownik oczekiwał od produktu, a ich brak spowodował ich rezygnację.

Jakie są rodzaje wiadomości e-mail dotyczących nowych produktów?

Wiadomość e-mail z informacją o wydaniu produktu można uznać za termin zbiorczy dla kilku rodzajów różnych wiadomości e-mail, w tym:

  • E-maile informujące o wydaniu produktu i zawierające informacje o wydaniu.
  • Wiadomości e-mail z ogłoszeniami o nowych funkcjach informujące o dostępności nowych funkcji.
  • E-maile przedpremierowe oferujące wczesny dostęp do produktu przed jego oficjalną premierą.
  • Przyszłe wiadomości e-mail dotyczące sprzedaży produktów zachęcające użytkowników do uaktualnienia do planów premium z nowymi funkcjami.

Ogólny cel każdego z nich jest podobny, ale można ich używać w różnych sytuacjach, w zależności od strategii e-mail marketingu i relacji z klientami.

Wiadomości e-mail z informacjami o produktach

Jak sama nazwa wskazuje, wiadomości e-mail dotyczące wydania produktu to te, które zwykle zawierają informacje o wydaniu produktu. Są one częścią większych kampanii wprowadzania produktów na rynek i zawierają więcej szczegółów niż zwykły e-mail z ogłoszeniem o wydaniu funkcji.

SparkToro ogłasza duże aktualizacje

Wiadomości e-mail z zapowiedziami nowych funkcji

Ponieważ ulepszanie produktu i dodawanie nowych funkcji jest procesem ciągłym, wiadomości e-mail z zapowiedziami funkcji są podobne do wiadomości e-mail z wprowadzeniem produktu, z tą różnicą, że informują o dostępności nowej funkcji.

Sprawdź poniższy przykład ze Slideshare, w którym wprowadzono nową funkcję przycinania.

SlideShare przedstawia wydanie funkcji przycinania

E-maile przedpremierowe

Skuteczne wprowadzenie produktu na rynek to coś więcej niż tylko jeden e-mail. W tym miejscu pojawiają się e-maile z informacją o przedsprzedaży.

E-maile te są zazwyczaj częścią sekwencji e-maili związanych z wprowadzeniem produktu na rynek. Chociaż produkt nie jest jeszcze dostępny, oferują im szansę na zabezpieczenie dostępu, gdy tylko zostanie uruchomiony, być może przed innymi “zwykłymi” użytkownikami.

Takie e-maile pomagają budować szum wokół produktu, a nawet mogą pomóc w uzyskaniu wczesnego zaangażowania ze strony użytkowników.

Przykład wiadomości e-mail dotyczącej premiery produktu oferującej opcję zamówienia w przedsprzedaży

Przyszłe wiadomości e-mail z informacjami o sprzedaży produktów

Twój zespół sprzedaży może chcieć ponownie zaangażować porzuconych użytkowników lub zachęcić tych aktywnych, którzy nadal korzystają z bezpłatnego okresu próbnego lub planu freemium, do aktualizacji.

Korzystając z przyszłych e-maili sprzedażowych, możesz zaoferować jednorazową zniżkę użytkownikom, którzy chcą skorzystać z nowej funkcji lub ulepszenia produktu, które będą dostępne tylko w ramach subskrypcji premium.

Przykładem może być wiadomość e-mail od Squarespace z ograniczoną czasowo ofertą na dodatkową funkcję.

Oferta ograniczona czasowo od Squarespace

Jakie są najlepsze praktyki pisania wiadomości e-mail dotyczących nowych produktów?

Nie wystarczy wysłać e-maila, aby ogłosić wprowadzenie produktu na rynek, musisz upewnić się, że wysyłasz go do właściwej grupy docelowej i zoptymalizować kopię pod kątem zaangażowania.

Stwórz przyciągający uwagę temat wiadomości e-mail

Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o tematy wiadomości:

-Zbadaj głos docelowych odbiorców, na przykład poprzez wywiady lub kwestionariusze, i używaj języka, który prawdopodobnie będzie rezonował z odbiorcami.

– Skoncentruj się na jasności wszystkich szczegółów, zamiast próbować być dowcipnym lub intrygującym, aby właściwie przekazać wiadomość i zbudować oczekiwanie na treść wiadomości e-mail.

– Zachowaj długość 25-30 znaków, ponieważ tyle widzi większość użytkowników na urządzeniach mobilnych, i być może użyj linii podglądu jako rozszerzenia tematu, aby przekazać tę dodatkową informację.

Zaplanuj sekwencję wiadomości e-mail z zapowiedzią wprowadzenia produktu na rynek

Nie polegaj na pojedynczej wiadomości e-mail, aby dostarczyć wiadomość, ponieważ można ją łatwo przeoczyć. Zamiast tego zaprojektuj sekwencję wiadomości e-mail wysyłanych na różnych etapach kampanii wprowadzania produktu na rynek. Oto niektóre z wiadomości e-mail, które warto rozważyć.

– Zaproszenie do uruchomienia wersji beta – Zaproszenie wybranej grupy użytkowników do wzięcia udziału w testowaniu produktu przed jego uruchomieniem.

– Teaser email – wyślij go na kilka tygodni przed premierą i poinformuj użytkowników, że wkrótce pojawi się nowa funkcja (w tym data premiery), aby zbudować oczekiwanie.

– Wiadomość e-mail z ogłoszeniem wprowadzenia produktu na rynek – wyślij ją wraz z informacjami o wydaniu produktu i zaproś użytkowników do jego sprawdzenia.

– E-mail “Na wypadek, gdybyś go przegapił” – wysłanie przypomnienia może pomóc w przypadku, gdy użytkownik przegapił pierwszy e-mail (unikaj spamu i nie wysyłaj go do użytkowników, którzy otworzyli e-mail startowy).

Użyj segmentacji, aby wysyłać wiadomości e-mail do właściwych użytkowników

Wykorzystaj informacje o swoich użytkownikach do segmentacji użytkowników i dostarczania ukierunkowanych i odpowiednich wiadomości do właściwej grupy docelowej.

Do tej pory zidentyfikowałeś grupy użytkowników, którzy skorzystają z nowej funkcji i wysłałeś wiadomości e-mail tylko do nich.

Spraw, by e-maile z informacją o wydaniu były przyjemne wizualnie

Twórz treści, które będą przyjemne dla czytelników. Używaj wysokiej jakości zdjęć, grafik lub zrzutów ekranu.

Wiadomość e-mail nie jest miejscem na szczegółowe specyfikacje techniczne, więc ogranicz tekst do minimum.

Używaj wypunktowań i zwięzłego języka, aby przedstawić główne cechy i korzyści, a także dołącz link do strony, wersji demonstracyjnej lub prezentacji ze szczegółami.

Umieszczaj wezwania do działania w wiadomościach e-mail z informacjami prasowymi

Nie tylko chcesz poinformować użytkowników o nowym produkcie lub funkcji, ale także chcesz, aby podjęli działanie.

Możesz dołączyć link do oficjalnej strony z informacją o wydaniu lub zaprosić użytkownika do wypróbowania nowej funkcji lub produktu. Twoje wezwanie do działania będzie zależeć od rodzaju wiadomości e-mail i celu.

16 najlepszych przykładów wiadomości e-mail dotyczących wprowadzenia produktu na rynek

Chociaż w Internecie dostępnych jest wiele szablonów wiadomości e-mail dotyczących wprowadzenia produktu na rynek, korzystanie z nich nie jest najbardziej kreatywnym podejściem i nie oferuje odpowiedniego poziomu personalizacji.

Zamiast tego, poniższe 16 przykładów wiadomości e-mail może zainspirować Cię i pomóc w opracowaniu własnych wiadomości e-mail dotyczących wprowadzenia produktu na rynek.

#1 WeTransfer’s Collect

Ta wiadomość e-mail dotycząca wprowadzenia produktu na rynek zapowiada nowy produkt WeTransfer, Collect.

Zawiera ona obraz nawiązujący do głównej funkcji aplikacji, czyli możliwości łatwego gromadzenia treści cyfrowych. Pokazuje wartość produktu odpowiednim użytkownikom i podąża za nim z wezwaniem do działania, które kieruje użytkowników na stronę z dodatkowymi szczegółami.

WeTransfer sprytnie odwołuje się do dobrego gustu swoich użytkowników w wiadomości e-mail dotyczącej uruchomienia Collect.

#2 Integracja Miro i Zoom

Oto przykład wiadomości e-mail wysłanej przez Miro przypominającej użytkownikom o nowej funkcji.

Ma świetny krótki temat, który daje czytelnikowi główną korzyść z nowej funkcji i zawiera zrzut ekranu pokazujący, jak integracja z Zoom wygląda w praktyce oraz linię CTA, która zachęca użytkownika do przeczytania więcej na ten temat.

Integracja Miro i Zoom. Ogłoszenie, na które czekało wielu użytkowników.

#3 Mailchimp

W tej wiadomości e-mail z ogłoszeniem uruchomienia wersji beta Mailchimp oferuje swoim użytkownikom wczesny dostęp do nowego kreatora stron internetowych. Po podsumowaniu głównych cech produktu znajduje się wezwanie do działania zachęcające czytelnika do wypróbowania go i przesłania opinii.

Wiadomość e-mail od Mailchimp o nowej wersji produktu

#4 Nowe funkcje Hootsuite na Facebooku

W tej wiadomości e-mail z ogłoszeniem aktualizacji produktu Hootsuite przedstawia zestaw nowych funkcji dla użytkowników Facebooka.

Podkreślają, że funkcje są wprowadzane w odpowiedzi na potrzeby użytkowników.

Funkcje są streszczone tylko w skrócie, ale czytelnicy mają szansę wziąć udział w wydarzeniu, podczas którego nowe funkcje zostaną zademonstrowane.

# 5 Figma’s FigJam

Figma ogłosiła swoje narzędzie do tworzenia tablic online, FigJam, w wiadomości e-mail zawierającej jeden obraz utworzony za pomocą samego narzędzia.

Czy jest lepszy sposób na zaprezentowanie nowego produktu w akcji?

Kopia zawiera krótki opis celu FigJam, a następnie podział tego, co użytkownicy mogą osiągnąć za jego pomocą.

Wiadomość e-mail z informacją o nowym produkcie firmy Figma

#6 Grammarly

Nowa wiadomość e-mail z informacją o obsłudze różnych stylów tekstu jest podzielona na dwie części: grafikę prezentującą nowe funkcje paska narzędzi oraz tekst wyjaśniający, czym są nowe funkcje i jak z nich korzystać.

Po komunikacie startowym następuje przycisk, który może przenieść użytkowników do wpisu na blogu lub strony docelowej, gdzie mogą znaleźć więcej informacji.

Linia tematu i nagłówek, Napisz swój tekst w stylu, są również miłym akcentem i bardzo dowcipnym sposobem na wprowadzenie nowej funkcji.

Dowcipny kalambur Grammarly w e-mailu aktualizacyjnym

#7 Doit

Oto dobry przykład wiadomości e-mail dotyczącej uruchomienia wersji beta od Doit, która informuje czytelników o ulepszeniach wprowadzonych od czasu premiery produktu.

Jest on ułożony jako osobisty e-mail, zwracając się bezpośrednio do czytelnika, zawiera zrzut ekranu, po którym następuje wezwanie do działania – prośba o opinię klienta po utworzeniu bezpłatnego konta.

Wiadomość e-mail z ogłoszeniem aktualizacji funkcji Doit

#8 Designmodo

Designmodo to kolejna firma, która zdecydowała się wykorzystać zapowiadany produkt do stworzenia wiadomości e-mail, ponieważ właśnie do tego służy Postcards.

E-mail wygląda oszałamiająco, opiera się na wysokiej jakości wizualizacjach i krótkim opisie produktu oraz linku do prezentacji, w której można znaleźć więcej szczegółów.

Designmodo wykorzystuje swój nowy produkt do tworzenia wiadomości e-mail.

#9 Loom

Loom wykorzystuje swój comiesięczny biuletyn do ogłaszania wszystkich nowych funkcji, które dodali do swojego produktu.

Oprócz informowania użytkowników na bieżąco, używają wiadomości e-mail, aby edukować ich na temat istniejących funkcji produktu za pomocą Porady Miesiąca.

Wreszcie, istnieją wezwania do działania, w tym zaproszenie do uruchomienia wersji beta.

Miesięczny biuletyn Loom z aktualizacjami.

#10 Farewill

Wiadomość e-mail dotycząca wprowadzenia nowego produktu Farewill jest dobrym przykładem na to, jak sprawić, by złożony temat był nieco łatwiejszy do omówienia.

Jako uzupełnienie swojej oferty wprowadza usługę spisywania testamentów przez telefon.

E-mail jest skierowany do użytkowników, którzy nie mogą korzystać z usługi online i oferuje im alternatywę. Istnieje wezwanie do działania, które daje użytkownikom możliwość zarezerwowania oddzwonienia.

Wiadomość e-mail z informacją o nowym produkcie od Farewill

#11 Havenly

Wiadomość e-mail od Havenly jest klasycznym przykładem wiadomości teaserowej.

Zaczyna się od CTA (miej oczy otwarte i odświeżaj skrzynkę odbiorczą).

Dalej wspomina o nowym produkcie, ale nie podaje żadnych informacji na jego temat. W ten sposób budują szum wokół premiery swojego nowego produktu.

Havenly udostępnia zapowiedź swojej nowej funkcji, aby podekscytować ludzi

#12 Craft Freehand firmy InVision

Wiadomość e-mail z ogłoszeniem wprowadzenia nowego produktu InVision składa się z dwóch odrębnych sekcji.

Pierwszy z nich przedstawia nowy produkt, Craft Freehand, a użytkownicy zrzuty ekranu pokazujące, jak projektanci mogą go używać do wspólnej pracy nad nowymi kreacjami.

Druga część podsumowuje funkcje.

W obu częściach znajdują się przyciski przenoszące użytkowników do produktu, z którego mogą zacząć korzystać za darmo.

InVision ogłasza wprowadzenie na rynek nowego produktu, Craft Freehand

#13 ProductLed Summit

Wiadomość e-mail z zaproszeniem na wydarzenie ProductLed oferuje zniżkę przez ograniczony czas.

Z jednej strony daje to użytkownikom poczucie ekskluzywności, ale co ważniejsze, zachęca ich do wcześniejszego zaangażowania.

ProductLed Summit uruchamia rabatową kampanię e-mailową.

#14 Blissfully

Wiadomość e-mail z ogłoszeniem aktualizacji produktu od Blissfully składa się z 4 sekcji.

Pierwsza część wprowadza kontekst i pokazuje, jak nowa wersja ich produktu pasuje do tego kontekstu. Po tym następuje grafika i kompleksowe zestawienie oferowanych funkcji, a na końcu osadzony film prezentujący produkt.

Wiadomość e-mail jest sformatowana jako osobista wiadomość e-mail, a ostateczne wezwanie do działania znajduje się w końcowym wierszu (Wszelkie pytania i opinie, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie).

Wiadomość e-mail od Blissfully zapowiadająca całkowity przegląd ich produktu

#15 Asana

Ten e-mail od Asany skutecznie komunikuje nową aktualizację produktu i jej zalety, wyjaśniając, w jaki sposób zmiany oferują lepsze rozwiązania dla ich JTBD.

Jednocześnie przyznaje, że zmiana może być trudna i oferuje użytkownikom możliwość powrotu do starego doświadczenia przez ograniczony czas.

Dolne wezwanie do działania zachęca użytkowników do wyrażenia opinii i kieruje ich do dodatkowych zasobów, aby uzyskać więcej informacji. Jest to skuteczna taktyka zbierania informacji zwrotnych na potrzeby przyszłego rozwoju produktu.

#16 Trello Inspiration

Kończymy e-mailem z premierą nowej funkcji Trello – Trello Inspiration. Zaczyna się od pytania, aby przyciągnąć użytkowników, daje im sposób na znalezienie odpowiedzi, a następnie następuje kolejne wezwanie do działania, aby zachęcić ich do przesłania własnych przykładów, a tym samym przyczynić się do rozwoju funkcji.

Zaproszenie Trello do czerpania inspiracji - i inspirowania innych

Najważniejsze wnioski

E-maile dotyczące nowych produktów to skuteczny sposób na dotarcie do użytkowników. Mogą być szczególnie przydatne w ponownym angażowaniu użytkowników, którzy przestali korzystać z produktu, a nie tylko w aktualizowaniu istniejących użytkowników.

Ostatecznym celem wiadomości e-mail dotyczących premiery produktu jest informowanie i zachęcanie użytkowników do zaangażowania się w produkt.

E-maile wprowadzają użytkowników do produktu, ale aby zachęcić ich do korzystania z nowej funkcji, najlepiej jest używać ich w połączeniu z komunikatami instruktażowymi w aplikacji.

Pobierz wersję demonstracyjną Userpilot i zacznij komunikować się z użytkownikami wewnątrz produktu za pomocą etykiet narzędzi, modali, list kontrolnych i innych wzorców interfejsu użytkownika.

previous post next post