10 Best User Engagement Tools for SaaS w 2023 r.

12 Best User Engagement Tools to Improve Retention in SaaS

Dziś podzielimy się z Tobą 10 najlepszymi programami do angażowania klientów w SaaS i podkreślimy najlepsze przypadki użycia dla każdego z nich.

Wejdźmy od razu do środka!

TL;DR

Co należy rozumieć przez zaangażowanie użytkownika?

Zaangażowanie użytkownika to proces ułatwiania interakcji z użytkownikami Twojego SaaS w celu poprawy doświadczenia klienta. Optymalizacja zaangażowania użytkowników napędza retencję, poprawia lojalność klientów, doświadczenie klienta i ostatecznie zachęca klientów do dalszego zaangażowania w produkt i przyjęcia go.

Dla przykładu dobrego zaangażowania użytkowników, zacznijmy od pomysłu wykorzystania mikrofilmów w onboardingu użytkownika!

Czym jest narzędzie do angażowania klientów?

Narzędzie do angażowania klientów to platforma programowa mająca na celu poprawę relacji klienta z Twoją firmą poprzez różne rodzaje zaangażowania, takie jak onboarding użytkownika, wsparcie klienta, sukces klienta, wsparcie samoobsługowe itp.

Korzystanie z narzędzia do angażowania klientów może poprawić doświadczenia klientów, sprawiając, że interakcje z nimi będą bardziej kontekstowe, spersonalizowane i odpowiednie.

Czego potrzebujesz w narzędziach do angażowania użytkowników?

Kiedy mówimy o zaangażowaniu klientów, mamy na myśli słuchanie swoich użytkowników, a następnie reagowanie.

Wszystko zależy od rozmowy, którą z nimi prowadzisz.

W zasadzie istnieją trzy główne elementy, jeśli chodzi o zarządzanie relacjami z klientami. Niektóre narzędzia, o których wspominamy, mogą obejmować wszystkie trzy z tych elementów, podczas gdy inne mogą skupiać się tylko na jednym.

Analizowanie zachowań klientów (analityka ilościowa)

Gdzie Twoi użytkownicy znajdują wartość w Twoim produkcie, z jakich funkcji korzystają, gdzie utknęli, gdzie odpadają? Odpowiednie narzędzie do analityki behawioralnej powinno pomóc Ci nie tylko zanurzyć się w danych, ale także przełożyć te zachowania na informacje zwrotne, które można wykorzystać.

Zbieranie jakościowych informacji zwrotnych

Uzyskanie bezpośrednich, możliwych do zastosowania informacji zwrotnych w celu poprawy doświadczenia z produktem jest niezwykle cenne. Jednak czasami może to być bardzo czasochłonne i wymaga od Ciebie badania użytkowników w odpowiednim czasie. Niektóre z narzędzi, o których wspomnimy poniżej, posiadają funkcje mikroankiet w aplikacji, pozwalające na zmierzenie zadowolenia klienta, które mogą być skierowane do odpowiednich osób, od których chcesz uzyskać informacje zwrotne.

Komunikacja z użytkownikami

Niezależnie od tego, czy jest to aplikacja, czy też platforma innej firmy ułatwiająca interakcję z klientem, zachowanie proaktywności i utrzymanie przepływu konwersacji zależy od właścicieli produktów.

W zależności od tego, jakie są Twoje bezpośrednie potrzeby produktowe, możesz chcieć nadać priorytet pewnym komponentom bardziej niż innym. Generalnie zalecamy wprowadzenie systemów jakościowej informacji zwrotnej po zidentyfikowaniu głównych punktów bólu poprzez dane ilościowe.

Co sprawia, że jedno narzędzie do angażowania użytkowników jest lepsze od drugiego?

Otóż na początek muszą być one pogłębione.

Musisz być w stanie zobaczyć coś więcej niż tylko odsłony i kliknięcia. Właściwa platforma customer engagement musi pomóc Ci nadać sens zachowaniom Twoich użytkowników. Dodatkowo, narzędzie, które wybierzesz, powinno również umożliwiać eksperymentowanie, testowanie i pracę nad celami związanymi z zaangażowaniem, dzięki czemu będziesz mógł stale poprawiać doświadczenie produktu.

Muszą też być szybkie i łatwe do wdrożenia.

Firmy SaaS, zwłaszcza startupy na wczesnym etapie rozwoju, mają ograniczone zasoby. Czasami wybór narzędzia, które jest najszybsze i najłatwiejsze do wdrożenia będzie lepszy niż droga, super solidna platforma, której nauka zajmie wieczność.

Wreszcie, muszą dobrze pasować do zespołu, który ich używa.

Zaangażowanie klienta jest kluczową częścią Twojej strategii produktowej i obejmuje wiele zespołów, takich jak Product i Customer Success. Jednak zespoły te często mają różne zestawy umiejętności i różne potrzeby. Zanim zdecydujesz się na narzędzie, zapytaj, kto będzie z nich korzystał? Czy potrzebują łatwych do zrozumienia wizualizacji, specyficznych integracji e-mailowych, itp.

Mając to wszystko na uwadze, zanurzmy się w naszej liście!

Najlepsze narzędzie All-In-One User Engagement Tool – Userpilot:

Nazwij nas stronniczym, ale uważamy, że Userpilot zasługuje na wzmiankę na tej liście najlepszego oprogramowania do angażowania klientów dla SaaS.

Twoje wiadomości w aplikacji są kluczową częścią komunikacji z klientami i angażowania ich w swój produkt. Twoje przepływy onboardingowe są tego główną częścią.

pulpit nawigacyjny userpilota

Userpilot umożliwia łatwe budowanie angażujących przepływów onboardingowych w Twoim produkcie, bez konieczności użycia kodu.

Pomaga to napędzić retencję, poprawić lojalność klientów, poprawić doświadczenie klienta i zachęca klientów do zaangażowania się w produkt na głębszym poziomie i przyjęcia produktu.

Userpilot oferuje również ankiety NPS, dzięki czemu możesz zbierać opinie klientów bezpośrednio w swoim produkcie i mierzyć ich zadowolenie.

userpilot NPS dashboard

Pomaga to zebrać cenne informacje zwrotne, które można wykorzystać do dostosowania onboardingu i zwiększenia zaangażowania klientów.

Oprócz onboardingu i NPS, Userpilot oferuje analitykę produktową. Jesteś w stanie pogrupować swoich użytkowników w segmenty, na podstawie tego, jak korzystają z Twojego produktu.

userpilot-segmentation-dashboard

Możesz porównać, co te różne segmenty robią w Twoim produkcie i wysłać różne komunikaty do różnych grup.

Na przykład, można użyć ekranu powitalnego i segmentować użytkowników na podstawie ich odpowiedzi, a następnie budować różne ścieżki onboardingu dla każdego z nich w oparciu o ich konkretne potrzeby.

welcome-screen-built-with-userpilot

UWAGA: Userpilot będzie w najbliższym czasie dodawał jeszcze więcej funkcjonalności analitycznych. Zaplanuj demo z naszym zespołem i uzyskaj pełny przegląd tego, jak Userpilot może pomóc Ci zaangażować klientów i rozwijać Twój SaaS.

Jako rozwiązanie all-in-one, Userpilot jest oczywistym wyborem.

Dlaczego warto wybrać Userpilot?

Userpilot jest naprawdę przyjazny dla użytkownika i ma niską krzywą uczenia się. Używam Userpilot do naszego nowego użytkownika onboardingu, ale możesz go wykorzystać do wielu innych przypadków użycia, aby napędzić adopcję użytkownika i zaangażowanie w swój produkt. Stworzenie pierwszego doświadczenia i wdrożenie go na naszej stronie produkcyjnej zajęło mi mniej niż godzinę.” – Nik K

Narzędzia do angażowania użytkowników #2 – Heap: Do analizowania zachowań

pulpit nawigacyjny

Mixpanel był liderem rynku przez jakiś czas, ale teraz jest nowe dziecko na bloku, a jego nazwa to Heap.

Heap to narzędzie do analizy produktów, które przechwytuje i analizuje wszystkie interakcje użytkowników bez oczekiwania na dane lub kod wysyłkowy. Duże firmy, takie jak Twilio i Cloudflare, używają tego oprogramowania do angażowania klientów, aby lepiej zrozumieć, jak ich użytkownicy angażują się w ich produkty.

Heap szczyci się swoją użytecznością. Twierdzi, że można uzyskać konfigurację w ciągu kilku minut. Po zainstalowaniu kodu w swojej witrynie lub platformie, automatycznie zacznie przechwytywać wszystkie dane o produktach. Dzięki temu narzędziu możesz monitorować każde zdarzenie, takie jak odsłony, gesty, kliknięcia, przesłanie formularza itp.

Nie tylko to, ale prawie żadne kodowanie jest wymagane do śledzenia zachowań w aplikacji. Zamiast ręcznie dodawać kod śledzenia do nowych funkcji lub ulepszeń, możesz usiąść wygodnie i pozwolić Heapowi wykonać pracę.

Oznacza to, że możesz zacząć zbierać spostrzeżenia szybciej, bez konieczności polegania na swoich deweloperach, aby zainstalować kod śledzenia za każdym razem.

Jeśli chodzi o rzeczywistą analitykę, możesz zobaczyć przegląd wykorzystania produktu. Możesz również tworzyć segmenty na podstawie personaliów użytkowników i zobaczyć, jak różnią się zachowania. Jeśli chcesz kopać jeszcze głębiej, możesz analizować indywidualne zachowanie użytkownika.

Kiedy możesz uchwycić wszystkie interakcje użytkowników na tej platformie zaangażowania klienta, będziesz w stanie lepiej zrozumieć swoich użytkowników. Możesz zintegrować zarówno sesje mobilne, jak i internetowe w Heap i powiązać wszystko z jednym użytkownikiem. Możesz również analizować użytkownika na podstawie jego danych o klientach: m.in. wieku, adresu e-mail, planu płatności i całkowitego przychodu.

Heap to fantastyczne narzędzie do analityki produktowej. Łatwo to skonfigurować, a jeszcze łatwiej zacząć zdobywać cenne spostrzeżenia na temat zachowań swoich użytkowników. Dlatego zasługuje na miejsce na naszej liście najlepszego oprogramowania do angażowania klientów.

Dlaczego warto wybrać Heap?

“Lubię Heap ze względu na jego zdolność do zbierania danych z interakcji użytkowników w Twojej platformie lub witrynie i generowania przydatnych infografik, map ciepła, lejków i innych. Dzięki temu narzędziu możesz zebrać tonę istotnych informacji, aby zrozumieć swoich klientów i sposób, w jaki wchodzą w interakcje z Twoją witryną.” – Mauricio G

Narzędzia do angażowania użytkowników #3 – Mixpanel: Dla zachowań klientów i wglądu w podróż klienta

mixpanel-dashboard

Jeśli Heap jest nowym up-and-comer, to Mixpanel jest mądrym starym pustelnikiem, i mamy na myśli to w najlepszy możliwy sposób.

Mixpanel to zaawansowana platforma analityczna, która została zaprojektowana, aby pomóc firmom i organizacjom każdej wielkości w monitorowaniu i analizowaniu działań klientów. Mierzy kroki wykonywane przez osoby, które wchodzą do Twojej aplikacji i pokazuje Ci wszystko, co w niej robią.

Mixpanel od dawna jest liderem, jeśli chodzi o analitykę produktową, i nie bez powodu. Możesz wykorzystać dogłębną analitykę Mixpanel, aby zagłębić się w różne segmenty i zrozumieć, jak korzystają z Twojego produktu.

Możesz również porównać segmenty, aby zobaczyć, które są bardziej zaangażowane lub które częściej korzystają z określonej funkcji.

Mixpanel naprawdę błyszczy dzięki swoim “modelom nauki o danych”.

Modele te mogą pomóc Ci przewidzieć działania użytkowników i zidentyfikować wszelkie korelacje. Ta funkcja dodaje jeszcze więcej wglądu i daje widok na przyszłość, a nie tylko na przeszłość.

Chociaż Mixpanel nie jest narzędziem do zarządzania komunikacją, to jednak wkracza w komunikacyjną stronę zaangażowania użytkowników. Jesteś w stanie wysyłać powiadomienia lub inne wiadomości, skierowane do konkretnych użytkowników. Możesz również testować A/B swoich komunikatów, wszystko w ramach Mixpanel.

Powiedziawszy to, Mixpanel wymaga nieco więcej kodowania do wdrożenia. Musisz mieć gotowe zasoby, aby w pełni wykorzystać możliwości Mixpanela. Ale jak już się uda, to spostrzeżenia są bezcenne.

jesteś gotowy, aby w pełni wykorzystać możliwości Mixpanel. Ale jak już się uda, to spostrzeżenia są bezcenne.

Dlaczego warto wybrać Mixpanel?

“Mixpanel będzie idealny dla Ciebie, jeśli potrzebujesz prostego, ale potężnego narzędzia dla swojego produktu SaaS. Jedną z ich funkcji, którą uznałem za najbardziej przydatną (i tak naprawdę nie widziałem jej w aplikacjach konkurencji) jest Signal. Kiedy zastosujesz go do swoich wydarzeń, pokazuje, które z nich powinieneś zachęcić swoich użytkowników do zrobienia, a także przewidzieć trendy behawioralne w swoim produkcie. Pozycja obowiązkowa dla nowoczesnego product marketera!” – Matylda C

Narzędzia do angażowania użytkowników #4 – Pendo: Do analizy klientów, opinii i zaangażowania w aplikacji

pendo-dashboard

Pendo to jedna z platform all-in-one customer engagement, podobnie jak Userpilot.

Pendo to bardzo rozbudowane narzędzie do angażowania, które zajmuje się przede wszystkim analityką produktową. Podobnie jak Heap, jesteś w stanie uruchomić się szybko i z minimalnym wymaganiem kodowania. Możesz wtedy zagłębić się w to, jak Twoi użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoim produktem. Możesz mierzyć różne segmenty i porównywać różne typy użytkowników.

Pendo umożliwia również zbieranie informacji zwrotnych. Moduł informacji zwrotnej daje użytkownikom możliwość zgłaszania próśb o funkcje, a także informowania Cię o tym, jakie są ich największe priorytety. Następnie możesz wykorzystać te informacje, aby określić, nad czym pracujesz w następnej kolejności.

Kolejnym aspektem zbierania opinii przez Pendo jest analiza sentymentu. Możesz dodać ankietę NPS i inne ukierunkowane ankiety, aby dowiedzieć się, co użytkownicy myślą o Twoim produkcie i zmierzyć satysfakcję klienta.

Wreszcie, możesz również użyć Pendo do angażowania klientów za pomocą wiadomości w aplikacji. Wiadomości te mogą być wykorzystane do przeprowadzenia użytkowników przez skomplikowaną część produktu lub do wprowadzenia na rynek nowej funkcji.

Jako platforma all-in-one, Pendo jest jednym z najlepszych oprogramowań do angażowania klientów, które należy mieć na oku. Jednak może to być dość drogie dla startupów na wczesnym etapie i być może bardziej skomplikowane niż potrzebujesz. Jeśli nie mieści się w twoim budżecie, możesz rozważyć niektórych konkurentów Pendo tutaj.

Dlaczego warto wybrać Pendo?

“Pendo pozwala śledzić wizyty i kliknięcia klientów na elementach strony, stronach lub zestawie stron. To było bardzo pomocne, aby dowiedzieć się, czy klienci podążają za zamierzoną podróżą, a jeśli nie, to gdzie schodzą na manowce. Dzięki temu mój zespół mógł szybko i łatwo wdrożyć ulepszenia UX.” – Allie J

Narzędzia do angażowania użytkowników #5 – Typeform: Zbieranie opinii klientów i mierzenie ich lojalności

typeform-dashboard

Jednym z najprostszych sposobów na rozpoczęcie zbierania informacji zwrotnych jest wysłanie ankiety do swoich klientów. Istnieje wiele narzędzi do badania klientów, ale jednym z najlepszych jest Typeform.

Jest coś w ankietach Typeform – może czysta i minimalna stylizacja, albo proste doświadczenie użytkownika – co sprawia, że wyróżniają się one na tle takich serwisów jak SurveyMonkey czy Google Forms.

Chociaż Typeform może być nieco droższy, otrzymujesz dostęp do kilku przydatnych funkcji, które możesz wykorzystać do angażowania klientów. Możesz na przykład stworzyć skoki logiczne, aby dostosować ankietę do odpowiedzi użytkownika. Możesz także użyć “ukrytych pól”, aby powitać użytkowników po imieniu i spersonalizować ich doświadczenie.

Konwersacyjne podejście Typeform może pomóc Ci zwiększyć współczynnik odpowiedzi. Ma również tendencję do poprawy jakości informacji zwrotnej, którą zbierasz.

Jeśli szukasz wysokiej jakości rozwiązania do zbierania danych klientów za pomocą ankiet, to Typeform jest jednym z najlepszych.

Dlaczego warto wybrać Typeform?

“Używamy ankiet Typeform do ciągłego zbierania danych od naszych klientów na całym świecie, nieustannie, 24×7. Dane z ankiet przesyłamy do naszych systemów za pośrednictwem API Typeform. Pod względem wyglądu i użyteczności ankiety znacznie wyprzedzają konkurencję. To także świetny stosunek jakości do ceny”. – Dave O

Narzędzia do angażowania użytkowników #6 – Hotjar: Analizowanie zachowań użytkowników, zbieranie informacji zwrotnych

zrzut ekranu hotjar

Oczywiście, rodzaj jakościowych informacji zwrotnych, które możesz uzyskać z ankiet, to tylko jeden rodzaj danych dotyczących zadowolenia klienta, które możesz zebrać od swoich użytkowników. Hotjar oferuje sposób na zebranie jeszcze większej ilości danych i przełożenie surowych danych o zachowaniach użytkowników na praktyczne spostrzeżenia.

Hotjar umożliwia monitorowanie tego, co robią Twoi użytkownicy, gdy korzystają z Twojego produktu. Możesz uzyskać dostęp do heatmap, które pokazują, gdzie ludzie klikają lub przewijają.

Możesz nawet zobaczyć pełne nagranie czyjejś interakcji z Twoim produktem. Pokazuje, gdzie poruszają się kursorem i na jakie strony nawigują. To świetny zasób dla menedżerów produktu lub projektantów UX. Możesz zobaczyć, gdzie ludzie utknęli i obszary Twojego produktu, które wymagają poprawy.

Możesz również łatwo uzyskać natychmiastową informację zwrotną od użytkowników, zobaczyć, jak użytkownicy korzystają z Twojej aplikacji i wprowadzić odpowiednie zmiany w oparciu o dokładne spostrzeżenia. Możesz dodać portal opinii do swojej aplikacji lub produktu i bezpośrednio zbierać pomysły od swoich klientów. Jeśli NPS jest bardziej w twoim stylu, to możesz uzyskać wgląd w ten sposób.

Zbieranie opinii w aplikacji sprawia, że ludzie chętniej na nie odpowiadają.

Hotjar może pomóc Ci zobaczyć, co robią Twoi klienci i zrozumieć, dlaczego to robią. Dlatego znalazł się na naszej liście najlepszych programów do angażowania klientów i narzędzi do ankietowania.

Dlaczego warto wybrać Hotjar?

“Hotjar dodaje bardzo potrzebny rodzaj analityki do twojego arsenału. Pozwala dokładnie zobaczyć, co twoi page-viewers (potencjalni nabywcy) robią, widzą i spędzają czas na twojej stronie docelowej lub lejku. Dzięki temu możesz testować różne wskazówki projektowe lub funkcje i zobaczyć, jak reagują twoje cele.” – Jeffrey H

Narzędzia do angażowania użytkowników #7 – Productboard: Zbieranie opinii, komunikacja z użytkownikami

productboard-dashboard

Jednym z największych problemów z gromadzeniem informacji zwrotnej jest to, że często kończy się ona rozrzuceniem po różnych kanałach. Jeśli szukasz rozwiązań do angażowania klientów, które pozwolą Ci skonsolidować wszystkie te dane, sprawdź ProductBoard.

Productboard pomaga skonsolidować wszystkie opinie w jednym miejscu, co czyni go świetną platformą do angażowania klientów.

Dzięki Productboard możesz połączyć ze sobą wszystkie swoje kanały. Email, media społecznościowe, Intercom, Zendesk – wszystkie Twoje opinie będą trafiały w jedno miejsce. Dzięki temu znacznie łatwiej jest uzyskać cenne spostrzeżenia i zidentyfikować wszelkie wzorce i trendy.

Następnie możesz połączyć te trendy z odpowiednimi pomysłami na funkcje. Dzięki temu Twoi menedżerowie produktu i projektanci mogą zrozumieć, nad czym powinni pracować w następnej kolejności.

Możesz także przekazać wszelkie decyzje swoim klientom dzięki funkcji publicznego mapowania dróg. Dzięki temu Twoi klienci wiedzą, czego mogą się spodziewać po Twoim produkcie w przyszłości.

Dlaczego warto wybrać Productboard?

“Productboard to doskonałe narzędzie do angażowania klientów, które pomoże Ci upewnić się, że Twoja mapa drogowa jest napędzana przez prawdziwe opinie użytkowników i wartość dla Twoich klientów”. – Andrew H

Narzędzia do angażowania użytkowników #8 – Drip: Komunikacja z użytkownikami

zrzut ekranu z kroplówki

Email marketing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów angażowania klientów, poprawy doświadczenia klienta i pomocy użytkownikom w dół podróży klienta. Jednym z narzędzi do email marketingu, o którym warto wspomnieć jest Drip.

Drip to oprogramowanie CRM i platforma do automatyzacji marketingu e-mailowego, która pomaga użytkownikom dostosować i zautomatyzować przepływy pracy w marketingu e-mailowym. Drip obsługuje kampanie e-mailowe, które odpowiadają różnym potrzebom promocyjnym i marketingowym osób, zespołów i organizacji. Ta różnorodność zapewnia im możliwość wysyłania ukierunkowanych e-maili do swoich subskrybentów.

Dzięki Dripowi użytkownicy mogą połączyć swoje ulubione kanały komunikacyjne, aplikacje i rozwiązania poprzez API lub wbudowane integracje firm trzecich. To pomaga im rozszerzyć funkcjonalność Dripa i zdobyć cenne spostrzeżenia, aby rozwijać swój produkt.

W przeciwieństwie do innych narzędzi do angażowania klientów e-mailowych, Drip koncentruje się na segmentacji i wysyłaniu właściwych przepływów e-mailowych do właściwych klientów. Oznacza to, że możesz automatycznie komunikować się ze swoimi klientami na podstawie ich zachowań.

Drip nie jest jednak w pełni skoncentrowany na emailu. Umożliwia również wysyłanie ukierunkowanych, spersonalizowanych wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych, SMS-ów, a nawet poczty bezpośredniej do bazy klientów. Możesz także przeprowadzić split-test każdej wiadomości, abyś mógł skupić się na właściwej kopii lub obrazie.

Drip to świetne oprogramowanie do angażowania klientów, gdy chcesz utrzymać klientów w pętli i zautomatyzować niektóre ze swoich komunikatów.

Dlaczego warto wybrać Drip?

“Drip to ręce w dół najłatwiejsze, najbardziej intuicyjne dla nas oprogramowanie do tworzenia automatycznych sekwencji e-maili. Szablony, wraz z łatwością użycia i integracjami ze wszystkimi innymi platformami i oprogramowaniem, z których korzystamy, sprawiają, że jest to dla nas tak cenne.” – Cliff H

Narzędzia do angażowania użytkowników #9 – Drift: Zbieranie opinii, zarządzanie relacjami z klientami

zrzut ekranu

Widżety czatu i chatboty do czatu na żywo to przyszłość komunikacji z Twoimi użytkownikami. W tym roku zobaczymy, że staną się one jeszcze bardziej popularne, więc lepiej zacznij szukać platformy customer success, która umożliwia takie relacje z klientami.

Drift jest liderem, jeśli chodzi o platformy do angażowania klientów, które zapewniają chatboty. Chociaż jest to głównie skupione na pomocy zespołom sprzedaży, możesz również użyć go do pomocy klientom, którzy są zdezorientowani z twoim produktem.

Możesz zintegrować swojego chatbota ze swoją bazą wiedzy (Zendesk, Helpscout, itp.). Możesz wtedy automatycznie angażować klientów i szturchać ich we właściwym kierunku.

Ułatwia to również klientom kontakt z Tobą, jeśli mają jakieś problemy lub chcą przekazać Ci jakąś opinię.

Nie tylko to, ale możesz połączyć się z innymi narzędziami do angażowania klientów, takimi jak Salesforce lub Hubspot. W ten sposób odpowiedzi Twoich klientów są dodawane do ich profilu użytkownika, dając zespołom CS i sprzedaży więcej informacji.

Dlaczego warto wybrać Drift?

“Drift zmaksymalizował naszą zdolność do interakcji z klientami na głębszym poziomie. Możliwość dostosowania i spersonalizowania naszych wiadomości, aby zaspokoić różne strony w naszej witrynie pozwala naszym użytkownikom na unikalne & płynne doświadczenie klienta podczas ich wizyt, a z kolei pozwala nam zaangażować się w rozmowę!” – Haley S

Narzędzie do angażowania użytkowników #10 – Slack: Komunikacja z klientami

zrzut ekranu z programu slack

Slack to oprogramowanie komunikacyjne, które oferuje przesyłanie wiadomości w czasie rzeczywistym. Został zaprojektowany, aby pomóc zespołom skompresować ich komunikację w jedną platformę, która jest natychmiast dostępna i możliwa do przeszukiwania.

Nowym trendem, który zaobserwowaliśmy ostatnio, jest tworzenie społeczności klientów na Slacku, aby wspierać zaangażowanie klientów. Myślimy, że coraz więcej firm może zacząć to robić w ciągu najbliższego roku lub tak, szukając poprawy doświadczenia klienta.

Szanse są takie, że wielu z was ma już Slacka skonfigurowanego do użytku wewnętrznego. Ta metoda działa w ten sam sposób, tylko zamiast tego zapraszasz swoich klientów do przestrzeni roboczej.

Możesz mieć różne kanały dla różnych produktów, możesz ogłaszać aktualizacje i nowe wydania, a także możesz być pod ręką, aby pomóc klientom w razie jakichkolwiek problemów.

Oznacza to również, że Twoi klienci mogą tworzyć własną społeczność, dzieląc się najlepszymi praktykami. Dzięki temu zwiększysz zaangażowanie w swój produkt.

Slack zapewnia świetny sposób na utrzymanie kontaktu z klientami i zaangażowanie ich w swój produkt.

Dlaczego warto wybrać Slack?

“Slack jest bardzo łatwy do odebrania i użycia. Większość ludzi jest przyzwyczajona do jakiejś formy czatu lub komunikacji online, a Slack jest znajomy w krótkim czasie i łatwy do pracy po drodze” – Damien T

Najlepsze narzędzia programowe do angażowania klientów dla Twojego SaaS

Jest tam mnóstwo świetnych narzędzi. Te, które omówiliśmy w tym zestawieniu, wszystkie pomogą Ci poprawić relacje z użytkownikami. Jednak zaangażowanie użytkownika wygląda inaczej dla każdego Saasa, więc wybór odpowiedniego narzędzia dla Twojego produktu może zależeć od pewnych badań, ale także wypróbowania ich na fit!

Jeśli szukasz uniwersalnej platformy do angażowania klientów, która pozwoli Ci zwiększyć zaangażowanie w aplikacji i przyspieszyć przyjęcie produktu, a także śledzić zachowanie użytkowników i zbierać informacje zwrotne, skorzystaj z demo Userpilot i przekonaj się, jak łatwo jest zacząć.

previous post next post