11 Best Customer Onboarding Software For SaaS

Skuteczny onboarding klientów jest trudny, prawda? Jeśli twoi nowi użytkownicy potrzebują zbyt dużo czasu, aby zobaczyć wartość z twojego produktu, mogą po prostu zrezygnować i zacząć szukać gdzie indziej. Na szczęście istnieje wiele opcji oprogramowania customer onboarding, które pomogą! Zrobiliśmy całą ciężką pracę dla Ciebie i złożyliśmy tę listę najlepszego oprogramowania i aplikacji customer onboarding w 2023 roku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od zespołów, które chcą zwiększyć wskaźniki adopcji i aktywacji użytkowników, od MVP i startupów we wczesnej fazie, po skalujące się firmy SaaS.

Przegląd

 • Wybierając oprogramowanie onboardingowe dla SaaS, warto zastanowić się, czy jest ono przeznaczone dla firm SaaS na wczesnym etapie rozwoju, czy też dla firm skalujących się.
 • Musisz również określić, czy potrzebujesz in-app onboarding, email onboarding, help docs, lub mieszankę wszystkich trzech.
 • Korzyści płynące z zastosowania narzędzi onboardingowych obejmują lepszą aktywację, utrzymanie i przyjęcie funkcji, a także niższe koszty wsparcia i rozwoju.
 • Dla firm SaaS na wczesnym etapie rozwoju najlepszym oprogramowaniem do obsługi klienta jest Userlist i Encharge dla poczty elektronicznej; Help Scout, Document360 i Helpjuice dla dokumentów pomocy; oraz HelpHero i Tooltip.io dla aplikacji.
 • Wybierając oprogramowanie do onboardingu SaaS (zwłaszcza jeśli skalujesz), szukaj narzędzia pozbawionego kodu, które pozwala na segmentację użytkowników, analizę ich zachowań w aplikacji, komunikację z nimi w aplikacji i budowanie interaktywnych przejść.
 • Dla skalujących się firm SaaS, najlepszym narzędziem oprogramowania SaaS onboarding jest Userpilot.

Czym jest oprogramowanie customer onboarding?

Zacznijmy od uporządkowania definicji.
Mówiąc o customer onboardingu dla SaaS, mamy na myśli user onboarding, a nie employee onboarding. Więc jeśli szukasz sposobów na szkolenie swoich nowych pracowników, spróbuj zamiast tego tego artykułu.
Przez “onboarding” rozumiemy proces uczenia klientów , jak czerpać wartość z Twojego produktu.
Oto kilka konkretnych przykładów, jak może wyglądać tego typu edukacja klientów:
 • Etykieta narzędzia, która demonstruje nową funkcję, która nie jest intuicyjna
 • Interaktywny spacer, który pomaga nowym użytkownikom zrozumieć podstawowe funkcje produktu, a tym samym aktywować
 • Modal, który sprzedaje wyższy poziom konta dla długoletniego klienta
 • Widżet centrum pomocy, który daje klientom dostęp do bazy wiedzy z wnętrza produktu.
Wbrew powszechnemu rozumieniu, onboarding nie jest ograniczony tylko do początkowych interakcji, z jakimi spotykają się nowi użytkownicy, gdy po raz pierwszy rejestrują się w Twoim produkcie, jak wskazuje ten wykres:
Jest to proces ciągły, obejmujący całą podróż klienta. Dla firm SaaS, które naprawdę rozumieją wartość onboardingu, nie ma powodu, aby nie inwestować w narzędzia, które uczą klientów, jak korzystać z drugorzędnych funkcji, jak również tych podstawowych.

Cechy wspólne

Stwórz te doświadczenia w aplikacji z Userpilot, bez konieczności kodowania!
Rdzeniem każdego narzędzia programowego SaaS onboarding są funkcje UI, które pozwala zbudować, zwykle bez konieczności użycia kodu.
Przykładem mogą być modale, hotspoty, akcje sterowane lub listy kontrolne.
To właśnie te funkcje staną się efektywnie częścią UI Twojego natywnego produktu, działając jako dodatkowa warstwa projektowa, która uczy klientów, jak w pełni wykorzystać możliwości Twojej aplikacji.
Większość narzędzi onboardingowych, które są warte swojej ceny, posiada również narzędzia analityczne , które pozwalają zmierzyć sukces procesu onboardingu klienta.
Na przykład, możesz chcieć zobaczyć, jaki procent nowych użytkowników kończy wycieczkę po produkcie lub jak zmiana etykiety narzędzia z czerwonej na niebieską wpływa na liczbę klientów, którzy ją znajdują.
Podczas gdy ilościowe dane użytkownika tego typu są pomocne, w 2023 roku nadal jest miejsce na rozmowę bezpośrednio z klientami, więc możesz oczekiwać, że oprogramowanie customer onboarding pozwoli Ci to zrobić wewnątrz samej aplikacji.
Jak więc można oczekiwać, że narzędzie takie jak to poruszy igłę dla Twojej firmy?

Korzyści płynące z włączenia klienta do systemu SaaS

Disclaimer: każde narzędzie customer onboarding jest inne i dlatego w różny sposób wpływa na firmy SaaS. Poniżej przedstawiamy listę typowych korzyści, których można się spodziewać.
 1. Poprawić współczynnik aktywacji – prawdopodobnie najważniejsza metryka onboardingu.
 2. Zatrzymaj więcej klientów – więcej klientów pozostaje przy Tobie wystarczająco długo, aby doświadczyć wartości Twojego produktu
 3. Popraw adopcję funkcji – spróbuj stworzyć tooltip i wskazać go na wybraną funkcję za pomocą platformy cyfrowej adopcji, takiej jak Userpilot. Jest duża szansa, że wskaźnik wykorzystania pójdzie w górę.
 4. Zmniejszenie liczby zgłoszeń do pomocy technicznej – jeśli klient utknie w martwym punkcie, szybciej rozwiąże swój własny problem, patrząc na etykietę narzędzia lub przeglądając widżet centrum pomocy, niż czekając w kolejce, aby porozmawiać z agentem pomocy technicznej.
 5. Zmniejsz koszty rozwoju – jeśli przegapiłeś to powyżej, marketerzy produktowi mogą budować elementy UI za pomocą oprogramowania onboardingowego bez kodu, takiego jak Userpilot. Oznacza to, że nie będziesz obciążał swojego zespołu programistów koniecznością budowania tooltipów i hotspotów od podstaw.
Brzmi całkiem wartościowo, prawda? Teraz zajmijmy się twoimi opcjami.

Kryteria wyboru oprogramowania onboardingowego

Nie musisz mi mówić, żebyś patrzył na cenę. Ale jeśli chcesz zmierzyć wartość, powinieneś zwrócić uwagę na pięć następujących czynników:

Czy potrafisz segmentować swoich użytkowników?

Bez możliwości segmentacji użytkowników, pozostaniesz z zapewnieniem ogólnego doświadczenia onboardingowego dla wszystkich typów użytkowników.
Jest to pewny sposób na zrażenie do siebie bazy klientów, co wcześniej argumentowaliśmy w tym artykule.
Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinieneś zapewnić swojemu procesowi onboardingu jest zautomatyzowane narzędzie do dzielenia użytkowników na segmenty.

Czy potrafisz analizować zachowania swoich użytkowników?

Nie ma sensu budować procesu onboardingu bez możliwości zmierzenia wyników swoich wysiłków.
W przeciwnym razie skąd wiesz, że wszelkie eksperymenty produktowe , które przeprowadzasz, są sukcesem?
Tak więc wybrane przez Ciebie oprogramowanie musi mieć możliwości analityczne. Szczególnie ważna jest funkcja testów A/B.

Czy twoje spacery są rzeczywiście interaktywne?

Istnieją pewne narzędzia onboardingowe, które pozwalają budować spacery po produktach tylko z tooltipów, lub które uważają, że liniowa wycieczka po produkcie jest nadal dobrym sposobem na wprowadzenie nowych klientów. Zamiast tego poszukaj narzędzia, które pozwoli Ci stworzyć spacery, które są prawdziwie interaktywne, w tym sensie, że reagują na wkład klienta.
Na przykład, jeśli jesteś narzędziem do planowania mediów społecznościowych, nie chciałbyś, aby Twoja wycieczka pokazała użytkownikom opcję zamieszczenia wiadomości na Facebooku, zanim najpierw połączyli swoje konto na Facebooku.

Czy możesz komunikować się ze swoimi użytkownikami w aplikacji?

Łatwo jest znaleźć oprogramowanie onboardingowe, które będzie spamować skrzynkę odbiorczą klienta powiadomieniami e-mailowymi i ankietami, ale czy to naprawdę najlepsze rozwiązanie?
Zamiast ryzykować, że użytkownik będzie rozpraszany przez skrzynkę odbiorczą, poszukaj oprogramowania, które pozwoli Ci komunikować się z nim wewnątrz samej aplikacji.
Doskonałym środkiem do tego celu są mikrosondaże. Ankiety, które wysyłasz mogą być ilościowe (np. NPS) lub jakościowe (np. wyjaśniające dlaczego użytkownik zdecydował się coś zrobić).

Czy Twoje narzędzie onboardingowe jest rzeczywiście wolne od kodu?

Niestety, istnieją narzędzia onboardingowe, które reklamują się jako “wolne od kodu”, mimo że nie są niczym takim.
Częstym problemem jest sytuacja, w której oprogramowanie pokładowe pozwala na budowanie prostych elementów UI bez kodu, ale następnie będzie wymagało użycia zaawansowanego CSS, aby stworzyć cokolwiek bardziej wyrafinowanego. Zrób swoje due diligence starannie z wyprzedzeniem, i upewnij się, że oprogramowanie onboarding dostarcza Ci to, co obiecał.

Oprogramowanie do obsługi klienta dla SaaS w skali globalnej

O ile firmy na wczesnym etapie rozwoju (więcej o tym poniżej) potrzebują po prostu pomocy w prowadzeniu użytkowników przez produkt, o tyle firmy SaaS na etapie skali potrzebują znacznie więcej. Na początek, firmy w fazie scale stage będą prowadziły znacznie więcej eksperymentów onboardingowych. Oznacza to, że kluczowe jest, aby oprogramowanie customer onboarding oferowało testy A/B i inne formy eksperymentowania. Stwarza to szansę na sukces klienta. Oczywiście nie można prowadzić eksperymentów bez szczegółowej analityki, dlatego ważne jest również, aby oprogramowanie do obsługi klienta dostarczało danych potrzebnych do podejmowania decyzji dotyczących produktu. Wreszcie, warto mieć wsparcie dla wielu zespołów produktowych, ponieważ jest prawdopodobne, że różne zespoły będą pracować nad różnymi częściami twojego produktu.

Customer Onboarding Software #1 – Userpilot

Tak, zamierzamy rozpocząć naszą listę od własnego oprogramowania. Userpilot wyróżnia się na tle konkurencji samą gamą wzorców onboardingu, które możesz stworzyć bez konieczności kodowania. Od modali po tooltipy, od akcji napędzanych po hotspoty, wszystko czego możesz potrzebować jest dostępne i możesz zdecydować się na zbudowanie kilku prostych tooltipów lub dokładnego interaktywnego spaceru (zobacz dlaczego spacery są lepsze niż wycieczki po produktach tutaj). Możesz wybierać spośród list kontrolnych, wysuwanych elementów, modali i innych. To wszystko jest wolne od kodu i w pełni konfigurowalne do brandingu Twojej firmy.

Jeśli korzystasz z funkcji segmentacji Userpilota, możesz również dostosować spacery do indywidualnych potrzeb każdego segmentu.

Do czynników, według których można dokonać segmentacji należą:
 • Lokalizacja
 • Urządzenie
 • Język
 • Poziom konta
 • Wiek konta
 • Adres e-mail firmy
Aby sprawdzić, czy zbudowane przez Ciebie wzorce on boardingu trafiają w wybrane przez Ciebie metryki, Userpilot wyposażony jest w potężny pakiet analityczny. Szczególnie cenne są sekcje A/B testing i feature adoption.

Jeśli potrzebujesz komunikować się ze swoimi klientami w aplikacji, Userpilot pozwoli Ci to również zrobić. Userpilot oferuje badania NPS, a także jakościowe mikrosondaże.

Oznacza to, że możesz ocenić dany segment klientów, a następnie podążać za jakościowymi mikrosondami, jeśli potrzebujesz więcej danych do uzasadnienia ich wyniku NPS.

W przeciwieństwie do niektórych innych narzędzi onboardingowych na rynku, wszystkie te funkcje są zawarte na wszystkich poziomach planu, a jedynym kodem, którego będziesz potrzebować, jest jeden mały JS snippet podczas instalacji. Wszystko po tym jest wolne od kodu, co oznacza, że Twoi programiści będą mogli skupić się na złożonych problemach inżynieryjnych, zamiast zmieniać kolor na tooltipie. Userpilot ma wszystko, czego potrzebujesz, a ceny zaczynają się od 249 USD za 2500 MAUs. Pobierz bezpłatne demo już dziś!

Customer Onboarding Software #2 – Pendo

Pendo jest najbardziej znane w świecie oprogramowania onboardingowego ze swoich funkcji analitycznych, o których wcześniej pisaliśmy tutaj.
Do najważniejszych punktów należą:
 • Funkcja Paths, która pozwala firmom SaaS na wizualizację wszystkich możliwych dróg wejścia i wyjścia z danego wydarzenia niestandardowego.
 • Lejki, które pozwalają śledzić postępy użytkowników w kierunku wcześniej określonej sekwencji kroków.
 • Raporty, które przedstawią w formie wykresu różne metryki przyjęcia, takie jak odsłony.
Wyzwanie z perspektywy użytkownika polega na tym, że Pendo dostarcza tak wiele wykresów i punktów danych, że trudno jest dostrzec las wśród drzew.
W przeciwieństwie do tego, analityka Userpilota jest niezwykle skoncentrowana na jednym celu: skłonieniu użytkowników do przyjęcia Twoich funkcji.
Oprócz analityki, Pendo daje również możliwość tworzenia bezkodowych wycieczek po produktach, składających się ze znanych elementów, takich jak tooltipy, ekrany powitalne i komunikaty o sukcesie.
Podczas gdy zakres oferowanych wzorców UI jest dobry, wycieczkom Pendo brakuje interaktywności oferowanej przez konkurentów, takich jak Userpilot. Po pewnym czasie czytanie 3-4 fioletowych tooltipów pod rząd staje się nieco powtarzalne.
Jeśli jesteś masywnym przedsiębiorstwem z pieniędzmi i siłą roboczą do stracenia, może warto podjąć wysiłek, aby nadać sens nieporadnej analityce Pendo i nieco bez życia wycieczkom po produktach. Może do każdego narzędzia analitycznego można by przypisać jedną osobę zajmującą się analityką?
Ale dla szczuplejszych firm SaaS, trudno jest zobaczyć, jak to clunkiness uzasadnia tag 12k-30k $ rocznie, zwłaszcza gdy istnieją bardziej wydajne alternatywy dostępne (podpowiedź: Userpilot).

Customer Onboarding Software #3 – Appcues

Appcues jako narzędzie, które pierwotnie pojawiło się w 2013 roku, jest najstarszym oprogramowaniem onboardingowym na rynku.
Mimo swojego wieku pozostaje przyjazny w obsłudze. Rozszerzenie Appcues do Chrome jest łatwe do pobrania i zainstalowania, i podobnie jak Userpilot, wymaga minimalnego kodu, aby rozpocząć pracę. Zakres funkcji oferowanych przez Appcues jest podobny do Userpilota.
W szczególności, bardziej złożone wzorce UI są trudne do zbudowania w Appcues bez użycia CSS. Pod tym względem różni się od Userpilota. Analizy Appcues są łatwe w użyciu, a ich wizualizacje danych są dobrze zaprojektowane.
Więc jaki jest haczyk? Cóż, powiedzmy, że opłaca się uważnie czytać informacje o cenach.
Podstawowy koszt Appcues jest dokładnie taki sam jak Userpilot: 249 dolarów za 2500 MAU. Jednak daje to tylko dostęp do najbardziej podstawowych funkcji Appcues, podczas gdy ta cena na Userpilot daje pełne funkcje.
A cena, gdybyś chciał mieć taką samą funkcjonalność jak Userpilot? Spróbuj gładkiego 879$!

Oprogramowanie do obsługi klienta dla SaaS na wczesnym etapie rozwoju

Startupy mają wiele do rozważenia, gdy myślą o oprogramowaniu customer onboarding. Potrzebujesz dobrej mieszanki proaktywnego i reaktywnego onboardingu (to stanie się jaśniejsze, jak pójdziemy dalej). Musisz również wziąć pod uwagę różne media: e-mail, dokumenty pomocy i wiadomości w aplikacji… Ponadto: wybór właściwego oprogramowania onboardingowego jest trochę jak wybór właściwej osoby do małżeństwa. Jeśli podejmiesz złą decyzję – może to uczynić lub złamać wskaźniki przyjęcia produktu. Chodzi o to, że narzędzia onboardingowe są bardzo lepkie. Kiedy już zbudujesz rozbudowany proces onboardingu z kilkoma mailami, doświadczeniami i tooltipami, praktycznie niemożliwe jest przeniesienie go do innego narzędzia bez całej tej krwi, potu i łez budowania go od nowa. Stąd – upewnij się, że dobrze to przemyślisz, aby nie tracić czasu i zasobów na narzędzia, które nie pomogą Ci osiągnąć wzrostu adopcji użytkowników, za którym gonisz.

Oprogramowanie SaaS do obsługi klienta przez e-mail

Kiedy klient po raz pierwszy zaczyna używać Twojego produktu, będzie trochę niepewny. Spędzą trochę czasu na zabawie, a potem znikną, by pójść i zrobić coś innego. Oprogramowanie do e-mail onboardingu pomoże zaangażować tych klientów i poprawić wskaźniki przyjęcia produktu. Istnieją dwa różne aspekty onboardingu, które musisz wziąć pod uwagę, gdy używasz e-maili. Są one proaktywne i reaktywne. Proaktywny onboarding to taki, w którym znasz ścieżkę, jaką pokona użytkownik. Następnie możesz użyć e-maili, aby proaktywnie przeprowadzić ich przez to. Reaktywny onboarding to taki, w którym użytkownik dokładnie poznał produkt i dokonał aktywacji. Mogą mieć bardziej szczegółowe pytania. W tym sensie proces e-mail onboardingu jest trochę zbędny, chyba że byłbyś gotów skonfigurować workflowy e-mailowe dla każdego możliwego wyniku – co byłoby zdecydowanie zbyt czasochłonne. Tak więc email onboarding jest formą proaktywnego onboardingu, a te narzędzia customer onboarding mogą wspomóc proces onboardingu i pomóc w osiągnięciu sukcesu klienta.

SaaS Customer Onboarding Software #4 – Userlist

Pierwszym narzędziem do onboardingu klientów, które tutaj omówimy jest Userlist. Userlist został zaprojektowany tak, aby maksymalnie ułatwić wysyłanie zautomatyzowanych przepływów onboardingowych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub in-app. Na potrzeby tego artykułu porozmawiamy o funkcjonalności Userlist w zakresie poczty elektronicznej. Jesteś w stanie skonfigurować zaawansowane wyzwalacze na podstawie zachowania użytkownika w aplikacji. Możesz na przykład chcieć, aby proces onboardingu uruchamiał się, gdy użytkownik po raz pierwszy dotrze do określonej strony Twojego produktu. Userlist posiada czysty, prosty UI, który sprawia, że tworzenie maili jest niezwykle proste i optymalizuje doświadczenie onboardingu. Oferuje również segmentację, dzięki czemu możesz wysyłać różne przepływy onboardingowe do określonych grup nowych klientów. Jest to świetny sposób na dostosowanie doświadczenia onboardingowego do różnych przypadków użycia lub klientów na różnych etapach podróży użytkownika w celu osiągnięcia sukcesu klienta. Jeśli chodzi o ceny, Userlist oferuje świetny plan Starter, gdy jesteś na wczesnym etapie rozwoju. To kosztuje tylko 9 dolarów miesięcznie za nieograniczone wiadomości i do 100 nowych użytkowników. Cena wzrasta dość znacznie w miarę uaktualniania, ale ogólnie rzecz biorąc, cena jest uczciwa dla funkcjonalności, którą otrzymujesz. Ogólnie rzecz biorąc, Userlist jest lepszym narzędziem do onboardingu klientów, jeśli chcesz umieścić swój e-mail onboarding na autopilocie.

Oprogramowanie do obsługi klienta #5 – Encharge

Encharge to tak naprawdę dużo więcej niż tylko narzędzie do email onboardingu. Umożliwia również wysyłanie reklam na Facebooku i pracę jako część twojego stosu marketingowego. Ponownie, na potrzeby tego artykułu, skupię się na funkcjonalności poczty elektronicznej. Encharge może pochwalić się interfejsem typu “przeciągnij i upuść”, który ułatwia rozpoczęcie budowania przepływu wiadomości e-mail. Jeśli nie masz czasu na ich tworzenie, możesz wybierać spośród wielu sprawdzonych szablonów pochodzących z takich serwisów jak Dropbox czy Airtable. Masz również dostęp do zaawansowanej segmentacji użytkowników, dzięki czemu kampanie są wysyłane tylko do najbardziej odpowiednich nowych użytkowników. Encharge łączy się ze wszystkimi ulubionymi narzędziami, w tym Segment, Intercom i Hubspot. Jeśli chodzi o ceny, Encharge zaczyna się od 49 dolarów za miesiąc. Dzięki temu masz do 2000 subskrybentów. Myślę, że to uczciwa cena, jeśli zamierzasz korzystać z funkcji marketingowych, które zapewnia Encharge. Jeśli po prostu szukasz czegoś, co pomoże Ci w procesie onboardingu emailowego, to prowadziłbym bardziej w kierunku Userlist.

Oprogramowanie do obsługi klienta dla dokumentów pomocy

Podczas gdy e-mail onboarding jest przykładem proaktywnego onboardingu, dokumenty pomocy są jego przeciwieństwem – są reaktywne. Pamiętaj, że reaktywny onboarding ma miejsce wtedy, gdy użytkownik ma już pomysł, jak korzystać z Twojego produktu. Czasami potrzebują po prostu odpowiedzi na pytanie. Dokumenty pomocy są świetnym sposobem na zapewnienie nowym użytkownikom samodzielnego podejścia do onboardingu. Mogą mieć do nich dostęp w zależności od potrzeb, dzięki czemu ich doświadczenie w zakresie onboardingu staje się samodzielne. Kolejna grupa narzędzi została zaprojektowana, aby pomóc firmom SaaS na wczesnym etapie budowania ich dokumentów pomocy.

Oprogramowanie SaaS Customer Onboarding #6 – Help Scout

Help Scout oferuje wiele wspaniałych funkcji, jeśli chodzi o tworzenie i utrzymywanie dokumentów pomocy. Dzięki prostemu edytorowi artykułów można łatwo dodać nowe dokumenty pomocy do swojej kolekcji. Help Scout pomaga również łączyć ze sobą odpowiednie artykuły i organizować je w logiczne kategorie. Jeśli wolisz, możesz nawet osadzić artykuły help doc gdzieś indziej, na przykład na stronie w Twojej witrynie lub nawet w samym produkcie. Oznacza to, że możesz uczynić swoje dokumenty pomocy jeszcze bardziej dostępnymi. Oferują również widget centrum pomocy o nazwie Beacon, który umożliwia dostarczanie odpowiednich artykułów do użytkowników, gdy angażują się w swój produkt. Help Scout zaczyna się od 20 dolarów za użytkownika miesięcznie (przy rozliczeniu rocznym), co jest mniej więcej zgodne z innymi narzędziami help doc.

SaaS Customer Onboarding Software #7 – Document360

Następny na naszej liście oprogramowania customer onboarding jest Document360. Jeśli po prostu szukasz narzędzia, które pomoże Ci stworzyć dokumenty pomocy, to jest to świetny wybór. Może nie posiada wszystkich innych funkcji, które posiada Help Scout, ale oferuje prosty sposób tworzenia i zarządzania dokumentami pomocy. Jest prosty edytor, który kładzie nacisk na pisanie. Możesz wtedy organizować artykuły w różne kategorie i sekcje. Ważna jest również możliwość dostosowania brandingu do własnego stylu i stworzenia spójności. Inną ciekawą, potencjalnie przydatną funkcją jest możliwość tworzenia prywatnych dokumentów pomocy, które są chronione hasłem. Jest to dobry sposób na tworzenie wewnętrznych dokumentów dla pracowników. Document360 zaczyna się od 49$ za projekt na miesiąc (rozliczany rocznie). To jest trochę na drogiej stronie biorąc pod uwagę funkcjonalność jest trochę bardziej ograniczona niż inne oprogramowanie onboarding klienta. Powiedziawszy to, jeśli chcesz prostego podejścia do dokumentów pomocy, to może to działać dla ciebie.

Oprogramowanie do obsługi klienta #8 – Helpjuice

Helpjuice jest ostatnim narzędziem help docs na naszej liście. Podobnie jak inne, oferuje kompleksowy sposób tworzenia i utrzymywania artykułów help doc. Istnieje wbudowany edytor, dzięki któremu możesz tworzyć swoje dokumenty pomocy, a następnie organizować je w strukturę, która ma sens dla nowych klientów. Co ciekawsze, Helpjuice umożliwia Twojemu zespołowi współpracę nad dokumentami pomocy, podobnie jak w przypadku Google Docs. Może to być przydatne, gdy po raz pierwszy zaczynasz budować swoje dokumenty pomocy. Kolejną funkcją, którą oferuje Helpjuice, jest szczegółowa analityka. Dzięki temu możesz zobaczyć, czego szukają użytkownicy, a także jaki wpływ mają Twoje dokumenty pomocy. Helpjuice będzie Cię kosztować 120 dolarów miesięcznie za plan startowy, który daje dostęp do wszystkich funkcji dla maksymalnie 4 użytkowników. To dość drogie, zwłaszcza dla firm SaaS na wczesnym etapie, więc może to jest jeden do rozważenia na przyszłość.

Obsługa klienta w aplikacji

Ostatnim typem onboardingu, któremu chcę się przyjrzeć, jest in-app onboarding. Dotyczy to każdego onboardingu, który odbywa się w ramach Twojego produktu. Obejmuje ona wycieczki po produktach, interaktywne spacery oraz inne elementy, takie jak etykiety narzędziowe i listy kontrolne. Wspomnieliśmy o najlepszym oprogramowaniu in-app onboarding dla skalujących się firm SaaS powyżej, więc są to idealne opcje dla firm SaaS we wczesnym stadium, które chcą zoptymalizować swoje doświadczenie onboardingowe i poprawić aktywację:

#9 – HelpHero

HelpHero koncentruje się na tym, aby jak najłatwiej było dodać wycieczki po produkcie do swojego produktu SaaS. Oferuje wizualny edytor wycieczek, umożliwiając zobaczenie, jak będzie wyglądać Twoja wycieczka po produkcie podczas jej edycji. Do budowania wycieczek nie jest wymagany żaden kod, co oznacza, że nie musisz zużywać cennego czasu na rozwój. Możesz dostosować wygląd swojej wycieczki, aby pasowała do UI i brandingu Twojego produktu. Oprócz wycieczek po produktach, możesz dodać listy kontrolne do swojego produktu, umożliwiając użytkownikom zobaczenie ich postępów i dodając element gamifikacji. Masz również możliwość segmentowania i dodawania wyzwalaczy, aby tylko określone grupy użytkowników były pokazywane na konkretnej trasie produktu. Pomaga to wdrożyć kontekstowy onboarding – gdzie użytkownikom pokazuje się właściwy komunikat we właściwym czasie – do swojego produktu. HelpHero zaczyna się od 25 dolarów miesięcznie, co zapewnia wszystkie funkcje dla maksymalnie 1000 miesięcznych aktywnych użytkowników. Wydaje się to uczciwą ceną za funkcjonalność, którą otrzymujesz.

#10 – Tooltip.io

Tooltip.io to aplikacja do obsługi klienta, która koncentruje się wokół wiadomości w aplikacji. W ofercie znajduje się wiele typów wiadomości, w tym tooltipy, popupy, wysuwane okna, banery i inne. Możesz łatwo tworzyć te wiadomości za pomocą rozszerzenia Chrome Extension, bez konieczności użycia kodu. Tooltip.io oferuje również niestandardowe wyzwalanie i segmentację, dzięki czemu możesz dotrzeć do właściwej osoby we właściwym czasie. Możesz również w pełni dostosować branding wysyłanych wiadomości, zapewniając ich dopasowanie do Twojego produktu. Ostatecznie możesz zbudować zarówno proste, jak i złożone przepływy onboardingu w aplikacji za pomocą Tooltip.io. To może zająć trochę pracy, jeśli chcesz dogłębną wycieczkę po produkcie, ale dostajesz pełną kontrolę nad tym, jak działa przepływ. Ceny zaczynają się od 249 dolarów za miesiąc. Dla firm na bardzo wczesnym etapie rozwoju może to być zbyt wysoka cena. Dostajesz dużo za swoje pieniądze, chociaż, z maksymalnie 100.000 miesięcznych aktywnych użytkowników i wszystkich funkcji, które produkt ma do zaoferowania.

Wprowadzanie klientów na rynek z dużym zaangażowaniem

High-touch customer onboarding najlepiej sprawdza się w przypadku transakcji o dużej wartości. Onboarding nowych klientów do produktu/usługi trwa zazwyczaj od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wymaga częstej komunikacji i współpracy, aby utrzymać zaangażowanie interesariuszy i utrzymać projekty na właściwym torze. Oprogramowanie do obsługi klienta pomaga w zarządzaniu wieloma projektami związanymi z obsługą klienta i wdrażaniem, poprawia widoczność dla liderów i zwiększa doświadczenie klienta.

#11 – Rocketlane

Rocketlane jest oprogramowaniem do obsługi klienta, stworzonym z myślą o wysokiej jakości obsługi klienta. Pomyśl o nim jako o narzędziach do zarządzania projektami, komunikacji i współpracy połączonych w celu usprawnienia obsługi klienta i projektów wdrażania oprogramowania. Rocketlane posiada elegancki pulpit, który zapewnia widoczność i wgląd w projekty w całej organizacji. Oferuje szablony, których możesz użyć do skodyfikowania swoich najlepszych praktyk i tworzenia projektów w zaledwie kilku kliknięciach. Posiada również wbudowane funkcje śledzenia czasu, które pozwalają Twojemu zespołowi rejestrować godziny pracy i zapewniają wgląd w ich obciążenie. USP firmy Rocketlane to jej zorientowanie na klienta. Oprogramowanie pozwala zaimponować klientom, ułatwić im życie i zachować odpowiedzialność w trakcie całej podróży. Rocketlane oferuje portal dla klientów, który możesz dostosować do swojej marki. Portal ułatwia właściwy poziom współdzielenia z klientem zadań, dokumentów i komunikacji. Klienci są teraz zawsze poinformowani o statusie projektu lub zadania i mogą łatwo uzyskać dostęp do informacji poprzez magiczne linki. Nie potrzeba zapisów ani haseł. Ponadto dzięki jedynej w swoim rodzaju ujednoliconej przestrzeni roboczej możesz na żywo współpracować z klientami nad dokumentami i elementami projektu. Możesz również oznaczyć pracę jako prywatną lub udostępnioną, aby określić, co jest widoczne dla kogo. Rocketlane działa najlepiej dla firm SaaS obsługujących rynek średni i korporacyjny, usług IT, integratorów systemów i agencji marketingowych. Zaczyna się od 19 dolarów za użytkownika miesięcznie i jest dostarczany z bezpłatnym 21-dniowym okresem próbnym. Przyspieszenie czasu uzyskania wartości, uspójnienie metodologii i zapewnienie 5-gwiazdkowego doświadczenia przy wprowadzaniu klienta nie może być łatwiejsze.

Wniosek

Po zakończeniu tego artykułu, powinieneś teraz lepiej zrozumieć, czym jest oprogramowanie onboardingowe i dlaczego jest wartościowe. Daliśmy Ci również ramy do podjęcia decyzji, które oprogramowanie onboardingowe jest najlepszym wyborem dla Twojej firmy.
Mamy nadzieję, że wybierzesz Userpilot! Oferuje szeroki zakres funkcji w konkurencyjnej cenie.
Test jest również bezpłatny, więc nie masz nic do stracenia, zapisując się na demo już dziś.

O autorze

Joe jest content writerem, z kilkuletnim doświadczeniem w pracy ze startupami SaaS. Jest też założycielem Turinga, agencji zajmującej się projektowaniem konwersacji, dzięki czemu chatboty stają się bardziej ludzkie.

previous post next post