Appcues Pricing Explained – Czy powinieneś wybrać Essentials lub Growth Plan?

Appcues ma 3 główne plany cenowe: Essentials, Growth i Enterprise. Najniższy plan kosztuje dokładnie tyle samo, co najniższy plan Userpilota (249$ miesięcznie płatne rocznie, lub 299$ płatne miesięcznie), ale jest pewien haczyk – nie zawiera tych samych funkcji!

Plany Appcues ograniczają korzystanie z podstawowych funkcji w planie “Essentials” tak bardzo, że to naprawdę tylko essentials.

Jeśli chcesz używać Appcues do napędzania wzrostu kierowanego przez produkt, będziesz musiał zapłacić 10 548 dolarów z góry za plan wzrostu, który jest roczny.

Jeśli nie jesteś gotowy na takie zobowiązanie – Userpilot oferuje znacznie hojniejszy pakiet funkcji za jedyne 299 USD miesięcznie.

W tym poście zanurkujemy głęboko w plany cenowe Appcues i zobaczymy, który jest najbardziej odpowiedni dla jakiego rodzaju przypadku użycia i persony użytkownika.

TL;DR

 • Cennik Appcues podzielony jest na trzy plany: Essentials za 249 dolarów, Growth za 879 dolarów oraz Enterprise z niestandardową wyceną.
 • Plan Essentials, choć niedrogi, ma ograniczone funkcje, ponieważ nadaje się głównie dla startupów, które dopiero zaczynają.
 • Nie możesz zbudować więcej niż pięć segmentów użytkowników lub stworzyć listy kontrolne onboardingu na planie Essentials.
 • Jeśli chcesz uzyskać najlepsze z Appcues narzędzie do budowania spersonalizowanych użytkowników onboarding i do przyjęcia produktu, trzeba będzie uaktualnić do $ 879 / miesiąc planu.
 • Appcues wycenia swój plan na podstawie funkcji, natomiast Userpilot używa MAUs do określenia kosztów.
 • Plan Appcues Essential jest najlepszy dla małych firm SaaS lub startupów z mniej niż 2500 MAUs i kilkoma segmentami.
 • Istnieją lepsze alternatywy Appcues tam, gdzie można uzyskać więcej wartości dla swoich pieniędzy.
 • Możesz uzyskać dostęp do większej liczby funkcji w cenie planu Appcues Essentials z Userpilot. Oto pełne porównanie Appcues vs Userpilot, aby uzyskać więcej szczegółów.
 • Dzięki dostępowi do wszystkich funkcji Userpilota (nawet w tańszym planie) menedżerowie produktu mogą budować wysoce spersonalizowane doświadczenia związane z wprowadzaniem użytkowników na rynek dla różnych użytkowników oraz monitorować ich zachowanie i interakcje z produktem. Pobierz demo Userpilot i dowiedz się więcej.

Co to jest Appcues?

Appcues to jedna z najstarszych platform user onboarding i digital adoption. To oni są odpowiedzialni za wprowadzenie do świata SaaS narzędzi, które dziś wykorzystujemy (checklisty i tym podobne) w budowaniu doświadczeń w aplikacji i wycieczek po produktach.

Chociaż jest to dobre narzędzie dla średnich firm SaaS, brakuje im pewnych funkcji, wzorców UI i działań, które można uzyskać w innych narzędziach (w tym Userpilot).

Jest to również bardzo drogie, jeśli będziesz potrzebował więcej niż pięciu segmentów użytkowników, dostępu do niestandardowych zdarzeń lub śledzenia celów. Jednak Appcues pozwala na więcej integracji i ma ładniejszy UI niż Userpilot.

Tak więc na koniec dnia, wybór narzędzia do przyjęcia oprogramowania zależy od Twoich głównych priorytetów!

Więcej o Appcues pisaliśmy w naszym poprzednim poście o konkurencji Appcues.

Źródło: Appcues

Plany cenowe Appcues

Appcues ma 3 plany cenowe: Essentials, Growth i Enterprise.

Plan Essentials kosztuje 249$/mo płatne rocznie, wzrost to 879$/mo płatne rocznie, dla 2500 miesięcznych aktywnych użytkowników (MAU), a Enterprise ma niestandardowe ceny.

Plany są nie tylko oparte na liczbie MAUs (Monthly Active Users), ale są również ograniczone przez funkcje dostępne w każdym planie. I niestety – ograniczenia są tak duże, że plan Essentials nie pozwala na tworzenie żadnych poważnych doświadczeń i eksperymentów związanych z adopcją/wzrostem produktu.

Plany cenowe Appcues
Źródło: Appcues

Appcues’ Essentials plan vs. Growth plan – jaka jest różnica?

Różnice w planach cenowych Appcues
Źródło: Appcues

Ceny Appcues zaczynają się od 249 dolarów za 2,500 MAU w planie Essentials.

Ten plan Essential ogranicza jednak korzystanie z funkcji do:

 • pięć segmentów użytkowników
 • 10 bramek
 • 10 niestandardowych zdarzeń
 • brak list kontrolnych
 • brak launchpada (podobnego do przewodnika w aplikacji)
 • brak niestandardowego CSS
 • tylko integracje standardowe
Funkcje w Appcues Essentials Plan
Źródło: Appcues

Oznacza to, że jeśli chcesz używać jakiejkolwiek analityki lub spersonalizować swój customer onboarding poprzez segmentację użytkowników na różne grupy, będziesz musiał uaktualnić do planu wzrostu i zapłacić $879 x 12 miesięcy z góry!

To 10 548 dolarów, aby wykorzystać wszystkie dostępne funkcje.

Plan Appcues Essentials nie zawiera również list kontrolnych onboardingu, które są kluczowe dla budowania dobrych doświadczeń użytkownika.

Można je jednak znaleźć w Userpilot za 249$/mo płatne rocznie lub 299$/mo płatne miesięcznie.

Plan Appcues Essentials zawiera tylko 10 zdarzeń związanych z kliknięciem (Userpilot oferuje 25 z nich w tej samej cenie, są one nazywane “tagami funkcji”).

Są to zasadniczo niestandardowe zdarzenia, które możesz śledzić bez angażowania jakichkolwiek zasobów dev – poprzez podświetlanie rzeczy na frontendzie.

To jest przykład tagowania funkcji w Userpilot:

Nie możesz również dostosować wyglądu doświadczeń w swoim produkcie, ponieważ plan Appcues essentials nie oferuje niestandardowego CSS.

Będziesz musiał polegać na szablonach, aby zbudować to, co możesz, co oznacza, że nie zawsze będziesz w stanie osiągnąć idealny wygląd marki.

Brak niestandardowego CSS w wycenach Essentials Appcues
Źródło: Appcues

Plan Appcues Essentials – dla kogo jest odpowiedni?

Ponieważ ten plan jest dość ograniczony, jest to najlepsze rozwiązanie dla mniejszych startupów lub firm, które nie potrzebują żadnych dostosowań i chcą w prosty sposób włączyć użytkowników.

Jeśli masz kilka segmentów użytkowników (mniej niż 5 najlepiej) i 500 – 2500 MAUs to Appcues Essentials Plan jest dobrym rozwiązaniem.

Jednak dla interaktywnych wycieczek po produktach, list kontrolnych i ogólnie lepszego stosunku jakości do ceny, powinieneś sprawdzić alternatywy Appcues: Userpilot, Pendo, Userlane, WalkMe lub nawet Intercom Product Tours (te są ograniczone).

Appcues Essentials plan – dla kogo NIE jest odpowiedni?

Plan Appcues Essentials nie jest dla Ciebie, jeśli:

 • Chcesz zrobić właściwy, ciągły onboarding dla swoich użytkowników z wieloma segmentami użytkowników i niestandardowymi zdarzeniami.
 • Chcesz zrobić w pełni interaktywne przepływy onboardingowe i walkthroughs – będziesz potrzebował wielu niestandardowych zdarzeń do tego.
 • Chcesz wykorzystać platformę Product Growth, aby osiągnąć produkt led-growth poprzez upsells.

Jakie są tańsze alternatywy dla planu Appcues Growth?

Nie mówimy tylko o tańszych alternatywach Appcues, ale o narzędziach, które oferują więcej wartości za pieniądze.

Userpilot

Userpilot oferuje lepszą i bardziej opłacalną alternatywę dla Appcues Growth Plan.

Jest to kompletne narzędzie do przyjmowania produktów, które pomaga firmom SaaS budować lepsze doświadczenia związane z produktami, od poprawy doświadczeń związanych z wprowadzaniem klientów dla nowych użytkowników do zwiększenia wykorzystania produktu przez obecnych użytkowników.

Jest to platforma no-code i nie wymaga wiedzy technicznej.

Za 249 dolarów miesięcznie otrzymujesz nieograniczony dostęp do wszystkich funkcji, takich jak hotspoty i tooltipy, a także możesz budować kontekstowe i specyficzne dla danego zachowania doświadczenia onboardingowe.

Pomaga monitorować interakcje użytkowników z produktem, dzięki takim funkcjom jak ankiety w aplikacji do zbierania opinii i ankiety NPS do pomiaru zadowolenia użytkowników.

Userpilot pomaga firmom pokazywać właściwe komunikaty, we właściwym czasie, właściwym osobom.

Pomaga to poprawić wrażenia użytkowników, zwiększyć współczynnik aktywacji klientów i popchnąć wskaźniki adopcji funkcji wtórnych.

 

Dla kogo Userpilot jest najbardziej odpowiedni

Userpilot jest najlepszy dla firm SaaS średniej wielkości z zespołem produktowym. Jest niedrogi i w pełni wyposażony, aby spełnić Twoje potrzeby w zakresie produktów.

Userpilot nadaje się również dla klientów korporacyjnych.

Plan Enterprise za 749 dolarów miesięcznie jest wyposażony w umowy o poziomie usług i posiada certyfikat SOC 2 Type II, oferuje SSO i konta dla wielu użytkowników. Jeśli jednak wymagasz integracji na poziomie przedsiębiorstwa z Salesforce lub Hubspot, możesz chcieć poczekać lub przejść z którąś z alternatyw Userpilot.

Dla naprawdę małych startupów Userpilot może jednak nie być najlepszym wyborem.

Jeśli masz napięty budżet i nie masz nikogo w swoim zespole produktowym, kto mógłby prowadzić doświadczenia związane z onboardingiem i adopcją produktu, możesz uznać, że plany Userpilota to trochę za dużo, niż możesz zarządzać. Zalecane jest tańsze i bardziej podstawowe narzędzie.

Najlepsze przypadki użycia Userpilota

Przekazy z Userpilota
Źródło: Userpilot
 • Wtórny lub ciągły onboarding użytkowników. To jest dla istniejących lub aktywnych użytkowników, pomaga im zrozumieć i przyjąć nowe funkcje.
 • Listy kontrolne onboardingu. To pomaga użytkownikom śledzić ich zadania/ postępy w onboardingu.

 • Mikroankiety w aplikacji do zbierania opinii użytkowników oraz do segmentacji użytkowników. Oto przykład ekranu powitalnego.
Segmentacja użytkowników
Źródło: Userpilot
 • Ankiety NPS. Służą one do zbierania Net Promoter Score, który jest wskaźnikiem tego, jak wielu z Twoich użytkowników prawdopodobnie poleci Twój produkt innym.
Badania NPS prowadzone przez Userpilota
Źródło: Userpilot
 • Analityka użytkowników. Możesz zobaczyć, jak Twoi użytkownicy angażują się w funkcje Twojego produktu i doświadczenia w aplikacji, takie jak to, ile z nich ukończy pewne cele, które ustawiłeś dla nich w okresie czasu, gdzie spadają w lejkach, itp.

 • Segmentacja użytkowników. Możesz segmentować użytkowników na różne grupy, korzystając z danych demograficznych, odpowiedzi na ankiety, zachowań w aplikacji, niestandardowych zdarzeń, atrybutów użytkownika i zdarzenia oraz wielu innych!

 • Centra zasobów. Twórz centra zasobów, w których przechowywane będą dokumenty pomocy, samouczki wideo, artykuły oparte na wiedzy i wiele innych istotnych zasobów, które pomogą Twoim użytkownikom.

Konfiguracja Userpilota

Userpilot jest łatwy w użyciu, a także łatwy w konfiguracji. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać rozszerzenie chrome i wkleić jedną linię kodu Javascript do swojej aplikacji.

Możesz również wymagać pomocy swojego dewelopera / zespołu dev w przekazywaniu niestandardowych zdarzeń i atrybutów użytkownika.

Poza tym, tworzenie doświadczeń w Userpilot jest w 100% wolne od kodu.

Cena i stosunek jakości do ceny

Userpilot to dobry wydatek Twoich pieniędzy, ponieważ nie tylko jest przystępny cenowo (zaczyna się od 249$/mo), ale nie ogranicza i nie limituje Cię.

Otrzymujesz dostęp do każdej funkcji i nieograniczonych segmentacji w Userpilot niezależnie od planu płatności.

To w przeciwieństwie do Appcues lub innych narzędzi do przyjmowania produktów, które ograniczają funkcje dla tańszych planów.

Plan Userpilot wzrasta tylko na podstawie Twojej liczby miesięcznych aktywnych użytkowników (MAU), nigdy na podstawie dostępnych funkcji.

Wypróbuj Userpilot za darmo już teraz!

Wniosek

Appcues model cenowy jest ograniczony przez funkcje sprawia, że jest wyłączone, zwłaszcza jeśli nie masz dużo wydać, aby uzyskać dostęp do ważnych elementów niezbędnych do budowania dobrego doświadczenia produktu.

Cennik Userpilot jest taki sam jak plan Appcues Essential i zapewnia jeszcze więcej korzyści niż w przypadku tego planu. Dzięki temu jest to lepsze wydatkowanie budżetu.

Chcesz przekonać się o zaletach Userpilota? Pobierz demo User pilot i zobacz jak możesz zbudować bezkodowe i proste doświadczenie produktowe.

previous post next post