The Ultimate NPS Survey Software Guide for 2023

Szukasz najlepszego oprogramowania do badań NPS, które pomoże Ci zrozumieć nastroje klientów i poprawić ich lojalność za pomocą jednej prostej ankiety?

Jesteś we właściwym miejscu.

Każda firma ma swoje unikalne potrzeby i cele, jeśli chodzi o zbieranie danych dotyczących satysfakcji użytkowników. Dlatego właśnie przyglądamy się najlepszemu oprogramowaniu NPS, abyś mógł znaleźć najlepsze dopasowanie dla swojej firmy i wejść na drogę do wysyłania tych wnikliwych ankiet!

TL;DR

 • Net Promoter Score(NPS) jest badaniem opartym na skali 0-10, przeprowadzanym w celu oceny lojalności klientów wobec produktu lub usługi. Zadaje proste pytanie ”W skali od 1 do 10, jak prawdopodobne jest, że polecisz nasze oprogramowanie przyjacielowi lub koledze”.
 • W zależności od przyznanej punktacji, klient zostanie uznany za jedną z trzech następujących opcji: wynik 9-10 nazywany jest promującym, wynik 7-8 nazywany jest pasywnym, wynik 0-6 nazywany jest odrzucającym
 • Aby obliczyć wynik NPS, odejmuje się procent “odrzucających” (wynik 0-6) od procentu “promujących” (wynik 9-10)
 • Dodanie pytania jakościowego, w którym użytkownicy proszeni są o umotywowanie swojego wyboru, sprawia, że NPS jest czymś więcej niż tylko metryką próżności – pozwala uzyskać wgląd w to, co napędza lojalność klientów.
 • Używanie narzędzia do ankietowania ogólnego przeznaczenia (jak Google Forms) i zbieranie wyników w arkuszu kalkulacyjnym nie jest długoterminowym rozwiązaniem do zbierania danych NPS.
 • Korzystaj z narzędzia do zbierania opinii użytkowników, które pozwala na gromadzenie wielu rodzajów danych z badań satysfakcji klientów i umożliwia działanie również na podstawie zebranych danych NPS.
 • Niektóre kluczowe funkcje, których należy szukać w narzędziu do badania NPS to: tworzenie ankiet NPS w aplikacji, tworzenie segmentów klientów, dostosowywanie ankiet NPS, zbieranie nieograniczonej liczby odpowiedzi, analizowanie opinii klientów, oznaczanie/flagowanie odpowiedzi według wspólnych tematów
 • Narzędzia oprogramowania NPS: Userpilot (zawiera wszystkie kluczowe funkcje), Hotjar ( ogólne narzędzie do zbierania opinii użytkowników bez pogłębionej analityki), SatisMeter (niewiele możliwości dostosowania, ograniczone zbieranie odpowiedzi), Nicereply ( skoncentrowane na ankietach e-mailowych po rozwiązaniu biletu z działu obsługi klienta), GetFeedback (skoncentrowane na przedsiębiorstwie, drogie)
 • Najlepsze oprogramowanie do badania NPS: Userpilot- zbudowane konfigurowalne ankiety NPS i inne badania opinii użytkowników, zbieraj nieograniczoną liczbę odpowiedzi, analizuj dane, segmentuj użytkowników i automatyzuj odpowiedzi w aplikacji na podstawie wyniku, jaki daje użytkownik. Pobierz demo Userpilot i dowiedz się więcej.

Czym jest badanie NPS?

NPS, czyli skrót od Net Promoter Score, to termin zastrzeżony przez Bain & Company w 2003 roku. Jest to zasadniczo ankieta oparta na skali 0-10, przeprowadzana w celu zmierzenia lojalności klientów wobec produktu lub usługi.

Najbardziej optymalny format badania NPS zadaje dwa kluczowe pytania:

 1. Jak bardzo prawdopodobne jest, że użytkownik poleci Twój produkt innym. To jest Twoja ilościowa metryka NPS.
Buduj ankiety NPS w aplikacji bez użycia kodu. Pobierz Userpilot Demo i zacznij działać już teraz!

Badanie NPS to sposób na uzyskanie tego benchmarku. Twoja ankieta musi zadać pytanie: “W skali od 0 do 10, jak prawdopodobne jest, że polecisz naszą firmę znajomemu?“.

2 . Więcej informacji o tym, dlaczego użytkownik dał taką ocenę. Jest to jakościowa metryka NPS.

NPS Follow-Up Survey zbudowany z wykorzystaniem oprogramowania Userpilot

To dodatkowe pytanie pomaga uzyskać konkretne informacje zwrotne dopasowane do oceny NPS. Kilka wariantów, o które możesz zapytać zamiast “dlaczego dałeś tę ocenę?”, to m.in:

 • Dlaczego miałbyś nas nie polecić?
 • Co mogliśmy zrobić inaczej, aby poprawić Twoje dzisiejsze doświadczenie?
 • Co powinniśmy poprawić?

Dlaczego badanie NPS jest ważne?

Pomiar satysfakcji klientów za pomocą badań NPS jest kluczowy, ponieważ zadowoleni klienci częściej polecają innym Twoją firmę i pozostają lojalni wobec Twoich usług.

Z drugiej strony, dobrze jest też zidentyfikować klientów, którzy nie są zadowoleni, aby spróbować zmniejszyć negatywne recenzje i wskaźnik rezygnacji.

NPS może być – i powinien być – czymś więcej niż tylko liczbą czy próżną metryką.

To znaczy, że nadal musisz wiedzieć, dlaczego użytkownik odpowiedział z określoną liczbą na ankiecie, zwłaszcza jeśli był to niski wynik.

Przejdź od razu do działania i obejrzyj nasz nagrany webinar o tym, jak skutecznie wykorzystać NPS. Zarejestruj się tutaj.

Zarejestruj się, aby zobaczyć jak Postfity wykorzystało odpowiedzi z ankiet NPS do ulepszenia swojego produktu i doświadczenia użytkownika

Na przykład, czy użytkownicy dostają zawrotów głowy na widok Twojego UI? Czy strony Twojej aplikacji ładują się w błyskawicznym tempie? Czy ankiety user experience przeszkadzają tak bardzo, że źródłem Twoich negatywnych recenzji UX?

Pod koniec dnia (czy może raczej pod koniec kwartału?) znajomość kluczowych czynników, które sprawiły, że Twoi użytkownicy uśmiechnęli się lub spocili, pomoże Ci skupić wysiłki na właściwych rzeczach.

Czym jest oprogramowanie do badania NPS?

Teraz, kiedy rozumiesz, dlaczego ważne jest poznanie wyników badania NPS, być może zastanawiasz się, jak możesz zbierać takie dane. Tu właśnie z pomocą przychodzi oprogramowanie do badania NPS.

Chociaż możesz użyć narzędzi do ankiet ogólnego przeznaczenia, takich jak Google Forms lub Typeform, aby zebrać wyniki w arkuszu kalkulacyjnym, nie jest to rozwiązanie długoterminowe.

Alternatywą jest korzystanie z dedykowanego oprogramowania NPS, dzięki czemu można tworzyć ankiety NPS, zbierać i analizować dane wewnątrz dashboardu.

Mimo to, lepszą alternatywą byłoby skorzystanie z narzędzi do zbierania opinii użytkowników, które pozwalają na gromadzenie wielu rodzajów danych z badań satysfakcji klientów i umożliwiają działanie na zebranych danych również. Na przykład, automatycznie uruchom wiadomość w aplikacji oferującą pomoc dla użytkowników, którzy odpowiedzą z wynikiem 1 na Twoją ankietę.

Jak oblicza się NPS Score za pomocą oprogramowania NPS?

Jak podsumowaliśmy wcześniej, cały wynik NPS opiera się na prostym pytaniu “Wskali od 0 do 10, jak prawdopodobne jest, że polecisz naszą firmę znajomemu?“.

Po przedstawieniu tego, wszystko co respondenci muszą zrobić, to przyznać ocenę w skali od 0 do 10, gdzie 0 oznacza “nie jest prawdopodobne”, a 10 “bardzo prawdopodobne”.

W zależności od przyznanej punktacji, klient zostanie uznany za jedną z trzech poniższych opcji:

 • Wynik 9-10: Nazywani “promotorami”, ci ludzie są super zadowoleni z Twojego produktu lub usługi i chętnie polecą Cię swoim kolegom, przyjaciołom i rówieśnikom. Mają pozytywny wpływ na Twój biznes poprzez referencje.
 • Wynik 7-8: Oznaczone jako “pasywne”, te osoby są zadowolone z Twojego produktu lub usługi, ale nie na tyle, aby je promować. Mają one neutralny wpływ na Twój biznes.
 • Wynik 0-6: Nazywani “detraktorami”, ludzie ci są niezadowoleni z Twojego produktu lub usługi. Mogą one mieć negatywny wpływ na Twój biznes, przyczyniając się do rezygnacji z usług lub kierując innych z dala od Twojej firmy.

Aby obliczyć wynik NPS, odejmuje się procent “detraktorów” (wynik 0-6) od procentu “promotorów” (wynik 9-10).

%Promotorów – %Detraktorów = Wynik Promotora Netto

Jeśli więc 50% respondentów było ogromnymi fanami Twojego produktu (“promotorzy”, którzy dali ocenę 9-10), a 20% było dość niezadowolonych (“detraktorzy”, którzy dali ocenę 0-6), to obliczenia wyglądałyby tak: 50-20 = 30

Twój wynik NPS wynosi 30.

Na szczęście dzięki oprogramowaniu NPS nie musisz się trudzić z matematyką! Zanurzmy się w najbardziej kochane funkcje.

Jak wybrać najlepsze oprogramowanie NPS Survey dla Twojego SaaS biz

Każda firma ma swoje własne potrzeby, więc rodzaj oprogramowania NPS, którego potrzebujesz, może się różnić.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odpowiedzi zaimportowanych z pliku CSV, integracji z firmami trzecimi, czy możliwości badania segmentowanych grup odbiorców, jest wiele funkcji, na które warto zwrócić uwagę.

Oto kilka naszych ulubionych funkcjonalności dobrego oprogramowania do badania NPS:

 • Tworzenie ankiet NPS w aplikacji
 • Stwórz pytanie uzupełniające w swojej ankiecie NPS score
 • Uruchom badanie NPS bez pomocy programisty
 • Segmentuj grupę odbiorców, aby nie wysyłać ankiety NPS do nieaktywnych użytkowników
 • Automatycznie obliczaj swój wynik NPS i aktualizuj go w czasie rzeczywistym
 • Zbieraj nieograniczone odpowiedzi bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat
 • Oznaczaj/flaguj odpowiedzi według wspólnych tematów
 • Porównaj wyniki z analizą zachowań użytkowników w aplikacji
 • Dostosuj ankiety, stosując kolory i styl swojej marki

Najlepsze oprogramowanie do badania NPS w 2023 r.

Po tym, jak masz solidny chwyt na temat tego, które funkcje są najważniejsze dla Ciebie i jakie funkcje można przekazać, nadszedł czas, aby ocenić narzędzia tam!

Jest wiele do wyboru – niektóre lepsze od innych. Oto łapanka narzędzi oprogramowania do badania NPS, na które należy zwrócić uwagę w 2024 roku.

Oprogramowanie do zbierania opinii o NPS #1 – Userpilot

Być może już się domyśliłeś, ale nasz własny produkt, Userpilot, jest narzędziem platformy wzrostu produktu, które skupia się na analizie zachowań użytkowników, dostarczaniu zaangażowania w aplikacji poprzez doświadczenia onboardingowe (hello user onboarding!) oraz mierzeniu sentymentu użytkowników – w tym ankiet NPS!

Sprawdź dashboard analityczny badania NPS w Userpilot:

Zbieraj i analizuj dane NPS za pomocą oprogramowania Userpilot. Pobierz demo i zacznij działać.

Łatwo twórz ankiety NPS w aplikacji i personalizuj je z czystym, markowym wyglądem bez konieczności kodowania lub używania CSS:

Spersonalizuj swoje ankiety NPS w aplikacji, aby pasowały do stylu Twojej marki. Pobierz demo Userpilot i przekonaj się jak to możliwe.

Przeanalizuj odpowiedzi użytkowników i pozwól, aby kolorowa, czerwono-zielona wizualizacja wyniku pomogła Ci zobaczyć, jak sprawy mają się w jednej sekundzie.

Oznaczając odpowiedzi zebrane w pytaniach jakościowych, można porównać dane, aby zobaczyć, jak określone wzorce wpływają na wynik NPS.

Oznaczaj odpowiedzi NPS i porównuj je z wynikami NPS. Pobierz demo Userpilot i przekonaj się jak to możliwe.

Wreszcie, ale z pewnością nie najmniej, uruchom doświadczenia w aplikacji, aby odpowiedzieć na opinie użytkowników bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Userpilot.

Oprócz zbierania odpowiedzi, możesz uzyskać bardziej zaawansowane i zawiłe przez:

 • Segmentowanie użytkowników na podstawie charakteru ich opinii i łączenie ich z innymi analizami użytkowników
 • Kierowanie różnych doświadczeń w aplikacji do różnych segmentów użytkowników, aby zebrać więcej informacji zwrotnych lub zaoferować pomoc

Sprawdźmy przykład zaawansowanej segmentacji, którą możesz stworzyć wewnątrz Userpilota:

Zaawansowana segmentacja użytkowników w Userpilot, w tym oparta na Twoim wyniku NPS.

Teraz oceńmy plusy i minusy Userpilota jako preferowanego narzędzia do badania NPS.

PROS

 • Nie ma limitu ilości odpowiedzi w ankietach, które możesz zebrać – zapłać raz i twórz i zbieraj tyle ile potrzebujesz!
 • Możesz tworzyć markowe ankiety dostosowane do potrzeb Twojej firmy – zbieraj zarówno ilościowe, jak i jakościowe informacje zwrotne w dobrym stylu.
 • Oferuje zaawansowaną segmentację użytkowników – dla kluczowych analiz w różnych segmentach i wielu kanałach.
 • Do stworzenia ankiety NPS nie jest potrzebny żaden kod – zrób to sam i odciąż swoich programistów.
 • Możesz również stworzyć doświadczenia w aplikacji w odpowiedzi na wyniki NPS w tym samym produkcie, całkowicie bez kodu.
 • Korzystaj z pulpitu analitycznego dla odpowiedzi użytkowników – zobacz duży obraz i małe szczegóły w jednym spojrzeniu.
 • Już wkrótce: tagowanie odpowiedzi i kierowanie doświadczeń w aplikacji w oparciu o tagi.

CONS

 • W tej chwili nie działa na aplikacjach mobilnych i innych firm. Możesz prowadzić ankiety na swojej stronie internetowej lub responsywnej aplikacji internetowej.

Pobierz spersonalizowane demo Userpilot i zobacz narzędzie w akcji. Z Userpilotem możesz zrobić o wiele więcej niż zbieranie ankiet NPS.

Oprogramowanie do zbierania opinii o NPS #2 – Hotjar

Na kolejnym miejscu znajduje się Hotjar. Hotjar ma uzupełniać bardziej tradycyjne usługi, takie jak Google Analytics, jest oprogramowaniem do analizy zachowań i opinii użytkowników.

Dzięki Hotjar Surveys możesz tworzyć i wdrażać ankiety NPS zarówno w aplikacji, jak i na swojej stronie internetowej. Ankiety można umieszczać na trzy sposoby: w bocznym popover na stronie, jako pełnoekranową nakładkę na środku strony, którą odwiedza użytkownik lub jako link zewnętrzny.

hotjar-nps-survey-software
Badanie Hotjar NPS

Wspomnieliśmy o sztuce pytań uzupełniających, a Hotjar Surveys na to pozwala. Jest też miejsce, w którym użytkownik może zaprosić Twój zespół do sięgnięcia po więcej informacji zwrotnych.

Opcje follow-up z Hotjar

Następnie Hotjar może wysłać wyniki ankiety bezpośrednio do członków Twojego zespołu w celu analizy. Jest to ich funkcja “Przekaż odpowiedź” znajdująca się w pulpicie nawigacyjnym i nie ma limitu ilości odpowiedzi na ankietę, które możesz wysłać.

Na koniec warto zauważyć, że choć badania NPS są dostępne w ramach ankiet Hotjar, to są one po prostu rozszerzeniem ogólnego narzędzia ankietowego i analitycznego. Hotjar nie oferuje zbyt dużej granularnej kontroli nad danymi specyficznymi dla NPS (jak robią to inne platformy). Powiedziawszy to, Hotjar może być realną opcją, jeśli segmentacja użytkowników nie jest problemem dla Twojej firmy. Podsumujmy poniżej.

PROS

 • Nie potrzebujesz wsparcia programistów, aby tworzyć i wysyłać ankiety NPS.
 • Możesz dostosować wygląd ankiety.
 • Pozwala na wysyłanie wyników do członków zespołu w celu ich analizy, prosto z dashboardu.
 • Możesz zebrać nieograniczoną liczbę odpowiedzi w ankiecie.
 • Oferuje możliwość kierowania ankiet na podstawie atrybutów użytkownika.
 • Oferuje wiele opcji dotyczących miejsc, w których mogą pojawiać się ankiety. Na przykład mały widget na stronie internetowej, pełny ekran na stronie internetowej lub jako link zewnętrzny.

CONS

 • Jest to ogólne narzędzie do wyrażania opinii przez użytkowników i nie oferuje granularnej kontroli nad analityką NPS.
 • Nie możesz segmentować swoich odbiorców na podstawie analityki user journey.

Oprogramowanie do zbierania opinii NPS #3 – SatisMeter

Następny w kolejce jest SatisMeter. Platforma ta jest laserowo skoncentrowana na śledzeniu sentymentu użytkowników. Dodatkowo oferuje jedną z najprostszych wersji narzędzi NPS, idealną dla Twoich użytkowników.

Badanie NPS od SatisMeter

Jak wspomniano, skupiamy się na odczuciach użytkowników, więc znajdziesz wiele ankiet do wyboru, w tym NPS, CSAT i CES.

Co najlepsze, ich ankiety wyskakują w bardzo subtelny sposób, który nie przeszkadza użytkownikowi ani nie zakłóca interfejsu Twojej aplikacji internetowej lub mobilnej. Dodatkowo, dostępnych jest wiele wzorów z możliwością dostosowania do potrzeb klienta.

Zrobiliśmy dla Ciebie kopanie i możemy stwierdzić, że ich ankiety zadają dwa główne pytania:

 1. “Jak prawdopodobne jest, że polecisz nas swoim znajomym i kolegom?”
 2. “Co moglibyśmy poprawić?”

Niestety, te dwa pytania nie są konfigurowalne, ale są to bardzo przydatne pytania do wdrożenia, więc większość firm są OK przechodząc z nimi jak jest.

Głównym minusem SatisMeter są ceny.

Większość oprogramowania do badania NPS pozwala na nieograniczone zbieranie ankiet, ale SatisMeter opiera swoją wycenę na liczbie odpowiedzi otrzymanych od użytkowników. Ponieważ jest to samodzielny produkt ankietowy, oznacza to, że cena wzrasta wraz z gromadzeniem coraz większej liczby odpowiedzi.

Czyli za 49$/miesiąc możesz zebrać 300 odpowiedzi. Przejdź do $99/miesiąc i można zebrać 1,000 odpowiedzi. Po osiągnięciu limitu narzędzie przestaje wysyłać ankiety aż do następnego cyklu rozliczeniowego.

Podsumowując, SatisMeter może być dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz prostego badania na małą skalę. Przeanalizujmy to wszystko razem:

PROS

 • Narzędzie może integrować się z ponad 20 aplikacjami innych firm.
 • Działa na stronach internetowych i aplikacjach mobilnych, a także przez e-mail.
 • Nieograniczona liczba użytkowników z Twojego zespołu może uzyskać dostęp, edytować i analizować zebrane dane.
 • Może pochwalić się uproszczoną konstrukcją badania NPS.
 • Możesz dostosować się w oparciu o segmentację użytkowników.

CONS

 • Ma bardzo minimalne dostosowanie ankiet NPS, co nie jest pomocne przy zbieraniu wielu punktów danych.
 • Wycena oparta jest na liczbie odpowiedzi na ankietę, która wyklucza rosnące lub większe firmy.
 • Przestaje on wysyłać ankiety, gdy zostanie osiągnięta dozwolona liczba odpowiedzi.

Oprogramowanie do zbierania opinii o NPS #4 – Nicereply

Szukasz sposobu, aby ocenić, jak dobrze agent wsparcia klienta obsługiwał Twoich klientów lub użytkowników? Nicereply może być oprogramowaniem do obsługi opinii NPS dla Ciebie.

Nicereply wysyła wiadomości e-mail do klientów zaraz po rozwiązaniu zgłoszenia do działu pomocy technicznej. Na przykład, spójrz na ich ankietę zadowolenia klienta poniżej.

Badanie satysfakcji klienta z Nicereply

Ankieta ta jest uruchamiana w momencie zamknięcia zgłoszenia pomocy i wysyłana bezpośrednio po tym fakcie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jest prosty i zautomatyzowany, co oznacza, że Twoi agenci wsparcia nie muszą sięgać do niego po rozmowę lub rozwiązanie, a Twoi klienci nie czują się uciążliwi z powodu ciągłych próśb o więcej informacji.

Ankieta wywołana przez zamknięte zgłoszenie do działu obsługi klienta

Jak widać, narzędzie to skupia się na wspieraniu zespołów obsługi klienta. Z tego powodu ich plusy i minusy biegną zgodnie z tą ich niszową koncentracją.

Na początek ich analityka in-dashboard jest prosta i nie pozwala na tagowanie czy segmentację, ale zapewniają integrację z wieloma platformami analitycznymi.

Podobnie jak SatisMeter, Nicerpely nie pozwala na zbieranie nieograniczonych odpowiedzi. Musisz wybrać plan i liczbę odpowiedzi, a w przeciwieństwie do SatisMeter, zostaniesz automatycznie awansowany na kolejny poziom, jeśli zebrane odpowiedzi przekroczą liczbę dozwoloną w Twoim abonamencie. Przełammy to wszystko:

PROS

 • Narzędzie to specjalizuje się we wspieraniu zespołów obsługi klienta.
 • Możesz zebrać informacje zwrotne na temat sentymentu użytkownika w punkcie interakcji (e-mail).
 • Dodaje dane ilościowe do już jakościowej wymiany (między użytkownikiem a obsługą klienta).
 • Pomaga zmierzyć ludzką biegłość za wymianą obsługi klienta.
 • Oferuje wiele opcji integracji do wykorzystania z innymi platformami analitycznymi.

CONS

 • Skupia się na ankietach e-mailowych po rozwiązaniu zgłoszenia do działu obsługi klienta. Nie oferuje innych zbiorów typu ankietowego badania nastrojów użytkowników.
 • Narzędzie ma ograniczoną analitykę in-platformową.
 • Nie pozwala na segmentację użytkowników i tagowanie odpowiedzi.
 • Nie możesz zbierać nieograniczonych odpowiedzi i zostaniesz automatycznie uaktualniony do następnego poziomu płatnego planu, jeśli otrzymasz więcej odpowiedzi niż zapłaciłeś w swoim oryginalnym planie.

Oprogramowanie do zbierania opinii o NPS #5 – GetFeedback

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest GetFeedback. Jest to rozwiązanie z zakresu customer experience, jedno z głównych narzędzi do badania NPS zbudowane pod kątem integracji z Salesforce.

GetFeedback może pochwalić się różnymi narzędziami do śledzenia CX, w tym oczywiście super ważnym badaniem NPS! Wspierają wdrażanie badań NPS poprzez e-mail, SMS oraz aplikacje internetowe i mobilne. Możesz dostarczać ankiety tam, gdzie są użytkownicy, lub śledzić je później.

Możesz również skorzystać z ich bogatych zasobów, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skuteczniej zbierać i działać na sentymentach użytkowników.

Badanie NPS od GetFeedback

Jeśli chodzi o ceny, ważne jest, aby zauważyć, że strona cenowa GetFeedback prowadzi do kontaktu z ich zespołem sprzedaży. Nie podaje konkretów, ile kosztuje każdy z planów. Gdy dzieje się tak w przypadku narzędzi SaaS, to głównie dlatego, że chcą one skupić swoje wysiłki na oferowaniu rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Ich ceny, wraz z integracją z Salesforce, czynią je świetnym narzędziem dla dużych przedsiębiorstw, ale możliwym niedopasowaniem dla małych i średnich firm. Oferują one jednak integrację z innymi platformami CX.

Stwierdziliśmy, że GetFeedback nie pozwala na nieograniczone gromadzenie odpowiedzi w ankietach. Musisz zapłacić za odblokowanie odpowiedzi, które otrzymujesz ponad swój limit, podobnie jak Nicereply.

Podsumujmy to narzędzie:

PROS

 • To platforma do śledzenia CX z potężnymi narzędziami analitycznymi.
 • Obsługuje pocztę elektroniczną, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne i SMS-y.
 • Możesz zdecydować się na segmentację użytkowników, aby uzyskać bardziej ukierunkowane dotarcie.
 • Możesz korzystać z ujednoliconych danych wejściowych, w tym wyników NPS, ze wszystkich kanałów.
 • Obsługuje integrację z Salesforce, chociaż ich integracje nie są ograniczone do tej platformy.

CONS

 • Nie można zbierać nieograniczonych odpowiedzi, i trzeba zapłacić, aby odblokować następny poziom płatnego planu, jeśli trzeba zebrać więcej w tym miesiącu.
 • Cennik nie jest przejrzysty i wydaje się skupiać na rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. Jest to możliwe niedopasowanie dla użytkowników z małych i średnich firm, którzy mogą po prostu potrzebować gotowego rozwiązania.

Jakie oprogramowanie do zbierania opinii NPS jest najlepsze dla SaaS?

Zrozumienie, jak bardzo użytkownicy są zadowoleni z Twojego narzędzia SaaS jest kluczowe. I jasne jest, że nie ma możliwości efektywnego zbierania danych NPS bez odpowiedniego oprogramowania.

Jednak przy tak wielu rozwiązaniach na rynku, decyzja o tym, która opcja będzie odpowiednia dla Twojego SaaS może być prawie niemożliwa. Firmy SaaS zazwyczaj potrzebują badań NPS, aby dostarczać actionable insights i oferować integrację z innym oprogramowaniem.

Będziesz potrzebował również czegoś skoncentrowanego na aplikacjach internetowych, dostarczaniu ankiet w punktach kontaktowych, a nie tylko usługi skoncentrowanej na emailu, SMS-ach czy aplikacjach mobilnych. Dlatego rekomendujemy Userpilot jako oprogramowanie do zbierania opinii NPS dla SaaS z numerem 1.

Userpilot

Z Userpilotem u boku, możesz zbierać opinie ze spersonalizowanymi i automatycznymi odpowiedziami w ramach swojej strony internetowej i aplikacji internetowych.

Userpilot oferuje solidne opcje segmentacji oparte zarówno na wynikach NPS, jak i innych metrykach zachowań użytkowników.

Skorzystaj z tego wszystkiego:

 • Twórz badania NPS tam, gdzie są Twoi użytkownicy – bez kodu, bez konieczności zatrudniania programistów
 • Przygotuj pytania uzupełniające do badania NPS
 • Zbieraj nieograniczone odpowiedzi bez dodatkowych kosztów
 • Segmentuj odbiorców i automatyzuj odpowiedzi na podstawie reakcji użytkowników
 • Oznaczaj odpowiedzi od użytkowników w celu późniejszej analizy

Oznacza to, że możliwe jest ostateczne dostosowanie do potrzeb użytkowników i najlepsze doświadczenia wewnątrz produktu.

Wniosek

Nie każda firma ma takie same potrzeby, jeśli chodzi o to, jak chce mierzyć i poprawiać satysfakcję klienta.

Niektórym firmom wystarczy przegląd podstawowych postaw klientów wobec produktu. Inni muszą kopać głębiej i analizować, jak poprawić swój wynik i sentyment użytkowników.

W zależności od potrzeb, masz różne możliwości!

Chcesz zacząć korzystać z oprogramowania do zbierania opinii klientów NPS? Pobierz demo Userpilot i zobacz jak w krótkim czasie możesz zebrać nieograniczoną ilość informacji zwrotnych ze spersonalizowanymi i zautomatyzowanymi odpowiedziami.

 

previous post next post