18 najlepszych narzędzi sukcesu klienta wszech czasów [In-Depth]

Szukasz odpowiednich narzędzi sukcesu klienta dla swojego SaaS?

Coraz więcej firm SaaS zaczyna zdawać sobie sprawę, jak ważny jest CS i utrzymanie użytkownika, dlatego inwestują w to więcej czasu i wysiłku. Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym narzędziom do obsługi klienta i omówimy wszystkie ich wady i zalety.

Zacznijmy od krótkiego przeglądu:

Czym są narzędzia sukcesu klienta?

W istocie, narzędzia sukcesu klienta (SaaS) oferują pełny 360-stopniowy widok twoich klientów. Umożliwiają one Twojemu zespołowi CS zidentyfikowanie, którzy klienci wymagają większej pomocy w przyjęciu Twojego produktu, lub gdzie mogą znajdować się potencjalne punkty tarcia w podróży klienta.

W praktyce oznacza to, że większość oprogramowania customer success musi oferować szereg różnych funkcji.

Niektóre z funkcji, które zapewnią narzędzia sukcesu klienta to:

Najlepsze narzędzia sukcesu klienta we wczesnym stadium rozwoju:

 • Userpilot
 • Vitally
 • Helpscout
 • eWebinar
 • Wootric
 • Custify
 • eWebinar

Najlepsze narzędzia sukcesu klienta w fazie wzrostu:

 • Gainsight
 • Totango
 • Natero
 • Akita
 • CustomerSuccessBox
 • Salesmachine
 • SmartKarrot
 • Brightback
 • Profitwell Retain
 • Sherlock
 • Churnbuster
 • Churnzero

Zanurzmy się!

Narzędzia sukcesu klienta dla firm we wczesnej fazie:

Na wczesnym etapie powinieneś skupić się na poprawie doświadczenia klienta i swojego produktu poprzez ciągłe zbieranie informacji zwrotnych od klientów, upewniając się, że twoje zespoły ds. sukcesu klienta są skoncentrowane na satysfakcji klienta.

1. Customer Success Tools For Driving Customer Engagement: Userpilot

narzędzia sukcesu klienta Userpilot

Choć Userpilot służy przede wszystkim do onboardingu klientów, to i tak zasługuje na miejsce na tej liście. Pomaga zespołom ds. sukcesu klienta monitorować, jak klienci korzystają z produktu poprzez realizację celów.

Jego funkcja analityczna umożliwia wgłębianie się w różne segmenty użytkowników dzięki zaawansowanym możliwościom segmentacji klientów. Możesz zobaczyć, jak różne grupy angażują się w Twój produkt, dzięki czemu jest to niezbędne oprogramowanie onboardingowe dla zespołów CS do onboardingu klientów w spersonalizowany sposób.

Najlepszą częścią jest jednak to, że Twój zespół CS może następnie poprawić swoje wiadomości w aplikacji. Pomaga to napędzać zaangażowanie i ostatecznie retencję, która prowadzi do zwiększenia wartości życiowej klienta.

Nie tylko to, ale ponieważ Userpilot nie wymaga żadnej wiedzy na temat kodowania, twoje zespoły ds. Sukcesu klienta nie będą musiały polegać na swoim zajętym zespole Dev, aby wdrożyć komunikaty, wszystko, czego będą potrzebować, to oprogramowanie do obsługi klienta.

Możesz również użyć Userpilota do zbierania opinii użytkowników, w formie ankiet Net Promoter Score(NPS). Dzięki temu zespół CS otrzymuje jeszcze więcej danych do analizy i działania w celu poprawy doświadczenia klienta.

Nasza recenzja

Łatwość obsługi i wydajny interfejs użytkownika Userpilot oznaczają, że Twój zespół CS może błyskawicznie zacząć wprowadzać ulepszenia w każdym doświadczeniu onboardingowym za pomocą platformy sukcesu klienta, takiej jak Userpilot.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Userpilot? Już dziś możesz zacząć korzystać z darmowego demo.

2. Customer Success Tools For Empowering CS Teams: Vitally

vitally-customer-success-tool

Używane przez firmy SaaS takie jak Segment, Calendly czy Zapier, nic dziwnego, że Vitally musiało trafić na naszą listę najlepszych narzędzi sukcesu klienta.

Vitally umożliwia Twojemu zespołowi ds. obsługi klienta tworzenie lepszych doświadczeń klientów dzięki analityce, automatyzacji i możliwościom zarządzania projektami. Wszystko w jednym narzędziu.

Został on zaprojektowany dla zespołów zajmujących się sukcesem klienta, aby mogły one śledzić interakcje z klientami w całym cyklu ich życia, jednocześnie mając na uwadze najważniejsze wskaźniki.

Ich Customer Health Score będzie przydatny, gdy trzeba będzie zidentyfikować, kiedy użytkownik jest zagrożony churningiem i może potrzebować pomocy ze strony zespołu ds. sukcesu. Korzystając z Vitally możesz zobaczyć swój wynik szczęścia klientów na żywo z różnych równań z niestandardowymi metrykami i wagami dla różnych segmentów użytkowników, a także uzyskać automatyczne powiadomienia, gdy klient jest ryzykiem lub szansą, w oparciu o ich wynik.

Vitally integruje się z najczęściej używanymi narzędziami w branży, takimi jak Segment, Mixpanel, Slack, Intercom i Zendesk, więc nie musisz się martwić o synchronizację danych klientów z narzędzi, których już używasz.

Nasza recenzja

Vitally zostało stworzone z myślą o zespołach zajmujących się sukcesem klienta i nie tylko ułatwia zbieranie informacji zwrotnych od klientów, ale także pozwala na śledzenie sukcesu klienta i umożliwia prawdziwe zarządzanie cyklem życia klienta dla Twoich zespołów.

3. Narzędzia sukcesu klienta dla edukacji klientów: Helpscout

narzędzia sukcesu klienta helpscout

Edukacja klientów jest ogromną częścią sukcesu klienta. Helpscout to przystępne podejście do tego tematu.

Możesz utworzyć samoobsługową bazę wiedzy, zapewniając całej bazie klientów wszelką pomoc i wsparcie, których potrzebują, aby z powodzeniem korzystać z Twojego produktu.

Jeśli Twoi klienci potrzebują dodatkowego wsparcia, mogą skorzystać z funkcji czatu na żywo i wiadomości Helpscout, aby porozmawiać z zespołem wsparcia lub CS.

Kolejną fajną cechą platformy sukcesu klienta Helpscout jest możliwość wysyłania ukierunkowanych wiadomości do klientów, gdy korzystają z Twojego produktu. Oznacza to, że możesz ich szturchnąć we właściwym kierunku, poprawiając utrzymanie klienta.

Możesz połączyć Helpscout ze wszystkimi swoimi ulubionymi narzędziami. Istnieje ponad 50 integracji, w tym Slack, Hubspot i Salesforce.

Nasza recenzja

Helpscout to świetne oprogramowanie sukcesu klienta, które pomaga edukować klientów, poprawić zaangażowanie klientów i zapewnić, że użytkownicy w pełni wykorzystują Twój produkt.

4. eWebinar – narzędzie do angażowania klientów w webinarium

ewebinarium narzędzia sukcesu klienta

Bardzo ważne jest, aby Twoje strategie angażowania klientów były ludzkie i to właśnie wnosi eWebinar.

Ich zautomatyzowane webinaria wprowadzają tę samą przyjazną atmosferę dla Twoich klientów, ale bez kłopotów związanych z organizacją wydarzeń na żywo i nadzieją, że nie napotkasz żadnych problemów technicznych w trakcie prezentacji.

eWebinar daje Ci to, co najlepsze z obu światów, wyświetlając kluczowe metryki bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym, a jednocześnie pozwalając Ci zagłębić się w analitykę, gdy zajdzie taka potrzeba. To daje Ci zarówno widok z lotu ptaka, jak i granularny widok nastrojów klientów, czyli tego, jak klienci reagują na Twoje webinary.

Możesz zobaczyć, ile sesji zostało przesłanych strumieniowo, wskaźnik frekwencji od rejestrujących się, średni czas oglądania i jaki procent osób ogląda do końca wśród innych przydatnych metryk.

Nasza recenzja

Z integracjami aplikacji firm trzecich z ActiveCampaign, ConvertKit, Mailchimp, Keap, Slack, Zoom, Zapier i innymi jest wiele do polubienia w eWebinarach.

5. Wootric – dla pogłębionych informacji zwrotnych od klientów

pulpit nawigacyjny sukcesu klienta wootric

Jedną z najważniejszych rzeczy, w której pomaga narzędzie sukcesu klienta jest – dobrej jakości informacja zwrotna od klienta. Oznacza to zadowolonych klientów. Wootric daje Ci dokładnie to.

Oferuje szeroką gamę badań nastrojów klientów, w tym NPS, CSAT i oceny wysiłku klienta.

Kierownik ds. sukcesu klienta może uzyskać dostęp do danych jakościowych dotyczących opinii klientów za pomocą mikrosondaży i mieć bezpośredni wpływ na mapę drogową produktu przy użyciu tych danych. Oznacza to, że możesz skupić się na budowaniu tego, czego rzeczywiście potrzebują Twoi użytkownicy, poprawić wykorzystanie produktu i zmniejszyć rezygnację klientów.

Wreszcie, Wootric pomaga Twojemu zespołowi CS zamknąć pętlę. Możesz użyć wybranego oprogramowania sukcesu klienta, aby dotrzeć do klientów i zaktualizować je o ich opinie.

Nasza recenzja

Opinie klientów są kluczowe dla każdej firmy SaaS, a Wootric jest narzędziem do pracy.

6. Custify – Narzędzie sukcesu klienta dla wzrostu i upsellingu

zrzut ekranu custify

Strategie sukcesu klienta to nie tylko utrzymanie go w firmie, ale także dostrzeganie możliwości zwiększenia sprzedaży dla klientów. W tym miejscu z pomocą przychodzi Custify.

Custify oferuje szereg różnych funkcji. Możesz zobaczyć pełny widok 360 zachowań i danych dotyczących zdrowia klienta, korzystania z produktów i podróży.

Możesz również skonfigurować przepływy automatyzacji dla typowych zadań, co oznacza, że Twój zespół CS może uniknąć codziennych obowiązków i skupić się na poprawie doświadczenia klienta.

Ale to, gdzie Custify odróżnia się od innych programów do obsługi klienta, to jego funkcja wzrostu. Custify powiadomi Cię o klientach, którzy osiągają koniec okresu próbnego, abyś mógł do nich dotrzeć. Podświetla również klientów, którzy mają szanse na upsell, dzięki czemu możesz odpowiednio skoncentrować swoje wysiłki i zwiększyć wartość życiową klienta. To właśnie tutaj pojawia się siła segmentacji klientów.

Nasza recenzja

Dla prostego podejścia do upsellingu, Custify jest odpowiednim oprogramowaniem do obsługi klienta.

Narzędzia sukcesu klienta na etapie wzrostu

7. Gainsight – dla ciężkich zawodników

zrzut ekranu gainsight

Gainsight jest jedną z największych potęg, jeśli chodzi o oprogramowanie do obsługi klienta. Można śmiało powiedzieć, że istnieje już od jakiegoś czasu i stała się jedną z największych nazw.

Sam produkt jest niezwykle solidny i oferuje mnóstwo różnych funkcji. W rezultacie, może on zaspokoić potrzeby każdego rodzaju zespołu CS.

Oferuje planowanie strategiczne dla menedżerów wyższego szczebla ds. sukcesu klienta, jak również zarządzanie kontami niższego szczebla dla menedżera ds. sukcesu klienta wykonującego codzienną pracę. Możesz zobaczyć ogólne trendy, a następnie przejść do bardziej szczegółowych danych.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji Gainsight jest onboarding pracowników. W miarę jak powiększasz swój zespół CSM, nowi CSM-owcy są w stanie nauczyć się Twoich procesów w trakcie pracy. Gainsight pokaże im walkthroughs i tutoriale wideo, zapewniając kontekstowe wskazówki. Wszyscy są szybko wprowadzani w życie.

Nasza recenzja

Dla dużych firm, które szybko się skalują, Gainsight jest oczywistym wyborem.

8. Totango – oprogramowanie do obsługi klienta dla firm korporacyjnych

zrzut ekranu totango

Totango to gigant w przestrzeni customer success. Jest on skierowany do firm korporacyjnych, które mają duży zespół CS i wiele relacji z klientami do zarządzania.

Totango Spark, podstawowy produkt, to solidne oprogramowanie do obsługi klienta (customer success). Umożliwia on przeprowadzenie oceny stanu zdrowia klienta, przeglądanie analiz użytkowania produktu oraz korzystanie z szablonów najlepszych praktyk i kart oceny stanu zdrowia klienta.

Podczas gdy Totango Spark jest skierowany do Twojego zespołu CS, Totango Zoe jest produktem dla całej organizacji. Jest to interfejs konwersacyjny, który pozwala każdemu pracownikowi uzyskać dostęp do danych dotyczących zdrowia klienta i zgłosić się do działań skoncentrowanych na kliencie.

Nasza recenzja

Totango zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby sprawnie i skutecznie prowadzić zespół Enterprise CS.

Jeśli jesteś dużą firmą, która chce być jak najbardziej zorientowana na klienta i skutecznie mierzyć jego satysfakcję, to Totango może być właściwym wyborem.

9. Natero – oprogramowanie do obsługi sukcesu klienta w skali

zrzut ekranu natero

Natero by Freshworks to kolejne narzędzie customer success, które umożliwia firmom B2B SaaS skalowanie operacji CS.

Możesz to zrobić, standaryzując swój proces za pomocą wbudowanego szablonu Natero. Dzięki temu można zautomatyzować pewne procesy.

Możesz również zaplanować spersonalizowane kampanie, uruchamiając je na podstawie zachowania klienta. Natero zawiera narzędzia pomagające w zarządzaniu zespołem CS.

Nasza recenzja

Jeśli szukasz skalowania swoich działań CS i automatyzacji kluczowych zadań, to Natero jest dobrym wyborem.

10. Akita – dla różnorodnych integracji

zrzut ekranu akita

Akita oferuje wiele przydatnych funkcji dla sukcesu klienta. Możesz zobaczyć, jak Twoi klienci korzystają z Twojego produktu dzięki śledzeniu użytkowania. Możesz również zobaczyć, jak klienci przechodzą przez przepływy onboardingowe. Zapewnia to użyteczny wgląd w tak istotną część cyklu życia klienta.

Ale gdzie Akita naprawdę błyszczy jest z jego ogromną różnorodnością integracji w ofercie. Łączy się praktycznie z każdym innym narzędziem SaaS w twoim stosie. Mailchimp, G Suite, Stripe, Typeform, Zendesk, Slack i Intercom są obsługiwane, wraz z setkami innych.

Integracje te pozwalają zespołowi CS połączyć Akitę z istniejącym przepływem pracy. W ten sposób jest o wiele bardziej efektywnie.

Akita oferuje również automatyzację, umożliwiając ustawienie automatycznych przepływów pracy.

Nasza recenzja

Akita to świetny wybór, jeśli chcesz połączyć swoje oprogramowanie do obsługi sukcesu klienta ze wszystkimi istniejącymi narzędziami.

11. CustomerSuccessBox – Dla osiągnięcia celów biznesowych

 

customersuccessbox screenshot

Sukces klienta jest ważny, ale jeszcze ważniejszy, gdy weźmiesz pod uwagę jego wpływ na cele Twojego biznesu.

CustomerSuccessBox skupia się na pomocy firmom B2B SaaS w skalowaniu działań związanych z sukcesem klienta przy jednoczesnym skupieniu się na celach biznesowych.

Możesz połączyć dane o klientach z CRM i oprogramowania rozliczeniowego, aby mieć pełny obraz ogólnej satysfakcji klienta. Możesz też połączyć swoje narzędzia komunikacyjne, aby wszystkie rozmowy z klientami były w jednym miejscu.

Pomaga to w efektywnym skalowaniu, gdy pozyskujesz więcej klientów i powiększasz swój zespół CS.

CustomerSuccessBox stawia również na upselling. Podświetla klientów, którzy są gotowi do uaktualnienia, więc Twój zespół CS może dotrzeć do nich i spróbować zamknąć sprzedaż.

Nasza recenzja

Gotowy do zwiększenia skali sukcesu klienta? CustomerSuccessBox to jedno z najlepszych oprogramowań customer success skierowanych do firm B2B SaaS.

12. Salesmachine – do automatyzacji procesów CS

salesmachine screenshot

Salesmachine to świetne narzędzie do obsługi klienta, które ma na celu zautomatyzowanie większości zadań zespołu CS, dzięki czemu mogą oni skupić się na dostarczaniu wartości klientom, którzy potrzebują nieco więcej wsparcia.

Zamiast ręcznie obliczać i aktualizować wyniki dotyczące kondycji klienta, Salesmachine zrobi to za Ciebie. Twój zespół CS może wtedy proaktywnie dotrzeć do klientów z niskimi wynikami, zanim się wycofają.

Salesmachine integruje się również z narzędziami komunikacyjnymi, takimi jak e-mail czy Slack. Oznacza to, że Twoi CSM są powiadamiani, gdy klienci potrzebują dodatkowego wsparcia.

Możesz też zintegrować Salesmachine z innymi narzędziami, jak Hubspot czy Salesforce. Można wtedy wygenerować określone działania, które zostaną wywołane przez dane dotyczące zdrowia klienta.

Nasza recenzja

Jeśli chcesz maksymalnie zautomatyzować swoje działania związane z sukcesem klienta i zwiększyć jego utrzymanie, to Salesmachine może Ci w tym pomóc.

13. SmartKarrot – Dla osiągnięcia sukcesu klienta

smartkarrot dashboard

SmartKarrot jest szybko rozwijającą się platformą sukcesu klienta, wyposażoną w silnik analityczny, który zapobiega odpływowi klientów i napędza wzrost przychodów.

Produkt jest solidny, stabilny i załadowany funkcjami, takimi jak inteligencja konta, system wczesnego ostrzegania, wynik zdrowia klienta, analityka przyjęcia produktu, punkty dotykowe, zautomatyzowane playbooki, onboarding, informacje zwrotne i wiele innych.

Pozwala zespołom CSM na automatyzację i skalowanie operacji przyjęcia produktu i sukcesu w łatwy sposób. Dostarcza kadrze kierowniczej prawdziwych danych w czasie rzeczywistym, aby mogła podejmować świadome decyzje dotyczące strategii przyjęcia i zarządzania przychodami.

Ich dashboard jest prosty, elastyczny i wymaga mniej lub więcej nauki. Jest on odpowiedni dla firm o dowolnej wielkości.

Nasza recenzja

SmartKarrot jest jedną z najbardziej odpowiednich platform sukcesu klienta dla firm, które chcą skalować sukces klienta i adopcję produktu w sposób zorientowany na klienta.

14. Brightback – Dla zrozumienia Twojego Churnu

zrzut ekranu brightback

Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie przyszłego churnu klientów jest zrozumienie przyczyn obecnego churnu. Brightback ma na celu pomóc Ci to zrobić.

Brightback segmentuje klientów na podstawie ich planu cenowego lub okresu rozliczeniowego. Gdy wykazują one oznaki churnu, Brightback oznaczy je.

Następnie zapewnia churning klientów z dostosowanej strony anulowania. Na tej stronie znajdą się spersonalizowane oferty oparte na segmentacji klientów. Będzie też zbierał opinie klientów o tym, dlaczego zrezygnowali.

Pomaga to ograniczyć rezygnację klientów z usług, a także dostarcza zespołowi CS cennych informacji zwrotnych na temat zachowania klienta.

Twój zespół CS otrzyma również powiadomienia w czasie rzeczywistym, dzięki czemu będzie mógł dotrzeć do klientów i zapobiec rezygnacji.

Nasza recenzja

Jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego klienci churn, Brightback jest świetnym oprogramowaniem sukcesu klienta, aby mieć.

15. Profitwell Retain – dla odzyskania klientów

zachować zrzut ekranu

Retain to jeden z produktów firmy Profitwell. Jest on pomyślany jako próba poprawy retencji w ostatniej chwili.

Retain używa algorytmów do określenia najlepszego sposobu na odzyskanie porzuconych klientów. Oznacza to, że możesz usiąść i zrelaksować się, mając pewność, że Retain pomaga Ci za kulisami.

Jest również całkowicie biały, więc Twoi klienci mają spójne doświadczenie. Jest to niezwykle istotne na tak delikatnym etapie cyklu życia klienta.

Ich ceny są również uczciwe. Jest darmowy aż do obecnej stopy odzysku, a następnie zaczynasz płacić w oparciu o wszelkie wyniki poza tym.

Nasza recenzja

Jeśli szukasz narzędzia do dunningu, które uczy się w miarę upływu czasu, to Retain firmy Profitwell jest dobrym narzędziem do wypróbowania.

16. Sherlock – narzędzie sukcesu klienta, pozwalające na uzyskanie użytecznych informacji

zrzut ekranu z sherlocka

Sherlock ma na celu pozbawienie analityki bólu. Robi to, przeczesując bogactwo danych o klientach i wyciągając z nich kluczowe wnioski.

Może to zaoszczędzić Twojemu zespołowi CS wiele czasu i wysiłku oraz ułatwić rozpoczęcie wprowadzania ulepszeń od razu.

Sherlock twierdzi również, że posiada jedyny system scoringu zaangażowania produktu. System ten łączy różne metryki zaangażowania, w tym zapisy i oglądanie określonej strony. Następnie łączy te wyniki kondycji klienta, aby dać każdemu klientowi ogólny wynik zaangażowania w produkt.

Jest to naprawdę przydatna metryka dla każdego zespołu zajmującego się sukcesem klienta, ponieważ zaangażowanie jest silnym wskaźnikiem zadowolenia klienta i jego utrzymania w przyszłości.

Sherlock uruchomił też niedawno nową funkcję AI. AI spojrzy na Twoje dane i da Ci insighty konwersacyjne. To tak, jakbyś miał naukowca od danych, który nieustannie analizuje Twoje dane i przekazuje Ci raporty, aby poprawić zadowolenie klientów.

Nasza recenzja

Jeśli chcesz wyciągnąć actionable insights na podstawie zachowań klientów, to Sherlock znacznie ułatwi życie Twojemu zespołowi CS.

17. Churnbuster – do zwalczania churnu

zrzut ekranu churnbuster

Churnbuster nie jest podobny do innych narzędzi z tej listy – jest to platforma sukcesu klienta zaprojektowana tak, aby skupić się na konkretnym aspekcie churnu.

Według zespołu w Churnbuster, nieudane płatności stanowią 40% churnu. Mając to na uwadze, Churnbuster ma na celu pomóc zatrzymać te nieudane płatności.

Automatycznie będzie próbował odzyskać nieudane płatności w Twoim imieniu. Będzie też pobierać opłaty od klientów, gdy ci w końcu zaktualizują dane swojej karty.

Churnbuster zapewnia również alerty Slack w czasie rzeczywistym. Możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zmniejszyć churn, jeśli konto o wysokiej wartości jest zagrożone churningiem.

Nasza recenzja

Podczas gdy Churnbuster jest bardziej reaktywny i stanowi ostatnią próbę zmniejszenia liczby rezygnacji, jest przydatnym narzędziem dla zespołów zajmujących się sukcesem klienta, które mogą mieć do dyspozycji.

18. ChurnZero – dla kompleksowego przeglądu

churnzero screenshot

ChurnZero oferuje wszystkie główne funkcje, które zapewniają również inne oprogramowanie do obsługi sukcesu klienta.

Możesz monitorować wyniki zdrowia klienta, zbierać dane NPS, segmentować klientów, śledzić podróż klienta i komunikować się z nimi.

Główną zaletą ChurnZero jest to, że zapewnia on centrum dowodzenia, dzięki któremu zespół ds. sukcesu klienta wie dokładnie, co musi zrobić każdego dnia. Dzięki temu żadne zadanie nie wypada przez luki.

Oferuje również przydatną funkcję komunikacji. Możesz komunikować się ze swoimi klientami w czasie rzeczywistym, z wnętrza swojego produktu. To poprawia doświadczenie klientów i zapewnia, że Twoje wiadomości nie zostaną zignorowane.

Nasza recenzja

Jeśli potrzebujesz kompleksowego oprogramowania do obsługi klienta, które pomoże zorganizować wysiłki Twojego zespołu CS, to nie szukaj dalej niż ChurnZero.

Które oprogramowanie do obsługi klienta jest dla Ciebie odpowiednie?

Wybór spośród wszystkich tych narzędzi sukcesu klienta może być trudny.

Mam nadzieję, że teraz masz lepsze pojęcie o tym, co każdy z nich ma do zaoferowania i którego potrzebujesz, aby osiągnąć swoją strategię sukcesu klienta.

Skondensowaliśmy wszystkie oprogramowania do obsługi klienta w matrycy funkcji, abyś mógł je łatwo porównać. (Credit goes to Rachel from Recurly who first created her own feature matrix).

Macierz cech dla produktów we wczesnym stadium rozwoju:

Tabela matrycy cech dla narzędzi sukcesu klienta na wczesnym etapie rozwoju

Macierz cech dla produktów w fazie wzrostu:

Tabela matrycy cech dla narzędzi sukcesu klienta w fazie wzrostu

Wniosek

To było dużo, prawda?

Sukces klienta nie jest działaniem typu “ustaw i zapomnij”. Wymaga to ciągłego doskonalenia i komunikacji z klientem.

Można czuć się przytłoczonym ilością dostępnych narzędzi sukcesu klienta, ale najważniejsze jest to, aby zacząć od czegoś.

Jeśli chcesz mieć lepszy wgląd w to, jak Twoi użytkownicy zachowują się wewnątrz aplikacji, zbierać informacje zwrotne w sposób kontekstowy i docierać do swoich klientów, aby poprawić zaangażowanie, to zdobądź Userpilot Demo i zacznij działać od razu.

 

previous post next post