Konkurenci Pendo: Top 5 z 2023 r. [In-Depth Comparison]

Pendo jest popularnym rozwiązaniem do poprawy doświadczenia produktu, onboardingu użytkownika, uzyskania analityki produktu i informacji zwrotnej w aplikacji. Ale jeśli szukasz najlepszych (i bardziej przystępnych cenowo) konkurentów Pendo i alternatyw Pendo, czytaj dalej!

(A jeśli wolisz przejść do części poświęconej czytaniu i porozmawiać z nami, zarezerwuj demo już teraz) !

TL;DR:

Pendo jest popularnym narzędziem do analizy produktów, platformą do cyfrowej adopcji oraz narzędziem do wdrażania użytkowników w jednym dla firm średniej wielkości i przedsiębiorstw. Główni konkurenci Pendo to Userpilot, Appcues, Walkme i do pewnego stopnia: Gainsight (na froncie CS) i Mixpanel (w zakresie analityki produktowej).

  • Największą wartością Pendo jest połączenie bezkodowego kreatora zaangażowania w aplikacji z łatwymi w użyciu funkcjami analitycznymi (ścieżki, lejki i kohorty). Jego analityka jest nadal najlepsza w swojej klasie, ale w 2023 roku zostanie wyprzedzona przez Userpilot.
  • Największym problemem analityki Pendo jest to, że nie są one bardzo actionable – dashboard aktualizuje się tylko co godzinę, a nie można kierować użytkowników segmentowanych przez niestandardowe zdarzenia z doświadczeniami w aplikacji, ani wyzwalać doświadczeń na podstawie działań użytkownika w aplikacji. Nie oferuje też analityki internetowej jak Google analytics.
  • Pendo umożliwia zbieranie opinii klientów za pomocą ankiet w aplikacji zwanych “polls”. Pendo oferuje ankiety w swoich przewodnikach, które zbierają opinie użytkowników i mierzą nastroje w różnych punktach podróży użytkownika.
   Sondy posiadają podstawową funkcjonalność i są dostępne w planie darmowym. Jeśli jednak chcesz zbierać odczucia użytkowników za pomocą ankiet NPS, będziesz potrzebował płatnego planu niestandardowego, który wcale nie jest tani.
  • Pendo jest jednym z najdroższych narzędzi biznesowych, których firma SaaS może potrzebować – z planem startowym zaczynającym się od 7000 USD rocznie (płatnym rocznie) i umowami od 25 000 do 50 000 USD, może nie być przystępny dla wielu małych i średnich firm SaaS.
  • Najlepsze alternatywy Pendo to Userpilot, Walkme, Mixpanel, Appcues i Gainsight. Ponieważ Pendo zaspokaja różne przypadki użycia, wybór alternatywy Pendo będzie zależał od twoich priorytetów.
  • Najlepszą alternatywą Pendo dla user onboarding i in-app engagement use case jest Userpilot. Dla analityki produktowej i śledzenia zachowań użytkowników – Mixpanel może być najlepszym konkurentem Pendo. Dla Digital Adoption i Employee Onboarding – Walkme może być najlepszy, natomiast dla Mobile Onboarding – Appcues.

Uzyskaj lepszą wartość za swoje pieniądze z Userpilot – jedną z najlepszych alternatyw dla Pendo, łączącą budowniczego tras produktowych, cyfrową adopcję, analitykę i rozwiązanie angażujące wszystko w jednym.

Wypróbuj lepszą alternatywę Pendo Analytics!

Wypróbuj Userpilot ZA DARMO

 • 14-dniowy okres próbny
 • Nie wymagana karta kredytowa

 

Zanim zanurzymy się w alternatywach i konkurentach Pendo, przyjrzyjmy się jego mocnym i słabym stronom…

pendo-competitors

Zalety Pendo

Oto, co Pendo robi dobrze:

Oprogramowanie do dogłębnej analizy produktów

Pendo szczyci się tym, że dostarcza Ci dogłębną, a zarazem łatwą w użyciu analitykę (przynajmniej w przypadku platformy Product Adoption i Digital Adoption, w porównaniu do innych narzędzi analitycznych). Centrum analityczne pozwala Ci dowiedzieć się dokładnie, co Twoi użytkownicy myślą o Twoim produkcie i jak go używają. Umożliwia śledzenie podróży użytkowników przez Twój produkt (z wersji mobilnych i webowych Twojej aplikacji).

 

lejki pendo

Analityka Pendo skupia się wokół trzech głównych funkcji: Paths, Funnels i Cohorts:

 • Ścieżki pokazują wszystkie działania podejmowane przez użytkowników przed lub po określonym zdarzeniu. Używając ścieżek, możesz odkryć, co robią użytkownicy przed lub po użyciu określonej strony, funkcji lub śledzonego zdarzenia. W Pendo możesz porównać tylko 2 ścieżki w tym samym czasie. Nowa analityka użytkownika Userpilot da Ci 5 ścieżek jednocześnie.
 • Funnels pokazuje, ilu użytkowników ukończyło każdy etap określonego lejka, który wcześniej określiłeś. Funkcja Goals w Userpilot jest porównywalna, ale pokazuje większą liczbę celów na raz i wymaga mniej kliknięć, aby to zrobić.
 • Kohorty pozwalają na śledzenie retencji użytkowników w czasie.
 • Raporty pozwalają na śledzenie odsłon, kliknięć, zdarzeń lub widoków przewodnika związanych z dowolną funkcją. W porównaniu do innych funkcji analitycznych Pendo, czuje się to jak vanity data. Zespoły produktowe nie uważają ich za czasochłonne do skonfigurowania, ale zazwyczaj są mniej przydatne niż inne narzędzia w zrozumieniu działań użytkowników.
 • Retencja pokazuje procent klientów, którzy pozostają w pobliżu w stosunku do pierwszego użycia produktu. Wykres jest imponujący wizualnie, ale brakuje mu jakościowego wyjaśnienia, dlaczego użytkownicy są zatrzymywani. Inne narzędzia analityczne, jak Amplitude, Userpilot czy nawet Retain firmy Protwell, mają taką funkcjonalność.Przeczytaj więcej o analityce Pendo tutaj.

Segmentacja użytkowników

W ramach analityki Pendo umożliwia Ci segmentację użytkowników na wiele sposobów. To, aby segmentować użytkowników oznacza, że możesz zobaczyć, jak różne grupy użytkowników wchodzą w różne interakcje z Twoim produktem. Możesz użyć segmentacji, aby zapewnić odpowiedni onboarding dla różnych zestawów użytkowników.

Mapowanie drogi produktu

Pendo posiada współdzielone narzędzie do planowania produktu, które pozwala uporządkować opinie klientów i nadać priorytet cechom o wysokiej wartości. Pomaga to utrzymać zespoły w zgodzie ze wspólnym przewodnikiem planowania funkcji. Product managerowie mogą zapraszać innych członków zespołu do narzędzia Pendo product roadmapping tylko w wyższych planach.

Wady Pendo

Pomimo wielu zalet, jest jeszcze wiele sposobów, w jaki Pendo wypada słabo.

Analityki Pendo nie są użyteczne

Co zaskakujące – może nawet szokujące dla narzędzia do angażowania produktów, które twierdzi, że jest “wszystko w jednym” – nie możesz działać bezpośrednio na analityce użytkowników z Pendo w Pendo. Dzieje się tak dlatego, że Pendo nie pozwala na targetowanie użytkowników segmentowanych po zdarzeniach in-app za pomocą zbudowanych w nim doświadczeń in-app (np. przewodników onboardingowych). Nie pozwala też na wyzwalanie doświadczeń na podstawie zdarzeń w aplikacji. Jest to prawdopodobnie spowodowane długiem technologicznym (Pendo jest również naprawdę powolne w wydawaniu nowych funkcji) – ale sprawia, że analityka Pendo jest całkiem nie do działania. To, w połączeniu z 1-godzinnym opóźnieniem danych, nie pozwala product managerom na podejmowanie prawdziwie opartych na danych decyzji w oparciu o samo rozwiązanie Pendo.

Co więcej, pulpit użytkownika Pendo aktualizuje się tylko raz na godzinę.

Jeśli szukasz narzędzia, które pokazuje analitykę użytkownika w czasie rzeczywistym i pozwala na uruchamianie doświadczeń w aplikacji w oparciu o zdarzenia w aplikacji i zachowanie użytkownika w czasie rzeczywistym – Userpilot oferuje te funkcje (i w niższej cenie też…)

Zagmatwany kreator przepływów w aplikacji

W 2018 roku Pendo podjęło kontrowersyjną decyzję o zezłomowaniu swojego konstruktora rozszerzeń dla Chrome. Jak to wpływa na użyteczność jego narzędzia do onboardingu użytkowników?

W porównaniu do opartych na rozszerzeniu Chrome przewodników po aplikacji, takich jak Appcues i Userpilot, Pendo sprawia, że budujesz przewodniki wewnątrz ich pulpitu nawigacyjnego, a nie na wierzchu twojego produktu. Wielu użytkowników uważa to za trudniejsze i bardziej mylące. Lepszym rozwiązaniem może być platforma product experience z builderem, który pozwala tworzyć wycieczki po produktach bezpośrednio na wierzchu produktu.

Ograniczone elementy przyjęcia na pokład

Jeśli chodzi o stworzenie świetnego doświadczenia onboardingowego, musisz użyć mieszanki różnych elementów UI. Należą do nich etykiety narzędzi, listy kontrolne, wysuwane okna i inne. Pendo oferuje ograniczone elementy onboardingu, więc nie zawsze możesz stworzyć najlepsze doświadczenie zaangażowania użytkownika.

Podstawowe opcje stylizacji

Ważne jest, aby upewnić się, że Twój onboarding pasuje do wyglądu i sposobu działania Twojego produktu. Wszelkie starcia zmniejszą zaangażowanie użytkowników. Elementy onboardingu w Pendo nie mogą być w pełni spersonalizowane, chyba że użyjesz CSS. Dla osób chcących tworzyć doświadczenia onboardingowe bez kodu może to być problem.

To mylące.

Pendo robi wiele rzeczy. Choć można to uznać za mocną stronę, oznacza to również, że jest to produkt dość zagmatwany. Mieszanka analityki, informacji zwrotnych od użytkowników i onboardingu w Pendo może być więcej niż potrzebujesz.

Wycena Pendo

Cennik Pendo dostępny jest tylko dla Ciebie, jeśli poprosisz o wycenę. Firma nie podaje na swojej stronie cen za wyższe tiery. Jednak niektóre recenzje mówią, że mają ceny zaczynające się od $20,000-$25,000 rocznie za pojedynczy produkt i około $50,000 rocznie za pakiet mid-tier.

Ale pamiętaj, że ich produkt jest skierowany do firm korporacyjnych, można bezpiecznie powiedzieć, że jest po drogiej stronie – słyszeliśmy o 3-letnich umowach na 50.000 dolarów rocznie.

Zatem dla mniejszych firm i startupów może to nie być najlepsze możliwe rozwiązanie.

Teraz spójrzmy na 5 najlepszych konkurentów Pendo, aby zobaczyć, który z nich najlepiej pasuje do Ciebie.

Pendo konkurencją dla User Onboarding #1: Userpilot

Userpilot jest zbudowany dla rozwoju produktów SaaS. Oprócz tego, że pomagamy Ci zapewnić świetne doświadczenie onboardingowe dla Twoich użytkowników, mamy również solidne narzędzia do analizy użytkowników i informacji zwrotnej w aplikacji – w tym mikroankiety i NPS.

Pendo vs Userpilot: Cechy

Najlepszą częścią platformy Userpilot jest to, że oferujemy kontekstowy onboarding. Nie ma już jednego rozmiaru pasującego do wszystkich walkthroughs, możesz wybrać, aby pokazać właściwy komunikat do właściwego użytkownika w odpowiednim momencie.

Możesz dostosować onboarding do każdego użytkownika, uruchamiając elementy onboardingu wtedy, gdy są one potrzebne – na podstawie zachowania użytkownika w aplikacji:

 

INTERAKTYWNE przejście przez Userpilot

Userpilot oferuje również pełną kontrolę nad stylizacją elementów onboardingu. Nie jest wymagane absolutnie ŻADNE kodowanie, wystarczy stylizować swój motyw w konstruktorze.

Obecnie Userpilot zaspokaja potrzeby firm SaaS, które chcą się skupić na budowaniu świetnego doświadczenia onboardingowego dla swoich użytkowników w oparciu o to, jak ich użytkownicy angażują się w różne elementy ich aplikacji:

W Userpilot, aby zobaczyć, co robią Twoi użytkownicy wewnątrz aplikacji, możesz przekazać niestandardowe zdarzenia, atrybuty użytkownika i atrybuty zdarzeń lub “oznaczyć” pewne elementy UI na frontendzie za pomocą prostego selektora UI i oznaczyć je jako “funkcje”, których użycie chcesz śledzić:

 

oznaczanie funkcji w userpilot

Wszystko to sprawia, że analityka Userpilota jest łatwa do skonfigurowania i wykorzystania. Możesz też łatwo segmentować użytkowników.

Userpilot jest jedną z niewielu alternatyw Pendo, które oferują również opcje informacji zwrotnej w aplikacji – ankiety NPS i mikrosondaże:

Best NPS Feedback Software to Use in 2021 [+ What to Do After Sending Your NPS Survey]

Wreszcie – Userpilot jest jedyną z alternatyw Pendo, która oferuje Resource Center – samoobsługowy hub pomocy, w którym użytkownik może wyszukiwać doświadczenia w aplikacji, filmy onboardingowe, dokumenty pomocy i artykuły bazy wiedzy w aplikacji, na żądanie:

resource-center-gif-in-app-support-customer-engagement

Czy podoba Ci się to, co widzisz do tej pory? Skocz z nami na darmowe demo!

Pendo vs Userpilot: Analytics

W porównaniu do 1-godzinnego okna aktualizacji Pendo, dashboard analityki użytkowników Userpilot aktualizuje się w czasie rzeczywistym.

Choć obecnie wciąż w fazie rozwoju, Userpilot pracuje nad pakietem analitycznym, który będzie oferował większą elastyczność niż Pendo, zachowując jednocześnie prostotę ścieżek, lejków i kohort :

nowa analityka userpilot

Pendo vs Userpilot: Cennik

Dla 2500 miesięcznych aktywnych użytkowników lub mniej, Userpilot pobiera tylko 299 dolarów miesięcznie (to mniej niż połowa ceny Pendo). Ceny są oparte wyłącznie na MAUs, a wszystkie funkcje są zawarte we wszystkich planach bez żadnych limitów, niezależnie od tego, ile płacisz.

Wszystkie
Userpilot
plany cenowe obejmują:

– Wszystkie nasze funkcje bez żadnych ograniczeń

– Bezpłatne wsparcie wydajnościowe na czacie na żywo na żądanie (średni czas odpowiedzi: 8 minut!)

– 3 rozmowy onboardingowe z naszym zespołem Customer Success

– Dostęp do webinarów na żywo dla użytkowników

Instalacja Userpilota

Userpilot jest rozwiązaniem bezkodowym, a instalacja trwa kilka minut.

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie chrome i umieścić jeden fragment kodu JavaScript wewnątrz swojej aplikacji (możesz potrzebować do tego swojego programisty).

Tworzenie przepływów onboardingowych użytkowników jest łatwe. Możesz tworzyć doświadczenia w aplikacji za pomocą naszego prostego wizualnego edytora typu “przeciągnij i upuść“:

 

Ankieta na ekranie powitalnym

Tworzenie wycieczek po produktach za pomocą kreatora Userpilota zajmuje kilka minut – nie wymaga żadnych umiejętności technicznych!

Pendo vs Userpilot Wnioski

Userpilot jest doskonałym wyborem dla firm SaaS, które chcą skupić się na zapewnieniu jak najlepszego doświadczenia w zakresie onboardingu, aby podnieść wskaźniki adopcji. Kontekstowy onboarding i opcje stylizacji marki pomagają zapewnić, że użytkownicy będą chętniej angażować się w Twój produkt.

Pendo z drugiej strony ma mniej elementów onboardingu i opcji brandingu i może być po droższej stronie. Obecnie jednak oferuje bardziej dogłębną analitykę niż Userpilot.

Uzyskaj lepszą wartość za swoje pieniądze z Userpilot:

Wypróbuj lepszą alternatywę Pendo Analytics!

Wypróbuj Userpilot ZA DARMO

 • 14-dniowy okres próbny
 • Nie wymagana karta kredytowa

 

Konkurencja Pendo dla Employee Onboarding: WalkMe

WalkMe był jednym z pierwszych produktów onboardingowych na scenie. Od lat dostarcza firmom narzędzia do onboardingu.

Pendo vs. WalkMe: Cechy

Jak prawdopodobnie można powiedzieć po nazwie, WalkMe był pionierem, jeśli chodzi o spacery po produktach. Obecnie WalkMe skupia się bardziej na cyfrowej adopcji, onboardingu pracowników i adopcji aplikacji firm trzecich (np. Salesforce) dla przedsiębiorstw.

WalkMe może pochwalić się imponującymi klientami, takimi jak Microsoft i Paypal, więc jest to świetny wybór dla dużych organizacji.

Podobnie jak Pendo, WalkMe również oferuje analitykę, dzięki czemu możesz wykorzystać dane do wspierania swoich decyzji i zobaczyć, które obszary onboardingu wymagają poprawy.

Z WalkMe ogranicza Cię jednak, jeśli chodzi o elementy onboardingu. WalkMe brakuje również innych funkcji, które oferują produkty nastawione na SaaS: np. NPS, Resource Center czy Native Tooltips. (Btw. przeczytaj post Pendo vs Walkmetutaj)

Pendo vs WalkMe: Ceny

WalkMe może być bardzo drogie (9 000 – 50 000 dolarów rocznie). Warto również zauważyć, że jest to oprogramowanie on-premise, a więc może być trudne do zainstalowania i wymaga wsparcia dewelopera, gdy trzeba wprowadzić jakiekolwiek zmiany w UI:

WalkMe to niesamowite narzędzie do dostarczania szkoleń naszym pracownikom i klientom w szybkim tempie – pozwala nam dostosować części naszego oprogramowania do potrzeb w sposób, który może być dostarczony na żądanie. Nasi pracownicy mogą teraz uczestniczyć w szkoleniach dostosowanych do ich indywidualnych zadań, a nasi klienci mogą otrzymać pomoc przez całą dobę! – Vicky K

Konkurenci Pendo: Pendo vs WalkMe Podsumowanie

WalkMe jest wśród najlepszych konkurentów Pendo, jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to walkthroughs aplikacji stron trzecich dla onboardingu pracowników. Zespół WalkMe praktycznie je wymyślił, więc wiesz, że ich oprogramowanie działa. Rywalizuje również z analityką Pendo.

Jednak może kosztować Cię tyle samo co Pendo, jeśli nie więcej, a więc jest jednym z droższych konkurentów Pendo.

[
Nawiasem mówiąc, porównaliśmy niektórych konkurentów WalkMe tutaj.
]

Pendo Competitors for Mobile #3: Appcues

pendo-competitors-appcues

Appcues przedstawił światu szeroką gamę nowych elementów onboardingu. Etykiety narzędzi, listy kontrolne i wysuwane okna, aby wymienić tylko kilka.

appcues building an experience step 2

Podobnie jak w przypadku Userpilot, możesz stworzyć dokładnie takie doświadczenie onboardingowe, jakie chcesz, łącząc szereg różnych elementów UI.

Jednak w porównaniu do nowszego i bardziej przystępnego Userpilota, Appcues oferuje mniej elementów UI i tylko 1 akcję, podczas gdy Userpilot oferuje 4.

Ponadto, podobnie jak w przypadku wielu konkurentów Pendo (i samego Pendo), jedynym sposobem na całkowite stylizowanie elementów onboardingu jest CSS. Dostosowanie stylizacji w aplikacji jest ograniczone.

Fakt, że Appcues istnieje od tak dawna i tak bardzo rozwinął swój produkt, znajduje również odzwierciedlenie w ich cenach.

Pendo vs Appcues: Analytics

W porównaniu z Pendo, Appcues oferuje ograniczone opcje analityczne. Ponadto – jego pulpit analityczny aktualizuje się tylko co 12 godzin, co sprawia, że jest znacznie mniej niż actionable insights.

Pendo vs Appcues: Cennik

Appcues to zdecydowanie bardziej przystępna alternatywa Pendo, a także mnóstwo opcji integracji, ale oto haczyk: podczas gdy ich najtańszy plan (do 2500 MAUs) zaczyna się od 299 USD, Appcues ogranicza funkcjonalność w swoim planie “Essentials” tak bardzo, że jeśli potrzebujesz zbudować dodatkowe przepływy onboardingowe lub stworzyć więcej niż 5 segmentów odbiorców, wkrótce będziesz musiał uaktualnić do planu Growth, który kosztuje 879 USD miesięcznie. Jest też tylko wsparcie mailowe z ich planem Essentials.

Podsumowanie Pendo vs Appcues

Appcues oferuje szereg elementów onboardingu, pomagając Ci stworzyć dokładnie takie doświadczenie z produktem, jakie chcesz.

Pomimo tego, jest to dość kosztowne, jeśli potrzebujesz więcej segmentów klientów, wzorców UI lub nawet dodatkowego wsparcia przy korzystaniu z ich narzędzia.

[
Tak naprawdę porównaliśmy tutaj kilku konkurentów Appcues.
]

Pendo Competitors For Customer Success #4: Gainsight PX

pendo-competitors-gainsight

Gainsight jest dobrze znany w świecie Customer Success. Ich podstawowa oferta produktowa umożliwia śledzenie wyników zdrowotnych klientów i wykorzystania produktów.

Gainsight jednak niedawno zrobił ruch do oprogramowania onboarding, z Gainsight PX. To daje Ci możliwość tworzenia doświadczeń onboardingowych w aplikacji dla Twoich użytkowników.

Pakiet produktów Gainsight stanowi potężną mieszankę danych, analityki i narzędzi onboardingowych. Możesz również użyć Gainsight PX do wysyłania automatycznych wiadomości e-mail do użytkowników, które pomagają napędzać adopcję produktu i zaangażowanie.

Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać możliwości Gainsight PX, to potrzebujesz również Gainsight. To może dość szybko stać się kosztowne.

Nie tylko to, ale musisz zainstalować Gainsight przez Salesforce. To nie jest problem, jeśli już go używasz. Jeśli z niego nie korzystasz, to również musisz założyć konto w Salesforce.

 

GPX moim zdaniem przewraca ten rynek do góry nogami. Wiele rozwiązań in-app engagement nie oferuje również analityki – lub oferuje analitykę dotyczącą tylko zaangażowania, a nie samego produktu. GPX odwraca ten paradygmat, opierając zaangażowanie na analizie produktu. Zamiast strzelać z zaangażowania w ciemno, możesz upewnić się, że to, co widzą użytkownicy, jest aktualne i istotne dla nich. – Julie P

 

Podsumowanie Pendo vs Gainsight PX

Gainsight PX jest jednym z najlepszych konkurentów Pendo, w tym sensie, że oferuje porównywalną analitykę i wgląd w produkty. Następnie możesz wykorzystać te dane do poprawy doświadczenia z produktem.

Podsumowując główną parę wad Gainsight PX: po pierwsze, musisz również kupić Gainsight, aby w pełni wykorzystać możliwości PX. To może być kosztowne. Po drugie, będziesz musiał zintegrować Gainsight PX poprzez Salesforce, więc będziesz potrzebował konta Salesforce, jeśli jeszcze go nie masz.

Konkurenci Pendo For In-depth Product Analytics -. #5: Mixpanel

 

pendo-competitors-mixpanel

 

 

Jeśli chodzi o naukę tego, jak i dlaczego Twoi użytkownicy angażują się w Twój produkt, to trudno znaleźć lepsze narzędzie analityczne niż Mixpanel.

Tysiące czołowych firm, takich jak Samsung i Expedia, korzystało z Mixpanel ze względu na jego dogłębną analitykę.

Mixpanel wykorzystuje techniki data science, takie jak “look-alike modeling”. Dzięki nim możesz uzyskać wgląd w zachowanie swoich użytkowników. W połączeniu z analityką big data da Ci to wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zachowują się Twoi użytkownicy.

Te bezcenne spostrzeżenia sprawiają, że Mixpanel jest jedną z najbardziej użytecznych alternatyw dla Pendo dla konkurencji. Jeśli chciałeś używać Pendo dla jego narzędzi analitycznych, to Mixpanel jest alternatywą dla Ciebie.

Jednak jeśli chodzi o działanie na podstawie zebranych informacji, Mixpanel wypada słabo. Będziesz musiał sparować go z narzędziem onboardingowym, takim jak Userpilot.

Jeśli masz mniejszą bazę użytkowników, możesz również nie potrzebować poziomu szczegółowości, który zapewnia Mixpanel. Mniejsze firmy mogą również zmagać się z uzasadnieniem zakupu dwóch produktów (jeden dla rozwoju produktu, jeden dla analityki produktu).

“Używamy Mixpanel, aby śledzić nasz lejek i upewnić się, że mamy przybity każdy element (akwizycja,
aktywacja
, retencja). Dzięki Mixpanel możesz śledzić różne kohorty użytkowników i tworzyć lejki, aby zobaczyć, gdzie twoi użytkownicy odpadają; pomaga to zidentyfikować wąskie gardła i szybko je naprawić. Możliwość wysyłania wiadomości do klientów z narzędzia jest również ogromnym plusem!” – Cherie Foo, Content Team w. UpLead

Podsumowanie Pendo vs Mixpanel

Mixpanel jest bezsprzecznie najlepszym oprogramowaniem, jeśli chodzi o śledzenie wykorzystania produktów. Pozwala zrozumieć, dlaczego Twoi użytkownicy zachowują się tak, jak się zachowują. Przewyższa on analitykę Pendo, a zebrane spostrzeżenia mogą zmienić Twój produkt na lepsze.

Mixpanel nie oferuje jednak zbyt wielu możliwości działania na podstawie tych spostrzeżeń. Szanse są takie, że będziesz musiał połączyć Mixpanel z jednym z innych konkurentów Pendo, aby stworzyć najlepsze doświadczenie produktu dla swoich użytkowników.

Który z tych konkurentów Pendo jest odpowiedni dla Ciebie?

Każda firma SaaS będzie miała inne potrzeby. Produkty, które pokryliśmy w tym artykule, są jednymi z najlepszych konkurentów Pendo, ale ważniejsze jest, abyś wybrał najlepsze dopasowanie do swoich potrzeb.

 

Pobierz Userpilot dla lepszego doświadczenia Onboarding:

Kontekstowy onboarding w Userpilot oznacza, że możesz dostosować przepływy onboardingowe do konkretnych segmentów użytkowników. Możesz uruchamiać elementy dokładnie w tych momentach, w których są one potrzebne. Zapewnia to najlepsze możliwe doświadczenie produktu dla użytkowników i może pomóc zwiększyć aktywację użytkownika, przyjęcie funkcji i zaangażowanie.

Pobierz WalkMe dla pracowników:

WalkMe skupia się bardziej na onboardingu pracowników i adopcji aplikacji firm trzecich (np. Salesforce) dla przedsiębiorstw. Mają całkiem imponujących klientów, takich jak Microsoft i Paypal, więc jest to świetny wybór dla dużych organizacji.

Podobnie jak Pendo, WalkMe oferuje również analitykę, dzięki czemu możesz wykorzystać dane do wspierania swoich decyzji i zobaczyć, które obszary onboardingu wymagają poprawy.

Appcues:

Appcues oferuje więcej elementów UI niż Pendo, w tym tooltipy, hotspoty i slideouty. Dzięki temu możesz stworzyć dokładnie takie doświadczenie onboardingowe, jakiego potrzebujesz. Jednak Appcues jest droższy niż Userpilot z mniejszymi funkcjami i wsparciem na ich planie Essentials.

Gainsight PX:

Firma Gainsight znana jest głównie z produktu Customer Success. Ich nowy produkt, Gainsight PX, jest bardzo skuteczny w połączeniu z ich podstawowym produktem. Dla Customer Success jest to super cenne.

Pobierz Mixpanel do analizy produktów:

Nie możesz pokonać Mixpanel, jeśli chodzi o analitykę produktów. Spostrzeżenia, które dostarcza Mixpanel, pomogą Ci zrozumieć nie tylko, jak użytkownicy angażują się w Twój produkt, ale także dlaczego.

I to jest to!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zrozumieć kluczowe różnice między najlepszymi alternatywami Pendo+ i konkurentami poniżej. Teraz masz lepszy pomysł, który jest odpowiedni dla Twojej firmy.

Jeśli zastanawiasz się nad Userpilot, chętnie Cię oprowadzimy!

previous post next post