13 Best Product Tour Software for your SaaS w 2023 r. [UPDATED Ultimate Guide]

13 Best Product Tour Software for your SaaS in 2024 [UPDATED Ultimate Guide]

Oprogramowanie do wycieczek po produktach jest koniecznością, jeśli chcesz poprawić onboarding użytkownika i zapewnić interaktywne wskazówki dla swoich klientów. Jak jednak wybrać ten właściwy?

Cóż, to zależy od wielu czynników, w tym od wielkości firmy, budżetu i zasobów technicznych do wdrożenia i wykorzystania narzędzia.

Zanurzmy się prosto w najlepsze oprogramowanie do zwiedzania produktów, które starannie wybraliśmy w oparciu o wymagania firm SaaS o różnych rozmiarach. Wybraliśmy dla Ciebie 13 najlepszych opcji.

TL;DR

 • Oprogramowanie do zwiedzania produktów to każde narzędzie przeznaczone do budowania przewodników po produktach i in-app onboarding, w celu poprawy wskaźnika aktywacji nowych użytkowników, współczynnika konwersji trial-to-paid i ogólnej retencji użytkowników.
 • Korzyści: Narzędzia pomagają menedżerom produktu i PMM budować te doświadczenia w aplikacji bez (prawie żadnego) kodowania – i bez polegania na swoim zespole inżynierskim. Oznacza to, że narzędzia do oprowadzania po produktach pomagają zespołom produktowym pracować bardziej niezależnie nad przepływami onboardingowymi oraz oszczędzać czas i pieniądze.
 • Istnieje kilka kluczowych cech dobrego narzędzia do prowadzenia produktów:
  1. Łatwa instalacja i prawdziwie bezkodowy konstruktor trasy produktu, z opcjami stylizacji bez kodu.
  2. Interaktywne spacery – skuteczniejszy wzorzec UI onboardingu niż liniowe wycieczki po produktach, pozwalające Twoim użytkownikom uczyć się poprzez działanie;
  3. Analytics + opcje segmentacji – dzięki czemu możesz segmentować swoich użytkowników na podstawie ich atrybutów i zachowań w aplikacji i pokazywać odpowiednie treści każdej grupie, a także zrozumieć wydajność swoich wycieczek.
  4. A/B testing 5) Wersjonowanie i funkcje zespołowe.
  5. Integracje (zwłaszcza z narzędziami analitycznymi i CRM-ami).
  6. Cena – które narzędzia oferują najlepszy stosunek jakości do ceny, biorąc pod uwagę Twoje indywidualne wymagania i jakie są różnice techniczne i bezpieczeństwa pomiędzy różnymi, pozornie “równymi” opcjami?
 • Oto najlepsze 13 narzędzi Product Tour dla Twojego SaaS, w oparciu o kryteria wyboru wymienione powyżej:
 1. Userpilot
 2. Domofon
 3. Appcues
 4. Pendo
 5. WalkMe
 6. WhatFix
 7. Kameleon
 8. Userlane
 9. Helphero
 10. Przewodnik użytkownika
 11. Userflow
 12. Stonly
 13. Produkt Owoce

Porównajmy narzędzia pod kątem powyższych kryteriów:

Tabela porównawcza oprogramowania do zwiedzania produktów

tabela porównawcza product tour tool 2023

 

Nie wiesz, które oprogramowanie do obsługi wycieczek produktowych jest dla Ciebie najlepsze?

Zarezerwuj BEZPŁATNĄ konsultację

 • zrozumieć różnice
 • wybrać najlepszy

Czym jest oprogramowanie product tour?

Oprogramowanie do wycieczek produktowych to narzędzie przeznaczone do budowania wycieczek produktowych w aplikacji dla onboardingu użytkownika. Pozwalają one na zapewnienie kontekstowych wskazówek w aplikacji, zwiększenie doświadczenia użytkownika i przekształcenie nowych klientów w aktywnych użytkowników. Większość narzędzi do oprowadzania po produktach pozwala budować te przewodniki w dużej mierze bez kodu (lub low-code) – co pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i czasu w zakresie zasobów inżynieryjnych.

Zobaczmy kilka kluczowych korzyści z narzędzia do zwiedzania produktów i cechy, które powinno mieć dobre narzędzie, przed zanurzeniem się w dogłębnym porównaniu.

Dlaczego potrzebujesz oprogramowania do obsługi wycieczek produktowych?

Oprogramowanie do zwiedzania produktów stało się koniecznością dla większości firm SaaS i z kilku naprawdę dobrych powodów.

Oto kluczowe korzyści z używania narzędzi do budowania wycieczek po produktach (+ zamiast twardego kodowania ich samodzielnie):

 • Ponieważ narzędzia pozwalają budować doświadczenia w aplikacji bez kodu, dają Twojemu zespołowi produktowemu (product managerom i marketerom) większą kontrolę nad kształtem i wyglądem onboardingu. Nie musisz już czekać, aż Twoi devs zakończą sprint, zanim zaczniesz eksperymentować z przepływami onboardingowymi, aby poprawić współczynniki konwersji trial-to-paid!
 • Uwalniasz swoje zasoby inżynierskie, aby robić to, co naprawdę ważne – pracować nad budową i ulepszaniem swojego produktu.
 • Narzędzia do oprowadzania po produktach zazwyczaj mają wbudowaną analitykę, pakiet eksperymentów, kontrolę wersji, role i uprawnienia oraz stylizację pozbawioną kodu… stworzenie tych rozwiązań od podstaw zajęłoby dosłownie miliony dla Twojego zespołu dev. A bez nich – chodzisz po omacku – i nie możesz mierzyć zaangażowania z onboardingu, eksperymentować, ani szybko go zmieniać w razie potrzeby.
 • Niektóre oprogramowanie do prowadzenia produktów oferuje możliwość budowania wycieczek na wierzchu aplikacji innych firm – w celu wspierania cyfrowej adopcji dla przypadku użycia związanego z wprowadzaniem pracowników.

Mam nadzieję, że to przekonuje Cię, że naprawdę potrzebujesz narzędzia do budowania wycieczek produktowych i że nie jest dobrym pomysłem po prostu poprosić swoich devów o zbudowanie ich od zera 😉 ale zanim zanurkujemy w listę najlepszego oprogramowania, szybko przyjrzyjmy się cechom, których powinieneś szukać przy wyborze narzędzia do tworzenia wycieczek produktowych.

Cechy, które musi posiadać dobre oprogramowanie do obsługi wycieczek produktowych

Teraz, dobre oprogramowanie do onboardingu produktu powinno mieć następujące cechy:

 • Bezkodowe budowanie i stylizacja wycieczek produktowych + łatwa instalacja To jedno jest bezmózgiem; ponieważ główną zaletą korzystania z narzędzia do tworzenia przewodników po produktach jest możliwość szybkiego budowania wycieczek bez kodowania, musisz sprawdzić, czy narzędzie jest naprawdę bez kodu – i nie wymaga *tons* zasobów rozwojowych do zainstalowania i wdrożenia w pierwszej kolejności.
 • Opcje wyzwalania: Wszyscy nienawidzą wycieczki po produktach liniowych dowiedzieć się więcej o lepsze interaktywne przewodniki tutaj. Interaktywne spacery zasadniczo “czekają” na podjęcie przez użytkownika wymaganego działania, zanim pokażą mu kolejny krok, podczas gdy liniowe wycieczki po produktach pokazują jedynie serię etykietek z przyciskiem “dalej” – często przytłaczając użytkowników. Dobre oprogramowanie do zwiedzania produktów powinno również umożliwiać wyzwalanie doświadczeń in-app w czasie rzeczywistym, opartych na zdarzeniach – pozwalając na reagowanie na działania użytkowników w czasie rzeczywistym.
 • Analityka użytkowania i zaangażowania + zaawansowana segmentacja użytkowników: z jednej strony musisz wiedzieć, co robią Twoi użytkownicy i umieć ich segmentować – zarówno po atrybutach użytkownika, jak i zachowaniach (zdarzeniach w aplikacji) – tak, aby uruchomić odpowiednie wycieczki produktowe do właściwego segmentu osób. Twoje przewodniki po produktach są najbardziej efektywne, gdy są naprawdę istotne i spersonalizowane do roli użytkownika i JTBD – więc możliwości segmentacji są koniecznością. Ponadto – aby upewnić się, że przewodniki po produktach są rzeczywiście udane, musisz wiedzieć, jak użytkownicy się w nie angażują – więc wskaźnik ukończenia każdego kroku i osiągnięcia celu – to minimum analityki, jakiej powinieneś oczekiwać od narzędzia do prowadzenia produktów.
 • Testy A/B: aby upewnić się, że Twoje przewodniki po produktach są rzeczywiście udane, musisz mieć możliwość przeprowadzania eksperymentów – testowania jednej wersji przepływu onboardingowego w stosunku do innej wersji i sprawdzania, która z nich prowadzi do lepszego wyniku – wyższego poziomu realizacji celów lub wyższego współczynnika konwersji. Niewiele narzędzi do zwiedzania produktów to oferuje, niestety.
 • Role i uprawnienia + kontrola wersji: jeśli jesteś członkiem większego zespołu produktowego, powinieneś mieć możliwość korzystania z narzędzia w ramach współpracy. Tak więc możliwość zapraszania członków swojego zespołu, posiadanie różnych ról i uprawnień, a także możliwość zobaczenia różnych wersji przepływu onboardingowego i przywrócenia wszelkich “nieplanowanych” lub niefortunnych zmian – to duży plus.
 • Integracje: możliwość przesyłania danych z narzędzia do analizy produktu (np. Amplitude, Mixpanel) lub do i z CRM (Salesforce, Hubspot) jest kluczowa dla uzyskania odpowiednich danych. na Twoje rozwiązanie oprogramowania do zwiedzania produktu, a także do przekazywania danych z in-app onboarding do twojego CRM, platform automatyzacji e-maili itp.
 • Cennik – oczywiście, nie chcesz płacić tysięcy dolarów za funkcje, których nie zamierzasz nawet używać. Z drugiej strony – nie ma sensu oszczędzać 50 dolarów miesięcznie i być skazanym na błędne, połowiczne rozwiązanie, które nie spełnia Twoich wymagań technicznych i bezpieczeństwa (powinieneś dążyć do uzyskania certyfikatu SOC-2 Type II).

Teraz, gdy już wiesz na co zwracać uwagę, przyjrzyjmy się najlepszym narzędziom – i porównajmy je w oparciu o powyższe kryteria.

Najlepsze narzędzia programowe do zwiedzania produktów dla firm SaaS

 

Oprogramowanie Product Tour #1: Userpilot


Userpilot to potężne oprogramowanie do zwiedzania produktów, które umożliwia szybkie budowanie spersonalizowanych, elastycznych, kontekstowo istotnych przewodników po produktach w aplikacji, skierowanych do różnych segmentów użytkowników – wszystko bez pisania linii kodu, bezpośrednio na górze twojego produktu z wizualnym WYSIWYG.

Możesz również łatwo budować i uruchamiać różne doświadczenia w aplikacji z różnych “bloków” (wzorców UI), takich jak przepływy, etykiety narzędzi, listy kontrolne, centra zasobów, ankiety w aplikacji itp. dla każdego etapu podróży klienta z nim.

Userpilot pozwala budować interaktywne spac ery, które są lepsze niż twoje tradycyjne liniowe wycieczki po produktach.

Oto szybki filmik na temat różnic między nimi:

Zalety budowania interaktywnych wycieczek po produktach z Userpilotem

 • Budujesz swoje przewodniki po produktach z Userpilot bezpośrednio na wierzchu swojej aplikacji, naśladując zachowanie swoich użytkowników, gdy to robisz. Jest to (w mojej opcji) najbardziej intuicyjny sposób budowania onboardingu użytkownika bez kodu:
  Userpilot building flows
 • Możesz budować rozgałęzione i w pełni interaktywne spacery/przewodniki po produktach. Korzystając z naszego unikalnego systemu Driven Actions, możesz ustawić oparte na zdarzeniach wyzwalacze dla różnych elementów wycieczki. Na przykład możesz wymagać, aby użytkownik wypełnił pole tekstowe lub przeszedł na inną stronę w swojej aplikacji, zanim przejdzie dalej. Zmienia to pasywne zwiedzanie w coś znacznie bardziej interaktywnego i sprzyjającego nauce, co minimalizuje Time To First Value. W ten sposób Userpilot jest bardzo skoncentrowany na pomocy w prowadzeniu aktywacji użytkowników.
 • Userpilot jest jednym z zaledwie dwóch narzędzi na rynku, które oferują wyzwalanie przepływów onboardingowych w czasie rzeczywistym, na podstawie zdarzeń. Oznacza to, że możesz reagować na zachowanie użytkowników w czasie rzeczywistym!
 • Mamy wizualny WYSIWYG builder z kompleksową gamą elementów UX, w tym natywne tooltipy, hotspoty, listy kontrolne, ekrany powitalne, modale, mikrosonda, wysuwane okna, centra zasobów i inne.
 • Aby przenieść zwiedzanie produktów na wyższy poziom, mamy również szereg opcji segmentacji i personalizacji. Dla użytkowników, którzy mają różne przypadki użycia, możesz zbudować różne doświadczenia, które są dla nich istotne:

 • Zaawansowana analityka pozwala również na wyznaczanie celów i śledzenie ich realizacji (zobacz jak Twoje doświadczenia wpływają na adopcję funkcji i metryki produktu)!

 • Czy wspomnieliśmy o naszym łatwym w użyciu, wizualnym interfejsie, który pozwala zbudować dowolne doświadczenie lub wzór UI w ciągu kilku minut, bez kodu?
 • Userpilot jest również szybki i łatwy do wdrożenia, wymaga jedynie pobrania rozszerzenia Chrome i zainstalowania snippet JS w całej witrynie.
 • Możesz łatwo przekazać wszystkie swoje zdarzenia in-app i atrybuty użytkownika poprzez integrację Segmentu.
 • Jako jedno z niewielu narzędzi oferujących możliwości eksperymentowania, Userpilot pozwala na testowanie A/B różnych wersji doświadczeń onboardingowych, aby osiągnąć cele wzrostu.
 • Userpilot posiada szeroki zakres integracji typu one-click, zarówno z narzędziami analitycznymi (Amplitude, Heap, Mixpanel, Google Analytics), CRM-ami (Hubspot), jak i webhookami.
 • Oferuje on doskonały stosunek jakości do ceny, a wszystkie funkcje są dostępne bez ograniczeń we wszystkich planach.

Pobierz bezpłatne demo Userpilot i zobacz, jak może napędzić rozwój Twojego produktu SaaS.

Wady Userpilota

 • Nie działa na aplikacjach mobilnych. Jeszcze. Miejcie się na baczności!
 • Nie nadaje się do onboardingu pracowników na aplikacjach innych firm, takich jak Salesforce czy Hubspot.

RELATED: W naszym ostatnim blogu pokazaliśmy ci, co musisz zrobić, aby zbudować niesamowite wycieczki produktowe i spacery. Sprawdź to, jeśli szukasz więcej wskazówek na temat tworzenia następnej wycieczki produktowej!

Ceny Userpilot

Cennik Userpilot ma trzy główne plany:

 • Traction- od $299/mo płatne rocznie dla 2500 MAU
 • Wzrost – od $499/mo płatne rocznie dla 10000 MAU
 • Enterprise – od $1000/mo płatne rocznie za 10000 MAU (dedykowana infrastruktura, SLA, priorytetowe wsparcie i więcej potrzeb przedsiębiorstwa)

Wypróbuj jedno z najlepszych narzędzi Product Tour Tools za darmo!

Wypróbuj Userpilot

 • 14-dniowy bezpłatny okres próbny
 • najwyżej oceniana

Oprogramowanie Product Tour #2: Intercom

Prawdopodobnie znasz już Intercom, platformę conversational marketing and engagement, znaną również z oprogramowania product tour.

Cóż, mają też dodatek o nazwie Intercom Product Tours.

Oprogramowanie do zwiedzania produktów: Wycieczki produktowe Intercom

Źródło: intercom.com

Nie zrozum mnie źle. Produkt firmy Intercom jest świetny. Ale Intercom Product Tours nadaje się tak naprawdę tylko do naprawdę podstawowych wycieczek po produktach, o czym mówiliśmy we wcześniejszym blogu.

 • Obsługuje jedynie linearny onboarding – czyli serię nieinteraktywnych paneli informacyjnych jak na zdjęciu powyżej, a nie interaktywne wycieczki po produktach:
  Product Tour GAN Intercom linear
 • UX jest dość podstawowy, co ogranicza jak bardzo kontekstowe mogą być podane wskazówki. Nie ma na przykład modali, wysuwanych elementów, list kontrolnych czy hotspotów. Jeśli obsługujesz wiele przypadków użycia i wiele segmentów odbiorców, lub jeśli Twój produkt ma wiele różnych funkcjonalności, to takie jedno uniwersalne podejście jest problematyczne.
 • Intercom Product Tours nie obsługuje testów A/B. Jak więc sprawdzisz, czy Twój onboarding można poprawić?brak testów ab w interkomie
 • Chociaż twierdzi, że jest bez kodu, w rzeczywistości stylizacja, którą można zastosować bez kodowania CSS, jest dość ograniczona. Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad wyglądem i sposobem działania, robisz tak, aby potrzebować web developera na sprawę.

Wreszcie, Intercom Product Tours jest dostępny tylko jako dodatek do głównego produktu Intercom.

To znaczy, nie można go kupić osobno – trzeba wydać co najmniej 149 dolarów miesięcznie dodatkowo do abonamentu Intercom.

Zalety interkomu

 • Jeśli jesteś zagorzałym użytkownikiem Intercom i Twoje potrzeby onboardingowe są proste, to bezproblemowo integruje się z resztą ich narzędzi
 • Filmy bez ramek wyglądają świetnie!

Wady interkomu

 • Tylko liniowe wycieczki, brak prawdziwej interaktywności
 • Ograniczony zakres doświadczeń użytkownika
 • Stylizacja wymaga kodowania – zawsze możesz powiedzieć, czy ktoś używał oprogramowania Intercom do zwiedzania produktów, ponieważ wycieczki po produktach zawsze wyglądają tak samo…
 • Ceny wyjściowe mogą wydawać się atrakcyjne, ale rosną gwałtownie wraz z rosnącą liczbą użytkowników. Na stronie Intercom nie ma przejrzystego cennika.

Cennik wycieczek po produktach Intercom

Wycieczki po produktach Intercom są dodatkiem, więc możesz je uzyskać tylko wtedy, gdy masz już z nimi subskrypcję. (Plany cenowe Intercom są notorycznie skomplikowane i trudne do nawigacji). Podstawowy plan Starter zaczyna się od $74 i będziesz musiał zapłacić $199/mo za funkcję wycieczek po produktach.

Oprogramowanie Product Tour #3: Appcues

Appcues od lat istnieje w przestrzeni product onboarding, a ich usługa oferuje kompleksowy zakres funkcji zwiedzania produktu.

Przepływy onboardingu w Appcues

Źródło: appcues.com

Obsługuje pełną gamę różnych elementów UX, dając Ci wiele opcji projektowania onboardingu.

Ale, Appcues nadal obsługuje tylko liniowy onboarding.

Ich “Flows” nie napędzają użytkowników do realizacji zadań – są pasywne.

To jest ok dla materiałów onboardingowych w centrum pomocy, być może. Liniowy onboarding tego rodzaju jest dobry dla bardzo podstawowych kroków wprowadzających.

Ale kiedy użytkownik jest aktywnie zaangażowany w zadanie, chce, aby pomoc była dostępna właśnie wtedy i tam – kontekstowo. Jest to tzw. reaktywny onboarding – ponieważ reagujesz na zachowanie użytkownika w aplikacji w czasie rzeczywistym.

I odwrotnie, liniowe wycieczki używane jako forma proaktywnego onboardingu są po prostu denerwujące dla użytkowników, którzy nie są zainteresowani daną funkcją w momencie, w którym zdecydowałeś się ich przeszkolić w tym zakresie.

Product ours Software: Appcues

Źródło: appcues.com

Uważam też, że Appcues jest trochę trudny w użyciu. Być może dlatego, że przez lata dodali do serwisu tak wiele elementów.

Nie lubię jednak konieczności przełączania się między stronami, gdy projektuję Flow.

Zalety Appcues

 • Wiele opcji UX oznacza, że możesz być naprawdę pomysłowy w swoich wycieczkach.
 • Appcues produkuje mnóstwo świetnych treści, na swoim własnym blogu i na Really Good UX.

Wady Appcues

Ale jak każde narzędzie, Appcues nie jest bez wad – i w tym punkcie cenowym, myślimy, że możesz naprawdę chcieć rozważyć kilka opcji, które oferują tę samą lub bardziej zaawansowaną funkcjonalność, ale w niższej cenie:

 • W Appcues brakuje pewnych akcji przejściowych, takich jak akcje napędzane, pozycja przewijania lub zmiana strony, które sprawiłyby, że wycieczki po produktach byłyby bardziej interaktywne.
 • Mocno ogranicza funkcjonalność dostępną w najniższym (Essentials) planie. Jeśli potrzebujesz list kontrolnych, więcej niż 10 wydarzeń, lub więcej niż 5 segmentów użytkowników, trzeba będzie uaktualnić do planu Growth (począwszy od $ 879 / mo płatne rocznie, co oznacza, że trzeba widelcem ponad 10.500 dolarów, aby rozpocząć korzystanie Appcues dla więcej przypadków użycia.
 • Appcues nie posiada funkcji centrum zasobów, co oznacza, że nie możesz go używać do oferowania samoobsługowego wsparcia dla swoich użytkowników.
 • Natywne opcje stylizacji są ograniczone – pełna kontrola ponownie zależy od kodowania CSS
 • Liniowy onboarding naprawdę ogranicza jego zdolność do napędzania aktywacji użytkowników

Appcues pricing

appcues-pricing-customer-onboarding-specialist

Appcues pricing

Appcues ceny zaczyna się od 249 dolarów za miesiąc, który nie obejmuje listy kontrolne na przykład (i 879 dolarów za miesiąc dla pełnego zakresu funkcji na ich “Growth Plan”) Appcues będzie poza wielu firmach zakres cen.

Oprogramowanie Product Tour #4: Pendo


Pendo to kompleksowa platforma cyfrowej adopcji z imponującą analityką, opiniami w aplikacji i funkcjami adopcji produktu.

Jest przeznaczony przede wszystkim dla użytkowników korporacyjnych i ma prawdopodobnie najbardziej zaawansowaną analitykę ze wszystkich narzędzi, które omawiamy w tym artykule. Ale to wszystko ma swoją cenę.

Zalety Pendo

Pomimo ceny i stromej krzywej uczenia się, Pendo ma kilka plusów w porównaniu do swoich konkurentów.

 • Pendo jest znane z dobrych i łatwych w użyciu narzędzi analitycznych, takich jak Paths, Retention i Funnels. (Od I kwartału 2023 roku Userpilot będzie miał te same funkcje analityczne, z bardziej rozbudowaną funkcjonalnością). Mogą one jednak nie być konieczne, jeśli szukasz tylko oprogramowania do obsługi wycieczek.
 • Pendo posiada współdzielone narzędzie do planowania produktu, które pozwala uporządkować opinie klientów i nadać priorytet cechom o wysokiej wartości. Pomaga to utrzymać zespoły w zgodzie ze wspólnym przewodnikiem planowania funkcji.
 • Działa na aplikacjach internetowych i mobilnych, więc jeśli potrzebujesz obu, może to być dobry wybór dla ciebie.

Wady Pendo

Zaskakująco dla narzędzia do prowadzenia produktu i zaangażowania, które twierdzi, że jest “wszystko w jednym”, nie możesz działać bezpośrednio na analityce użytkownika z Pendo w Pendo.

Dzieje się tak dlatego, że Pendo nie pozwala na targetowanie użytkowników posegmentowanych według zdarzeń w aplikacji za pomocą przewodników w aplikacji, które z nim zbudowałeś.

Oto krótka lista minusów Pendo:

 • Nie pozwala też na wyzwalanie doświadczeń na podstawie zdarzeń w aplikacji. Jest to prawdopodobnie spowodowane długiem technologicznym – ale sprawia, że analityka Pendo jest dość NIEAKTUALNA.
 • Pendo oferuje ograniczone elementy onboardingu, co oznacza, że nie zawsze możesz stworzyć najlepsze doświadczenie dla swoich użytkowników. Jeśli chcesz mieć listy kontrolne, mogą one być dostępne tylko z Centrum Zasobów, co podważa cel ich posiadania w pierwszej kolejności.
 • Cennik Pendo dostępny jest tylko dla Ciebie, jeśli poprosisz o wycenę. Firma nie podaje na swojej stronie cen za wyższe tiery. Jednak niektóre recenzje mówią, że mają ceny zaczynające się od $20,000-$25,000 rocznie za pojedynczy produkt i około $50,000 rocznie za pakiet mid-tier. To może być największy minus Pendo.

Jeśli szukasz narzędzia, które pokazuje analitykę użytkownika w czasie rzeczywistym i pozwala na uruchamianie doświadczeń w aplikacji w oparciu o zdarzenia w aplikacji i zachowanie użytkownika w czasie rzeczywistym – Userpilot oferuje te funkcje (i po niższej cenie też).

Wycena Pendo

 

Wycena zaangażowania Pendo

 

Pendo posiada 4 plany cenowe podzielone na 2 tiery (“plans to get started” i “plans to grow”), oraz 2 produkty (“engage” i “adopt”). Podstawowe “plany na start” zaczynają się od 7000 dolarów rocznie, płatne tylko raz w roku. Ten plan nie ma większego sensu, ponieważ ma niezwykle ograniczone funkcje (w porównaniu do planu “Traction” Userpilota, który daje wszystkie funkcje i integracje + do 2500 MAUs za 2988 dolarów!):

 • nie NPS
 • nie Centrum Zasobów
 • brak integracji (!)
 • tylko podstawowa analityka
  plan startowy pendo

Plany “wzrostu” do tylko dostępne dla Ciebie, jeśli poprosisz o wycenę. Firma nie podaje na swojej stronie cen za wyższe tiery. Jednak niektóre recenzje mówią, że mają ceny zaczynające się od $20,000-$25,000 rocznie za pojedynczy produkt i około $50,000 rocznie za pakiet mid-tier.

Trudna część, jeśli chodzi o ceny Pendo, to fakt, że za różne moduły płaci się osobno:

 • Pendo Free: do 500 MAU, single-app, oraz podstawowa funkcjonalność i analityka.
 • Pendo Starter 7000$/rok: 2,000 MAU limit, multi-app, i dostęp do funkcji premium jak NPS, ale nie zawiera zaawansowanej analityki lub integracji
 • Pendo Growth: Custom MAU, single-app, NPS i PES, centrum zasobów i dostęp do wsparcia w porównaniu z niższymi planami
 • Pendo Portfolio: Niestandardowe MAU, multi-app, raporty cross-journey, eksperymenty i 1 darmowa integracja w zestawie.
 • Pendo Premium: Niestandardowe MAU, multi-app, wszystko w innych planach plus niestandardowe role i uprawnienia oraz zaawansowane bezpieczeństwo
 • Pendo Feedback: zbieranie wniosków o funkcje jest oddzielnym modułem z niestandardową wyceną.
 • Pendo Adopt: onboarding pracowników jest oddzielnym modułem z niestandardową wyceną

 

Oprogramowanie Product Tour #5: WalkMe

Jeśli w ogóle WalkMe jest jeszcze bardziej znany niż Appcues. Ma ogromną rozpoznawalność marki i tak jest pierwszą nazwą, która przychodzi na myśl, gdy wiele osób szuka oprogramowania do zwiedzania produktów.

Product Tours Software: WalkMe

Źródło: walkme.com

WalkMe był kiedyś oprogramowaniem on-premise, które trzeba było zainstalować lokalnie, ale teraz jest to czysty SaaS – co jest wielkim usprawnieniem.

Jedną z naprawdę ciekawych funkcji jest kontekstowy algorytm WalkMe, który próbuje opracować potrzeby i intencje użytkowników, a następnie zaserwować najbardziej odpowiednie wycieczki i przepływy onboardingowe.

Galeria szablonów WalkMe

Zalety WalkMe

 • Duża rozpoznawalność nazwiska i silna reputacja marki
 • Mnóstwo funkcji – ma na celu zapewnienie kompletnej Digital Adoption Platform, w tym analityki, testów A/B i automatyzacji zadań
 • Wycieczki po produktach nie muszą być całkowicie liniowe, ale recenzje sugerują, że nie wszystkie przypadki użycia mogą zostać uwzględnione
 • Działa na aplikacjach firm trzecich, dzięki czemu można budować cyfrowe przepływy adopcyjne na przykład na Salesforce lub Hubspot, aby szkolić pracowników za jego pomocą

Wady WalkMe

 • Jedna z najdroższych opcji oprogramowania do zwiedzania produktów.
 • Bardzo trudna instalacja i faktyczne użytkowanie – wymaga wielu technicznych ustawień i zasobów do dostosowania(przeczytaj to studium przypadku klienta, który przeszedł z Walkme na Userpilot i zaoszczędził dziesiątki godzin pracy).
 • Nadaje się tylko dla dużych przedsiębiorstw
 • Najlepsze dla szkoleń i onboardingu pracowników, a nie użytkowników
 • kiepski stosunek jakości do ceny – przy nawet “planach startowych” w okolicach 12 tys. dolarów rocznie i idących w górę do 55 tys. dolarów rocznie.
 • dostępne są tylko plany roczne
 • brak darmowego okresu próbnego, aby faktycznie sprawdzić jak to działa.

RELATED: [Case Study] How jaki sposób Touchright Software zaoszczędził godziny czasu pracy po przejściu z Walkme na Userpilot

Cennik WalkMe

wycena walkme

WalkMe jest popularny wśród firm na poziomie korporacyjnym, które doceniają jego ogromny zakres funkcji (które wykraczają daleko poza wycieczki po produktach WalkMe – to cała Platforma Adopcji Cyfrowej) i bardzo wysoką specyfikę bezpieczeństwa.

To dość niesamowite, gdy działa dobrze, ale ma swoją cenę. Ceny WalkMe są ustalane na zamówienie, ale mają tendencję do wahania się w dowolnym miejscu między 9 000 a 50 000 USD.

Jednak taka liczba funkcji może onieśmielać i sprawiać, że trudno się z nimi uporać. Szeroki wybór szablonów (zdjęcie powyżej) pomaga w tym, ale WalkMe naprawdę najlepiej sprawdza się, gdy masz dużo czasu (i wsparcia deweloperskiego), aby poświęcić się temu.

 

Wycieczka po produktach Oprogramowanie #6: WhatFix

Product Tours Software: WhatFix

Źródło: whatfix.com

WhatFix ma wiele wspaniałych funkcji – w tym odpowiednie interaktywne spacery, które naszym zdaniem są niezbędne do aktywacji użytkowników.

Oto przykład interaktywnej wycieczki stworzonej przy użyciu WhatFix.

Interaktywna wycieczka WhatFix

Źródło: whatfix.com

To czyni WhatFix prawdziwym konkurentem, ale jest kilka ważnych zastrzeżeń, o których należy pamiętać.

Po pierwsze, stylizacja w aplikacji jest dość podstawowa – co oznacza, że po raz kolejny będziesz potrzebował umiejętności CSS lub zasobów, aby dostosować doświadczenia związane z wprowadzaniem do aplikacji do wyglądu i stylu reszty aplikacji.

Zalety WhatFix

 • Oferuje interaktywne przewodniki.
 • Dużo różnych opcji UX.
 • Łatwa instalacja poprzez rozszerzenie Chrome i snippet JS.

Wady WhatFix

 • Posiada tylko podstawowe opcje stylizacji w aplikacji.
 • Brak testów A/B w aplikacji lub wbudowanej analityki. Obsługuje jednak integrację z Google Analytics.
 • Indywidualny cennik sprawia, że nie wiadomo komu polecić WhatFix.
 • Obsługa klienta WhatFix wydaje się nie być najlepsza. Sprawdź serwisy z recenzjami, a zobaczysz wiele zrzędów.

Cennik WhatFix

Whatfix-pricing

WhatFix jest bardzo skryty w kwestii cen. Na miejscu nie podaje się opasek – to tylko na podstawie wyceny. Mając to na uwadze, istnieje opcja darmowej próby.

Oprogramowanie Product Tour #7: Chameleon

Jest to kolejny serwis oprogramowania do onboardingu i product tour.

Chameleon ma wiele dobrych funkcji i zdecydowanie może trzymać się z rywalami takimi jak Appcues.

Oferuje szeroką gamę elementów UX (tooltipy, hotspoty, beacony itp.) i może być wykorzystany do budowania skomplikowanych walkthrough. Posiada również innowacyjną funkcję “launcher”, której możesz użyć do rozmieszczenia list kontrolnych i innych elementów widgetu.

Posiada zaawansowaną segmentację i personalizację użytkowników (której do niedawna nie posiadał) oraz wyzwalacze oparte na zdarzeniach – choć nie są one tak konfigurowalne jak np. oferuje Userpilot.

Osobiście uważam, że UI jest dość trudne w obsłudze – może dlatego, że ma tak wiele elementów.

Głównym wyróżnikiem Chameleona jest to, że zrobią za Ciebie kodowanie stylizacji. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli masz bardzo specyficzne potrzeby dotyczące wyglądu i odczuć związanych z wycieczkami po produktach, ale brakuje Ci zasobów wewnętrznych, aby je zrealizować.

Źródło: trychameleon.com

Zalety Kameleona

 • Wysoce konkurencyjny zakres UX i narzędzi.
 • Szeroki zakres integracji, z takimi narzędziami jak Mixpanel, Amplitude, Heap, Intercom, Zapier, Slack itp.
 • Kodowanie na zamówienie sprawia, że jest to chyba najbardziej odpowiednia opcja dla serwisów o naprawdę charakterystycznym wyglądzie i potrzebach.

Wady kameleona

kameleon-bad-recenzja-cytat

 • Kodowanie na zamówienie, oczywiście, spowolni szybkość, z jaką można go wdrożyć.
 • Dostęp do wielu najlepszych funkcji jest ograniczony na niższych poziomach cenowych (np. pakiet Startup oferuje tylko 5 mikrosond i 1 launcher, i pomija całkowicie testowanie A/B).

Wycena kameleona

wycena kameleona

Chameleon oferuje trzy plany cenowe:

 • Startup: od $349/ mo z ograniczonymi funkcjami
 • Wzrost: od $899/mo
 • Enterprise: zwiększone bezpieczeństwo i wsparcie z niestandardową wyceną

 

Wycieczka po produktach Oprogramowanie #8: Userlane

Userlane to bezkodowa platforma adopcji cyfrowej, która pozwala na tworzenie interaktywnych treści w aplikacji, aby poprowadzić nowych użytkowników i zwiększyć adopcję produktu.

Zalety Userlane

Userlane to popularne narzędzie do cyfrowej adopcji, które niesie ze sobą wiele korzyści. Oto jego zalety.

 • Linie są łatwe do ustawienia i wdrożenia.
 • Łatwe dodawanie elementów gamifikacji do onboardingu.
 • Zawiera analitykę w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można zidentyfikować trendy w zachowaniu i podjąć odpowiednie działania.
 • Nie wymaga wiedzy technicznej, ponieważ jest w większości pozbawiony kodu.

Wady Userlane

Jednak to narzędzie ma pewne wady, więc lepiej zapoznać się z jego wadami iif myślisz o zakupie:

 • Nie tak wiele opcji integracji. Na dzień dzisiejszy posiada integracje z Confluence, Zendesk i KnowledgeOwl.
 • Niektóre wzorce UI, takie jak hotspoty i tooltipy, nie są tak funkcjonalne, jak mogliby tego chcieć użytkownicy.
 • Oferuje wyłącznie interaktywne walkthrough, znane jako lanes.
 • Działa tylko w desce rozdzielczej i nie można go uruchomić w rozszerzeniu Chrome, jak większość jego konkurentów, jak Userpilot robi.
 • Niejasne ceny.

Ceny Userlane


Ceny Userlane nie są publicznie dostępne i powinieneś skontaktować się z ich zespołem sprzedaży, aby uzyskać wycenę.

Ale pamiętaj, że jest on oparty na dwóch rzeczach: liczbie użytkowników kierowanych i funkcjach produktu, do których chcesz mieć dostęp.

Wycieczka po produktach Oprogramowanie #9: Helphero

helphero tour builder

Źródło: helphero.com

Jeśli szukasz naprawdę niedrogiego oprogramowania do zwiedzania produktów, Helphero jest jednym z najlepszych. Zaczyna się od zaledwie 55 dolarów miesięcznie dla maksymalnie 1000 użytkowników, co czyni go przystępnym nawet dla naprawdę małych firm. Jest również dość prosty w użyciu dzięki swojemu Chrome Extension, który pozwala budować wycieczki onboardingowe produktu bezpośrednio na górze twojej aplikacji, ale niestety, konstruktor jest trochę clunky i opcje stylizacji są bardzo ograniczone (+ nie ma szablonów w przeciwieństwie do np. Userpilot).

Oczywiście nie jest to prawdziwa interaktywność tego rodzaju, który umożliwia Userpilot , ponieważ zależy tylko od wejścia kliknięcia. Jak mówi sama tooltip, kliknięcie jest tylko substytutem przycisku “Next” w liniowym przepływie – ale mimo to jest to sprytny sposób wykorzystania funkcjonalności.

 

Zalety Helphero

 • Cena sprawia, że jest on dostępny nawet dla najmniejszych firm.
 • Zaskakująco szeroki zakres elementów UX, w tym list kontrolnych.
 • Testy A/B są obsługiwane, choć wymagają kodowania.
  test ab w helphero
 • Prosta integracja z Intercomem, co czyni go prawdziwym konkurentem dla Intercom Product Tours
 • Kilka podstawowych analiz zaangażowania i użytkowania:
  helphero analytics

Wady Helphero

 • Pod koniec dnia nadal jest ograniczony do liniowego i rozgałęzionego onboardingu.
 • Opcje stylizacji są ograniczone, chyba że potrafisz używać CSS.
 • Testy A/B są dostępne tylko dla użytkowników technicznych, którzy potrafią kodować
  test ab w helphero
 • Jeśli masz dużo użytkowników miesięcznie, przewaga konkurencyjna Helphero w zakresie ceny szybko znika: helphero cennik

Cennik Helphero

 • 14-dniowy bezpłatny okres próbny
 • Do 2500 MAU: $115/miesiąc
 • Do 5000 MAU: 179$/miesiąc
 • Do 10.000 MAU: 249$/miesiąc
 • Do 20.000 MAU: 299$/miesiąc
 • Ponad 20.000 MAU: Plan niestandardowy

Oprogramowanie Product Tour #10: Userguiding

UserGuiding to niedrogie, podstawowe narzędzie do przyjmowania produktów, które oferuje szereg funkcji pomagających firmom w przyjmowaniu nowych klientów i zwiększaniu stopnia przyjęcia produktu.

UserGuiding wyróżnia się w budowaniu prostych doświadczeń onboardingowych dla użytkowników. Zawiera konstruktor bez kodu, opcje segmentacji i łatwo dodawane wzorce UI, takie jak hotspoty, tooltipy i modale.

Chociaż ma również kilka innych smakołyków, takich jak centrum zasobów i analityki, mięsem tego produktu jest jego onboarding flow builder. Jeśli wszystko, czego szukasz, to stosunkowo łatwy sposób budowania prostych przepływów onboardingowych, może to być świetny wybór dla Ciebie. Jednak osoby szukające większej analityki, personalizacji lub skomplikowanych integracji powinny prawdopodobnie szukać gdzie indziej.

Zalety Userguiding

Jest kilka zalet, jeśli chodzi o wybór UserGuiding. Oto jego zalety:

 • Dla małych startupów lub niezależnych firm cena jest atrakcyjnym elementem do rozważenia.
 • Duża różnorodność wzorców UI do wyboru podczas budowania przepływów i przewodników
 • W przeciwieństwie do niektórych droższych opcji, możesz zdecydować się na dodanie Centrum Zasobów (bonus dla wsparcia samoobsługowego).
 • Jak na narzędzie budżetowe, UserGuiding wciąż oferuje integracje z innymi aplikacjami, takimi jak Mixpanel, Hubspot, Woopra, Slack, Webhook itp.

Wady systemu zarządzania użytkownikami

Choć UserGuiding to solidny produkt, wciąż wymaga wielu ulepszeń. Do minusów korzystania z UserGuiding należą:

 • Podczas korzystania z narzędzia występuje wiele błędów i problemów z wydajnością. UI jest też dość kłopotliwe w nawigacji.
 • Ma ograniczoną funkcjonalność, szczególnie na planie podstawowym. Tam masz tylko niewielki zakres dostępnych funkcji – wszystkie ze znakiem wodnym/brandingiem UserGuiding.
 • Aby maksymalnie wykorzystać możliwości tego produktu, wymagana jest wiedza techniczna.
 • Opcje dostosowywania i projektowania wzorców UI nie są największe.
 • Najbardziej wartościowe integracje są ograniczone tylko do planu Enterprise!
 • W przypadku integracji z Hubspot: Hubspot Enterprise Plan jest wymagany. Aby włączyć integrację Userguiding, musisz mieć subskrypcję planu korporacyjnego Hubspot.

Cennik usług

Model cenowy UserGuiding jest o wiele prostszy niż innych na naszej liście. Istnieją trzy tiery, z których każdy pobiera określoną kwotę za dostęp do określonych narzędzi.

Oto jego pakiety:

 • Basic da Ci dostęp tylko do najbardziej istotnych narzędzi onboardingowych: Począwszy od $99/mo lub $69/mo (jeśli wykupisz roczną umowę), ta opcja budżetowa ma kilka ograniczeń, które należy wziąć pod uwagę (tj. tylko 1 Team Member, limit 20 przewodników i 2 listy kontrolne, branding UserGuiding na wszystkich wzorcach UI).
 • Professional dodaje nieograniczone przewodniki, hotspoty i listy kontrolne. Od $399/mo lub $299/mo przy rozliczeniu rocznym.
 • Corporate daje Ci dostęp do wszystkiego plus spersonalizowany coaching. Począwszy od $699/mo lub $499.mo dla planu rocznego.

Product Tour Software #11: Userflow

Pulpit nawigacyjny Userflow

Userflow to budowniczy tras produktowych z niższej półki z dość przyjaznym interfejsem i uproszczoną analityką. Nadaje się dla startupów (z cenami zaczynającymi się od 200 dolarów).

Zalety Userflow

Userflow oferuje kilka korzyści dla wycieczek po produktach, w tym:

 1. Łatwy w użyciu (no…dla niektórych): Interfejs Userflow typu “przeciągnij i upuść” pozwala budować przepływy w pulpicie nawigacyjnym i zobaczyć przegląd całego przepływu (wszystkich kroków) jednocześnie. Niektórzy ludzie naprawdę lubią używać wizualnego sposobu budowania całego przepływu na desce rozdzielczej, a nie wewnątrz twojej aplikacji. Ma to też pewne ograniczenia, które jednak omówimy w następnej części.

 2. Możliwość dostosowania: Korzystając z Userflow, wycieczki po produktach można dostosować do potrzeb klienta za pomocą elementów brandingowych, projektu wizualnego i interaktywności.

 3. Oparte na danych: Userflow zapewnia proste narzędzia analityczne i opinie, umożliwiając zespołom produktowym śledzenie zaangażowania użytkowników i wprowadzanie ulepszeń opartych na danych do wycieczki w czasie.
  Uproszczona analityka Userflow

 4. Wspiera testy A/B: Userflow pozwala zespołom produktowym testować różne wersje wycieczek po produktach i porównywać wyniki, pomagając określićnajlepszepodejście dla swoich użytkowników.

 5. Integracje: Narzędzie do śledzenia i analizy wycieczek produktowych Userflow integruje się z wieloma innymi narzędziami, w tym Google Analytics, Intercom i Slack.

Platforma Userflow oferuje wydajne i elastyczne rozwiązanie do tworzenia i projektowania wycieczek po produktach, pomagając w edukacji użytkowników i napędzaniu adopcji.

Wady Userflow

Choć Userflow ma wiele zalet, ma też sporo wad:

 1. Nie budujesz swoich przepływów bezpośrednio na górze aplikacji, co może być mylące (i osobiście uważam, że jest to sprzeczne z intuicją). Aby wybrać element, do którego chcesz dołączyć tooltip, musisz otworzyć rozszerzenie chrome, które robi zrzut twojego interfejsu:
  budowanie przepływów w Userflow

  Sprawia to, że cały proces budowania trasy produktu w Userflow jest nieco niezgrabny:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Cf.

 2. Ograniczone opcje dostosowywania: Chociaż Userflow zapewnia szereg opcji dostosowywania, niektórzy użytkownicy mogą uznać poziom kontroli i elastyczności za ograniczony w porównaniu z innymi narzędziami lub niestandardowym rozwojem.

 3. Krzywa uczenia się: Chociaż Userflow został zaprojektowany jako przyjazny dla użytkownika, dla niektórych użytkowników może istnieć krzywa uczenia się, ponieważ przyzwyczajają się do interfejsu i funkcji. Na przykład nie zbudujesz swojej wycieczki po produkcie na wierzchu własnego interfejsu – musisz ją zbudować w dashboardzie, a następnie zrobić dziwny zrzut swojego UI, aby wybrać element, do którego chcesz np. dołączyć tooltipy:

 4. Ograniczenia integracji: Chociaż Userflow integruje się z szeregiem innych narzędzi, może nie być kompatybilny ze wszystkimi platformami lub systemami, a integracja z niektórymi narzędziami może być ograniczona.

 5. Wymagapołączenia z internetem: Userflow jest narzędziem opartym na chmurze i wymaga połączenia z Internetem do korzystania, co może być problemem dla niektórych użytkowników.

 6. Ograniczenia techniczne: Userflow może nie być odpowiedni dla złożonych lub wysoce niestandardowych wycieczek po produktach, a niektórzy użytkownicy mogą uznać ograniczenia techniczne narzędzia za ograniczające.

Ogólnie rzecz biorąc, Userflow jest potężnym i elastycznym narzędziem do tworzeniawycieczek po produktach, alemoże nie byćnajlepszymdopasowaniem dla wszystkich użytkowników i może mieć pewne ograniczenia w zależności od konkretnych potrzeb i wymagań produktu. Jak w przypadku każdego narzędzia,ważne jest, aby dokładnie ocenić korzyści i wady przed podjęciem decyzji o jego użyciu.

Cennik Userflow

Userflow, według stanu na marzec 2023, ma 3 plany cenowe:

 • Startup – od 200$ za 3000 MAUs, rozliczany rocznie – ten plan również mocno ogranicza dostępne funkcje: do tylko 1 checklisty i 10 launcherów (przepływów), brak ankiet NPS, brak śledzenia zdarzeń bez kodu, brak lokalizacji itp.
 • Pro – 600$ rozliczane rocznie, więc 7200$ rocznie – ten plan zawiera wszystkie funkcje
 • Enterprise – tylko wycena na żądanie – ten plan zawiera wszystko w Pro + niestandardowe limity, SSO i niestandardową umowę.

 

Oprogramowanie Product Tour #12: Stonly

samotny budowniczy

Stonly pozycjonuje się jako przyjazna dla budżetu alternatywa dla ich droższych konkurentów, ale w rzeczywistości – jest to bardziej narzędzie CS do budowania baz wiedzy niż narzędzie do przyjęcia produktu do onboardingu. Podobnie jak w przypadku Intercom Product Tours, Stonly’s tour builder sprawia wrażenie prowizorycznego dodatku do baz wiedzy, a nie pełnoprawnego produktu (w porównaniu do konkurentów takich jak Userpilot czy Appcues).

Więc może być dobry dla startupów i małych firm z niewielką liczbą użytkowników i modelem cenowym per-view (który może stać się super-drogi, gdy masz więcej użytkowników!) i że chcesz narzędzie głównie dla przypadku użycia bazy wiedzy.

Wycieczki po produktach Stonly nie są najbardziej intuicyjne (i wymagają sporo kodowania), a także pochodzą z ograniczonymi integracjami. W rzeczywistości – jego konfiguracja i budowniczy są wyjątkowo mylące: możesz budować wycieczki zarówno w pulpicie nawigacyjnym Stonly, jak i na górze swojej aplikacji, ale potem musisz wrócić do pulpitu nawigacyjnego, aby edytować zawartość kroków, które właśnie zbudowałeś w Chrome Extension? 🤔 To nie ma większego sensu…

Kamienna edycja wycieczki po produktach - bardzo myląca

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo jego zaletom i wadom w przypadku wycieczek po produktach.

Zalety Stonly

 • Możliwość obsługi wielu języków

 • Małe firmy z mniejszą liczbą początkowych odsłon skorzystają z tego modelu cenowego

 • Zintegrowana analityka

 • Integracje Front, Zendesk, Freshdesk i Segment

 • Funkcjonalność bazy wiedzy w zestawie

Wady Stonly

 • Wyjątkowo zagmatwany konstruktor

 • Dosyć ciężki kodowo zestaw do zwiedzania produktu jak na “narzędzie bez kodu”

 • Zagmatwana instalacja: niemożliwe jest zainstalowanie go dla użytkownika nietechnicznego: tylko instalacja
 • Wymaga pewnej znajomości CSS do dostosowania – opcje dostosowania są gorsze niż standard rynkowy

 • Nie pozwala na dodawanie treści do przewodników po produktach (tekst) bezpośrednio w rozszerzeniu Chrome:
  stonly tour editor in-app
 • Brakuje niektórych popularnych funkcji zwiedzania produktu, takich jak paski postępu i listy kontrolne

Stonly Cennik

Stonly, od 2023 roku, ma tylko dwa plany na swojej stronie cenowej:

 • 249 dolarów (lub 199 dolarów, jeśli płacisz rocznie) za maksymalnie 4000 wyświetleń, a następnie płacić w miarę upływu czasu – co może stać się bardzo drogie, jeśli masz więcej MAUs lub bardzo aktywnych użytkowników, którzy używają swojego narzędzia codziennie.
 • Niestandardowy cytat – tylko dla klientów korporacyjnych.Aby być całkowicie uczciwym – w punkcie 249 dolarów ceny miesięcznej byłoby lepiej rzucając w dodatkowych 50 dolarów i uzyskać miesięczną subskrypcję bardziej intuicyjne i solidne narzędzie do prowadzenia produktu jak Userpilot dla niego.

Oprogramowanie do obsługi wycieczek produktowych #13: Product Fruits

Zalety produktów z owoców

Product Fruits s jest jednym z najtańszych narzędzi do onboardingu użytkowników na rynku, więc może być narzędziem go-to do budowania wycieczek produktowych dla naprawdę małych startupów w budżecie poniżej 100 USD.

Do jej najczęściej wymienianych zalet należą:

 • reaktywność zespołu CS
 • łatwa konfiguracja

Wady produktów z owoców

Istnieje kilka minusów tego niedrogiego produktu rozwiązanie wycieczki choć:

 • tylko podstawowe, liniowe wycieczki po produktach
 • nieporęczny UX – sprawiający, że jest dość trudny w użyciu
 • tylko podstawowa forma centrum zasobów i listy kontrolne
 • Nie NPS
 • brak badań rodzimych
 • brak raportowania dla Centrum Zasobów (“widget pierścienia życia”)
 • wyzwalanie wycieczek produktowych może być dość zbugowane

Produkt Owoce Ceny

Choć Product Fruits to wciąż jedno z najtańszych rozwiązań na rynku, jego plany poszły ostatnio w górę cenowo o około 20%:

 • Core od 79$ dla 1500 użytkowników
 • Boost 129 dolarów za 1500 użytkowników, a następnie 249 dolarów za maksymalnie 5000 MAUs.
 • Enterprise – tylko wycena na zamówienie.

Poza oprogramowaniem Product Tour – jak uzyskać najlepsze wyniki

Jeśli chodzi o wybór najlepszego oprogramowania do zwiedzania produktów, istnieje kilka ogólnych porad, które są bardzo istotne:

Nie liczy się to, ile masz – liczy się to, jak to wykorzystasz.

Źle zaprojektowane, źle ukierunkowane wycieczki po produktach nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, interaktywnych lub nie. A dobry design polega na tym, że znasz swoich odbiorców i znasz podróż użytkownika.

W tej ostatniej części podzielimy się naszymi przemyśleniami na temat rzeczy, które powinieneś zrobić, aby upewnić się, że Twoje wycieczki po produktach i interaktywne spacery mogą wznieść się na wyżyny.

#1 Segmentuj i personalizuj jak tylko możesz

Kontekstowe mikrosonda są genialne do zbierania informacji, które pozwalają na dostosowanie onboardingu bez znudzenia użytkownika.

Mikrosonda kwalifikacyjna Kontentino

Źródło: kontentino.com

Kilka prostych pytań w strategicznych momentach może dać Ci istotny wgląd w to, co jest ważne dla użytkownika – co oznacza dla niego wartość i co ma nadzieję osiągnąć.

Motywacja i zdolność do działania zależą od tego, czy ludzie otrzymują właściwe informacje w momencie, gdy ich potrzebują – dlatego im bardziej możesz segmentować użytkowników według tych kryteriów, tym bardziej możesz sprawić, by ich wycieczki były dopasowane do potrzeb.

#2 Przed czy po rejestracji?

Czy myślałeś o onboardingu ludzi, zanim jeszcze będą zapisanymi użytkownikami?

Jeśli zajmujesz się Product-Led Marketingiem, to wycieczka po produktach może być jednym z najlepszych narzędzi marketingowych, jakie można sobie wyobrazić!

To jest coś, co SalesFlare faktycznie zrobił – w zasadzie używając całego ich walkthrough jako demo produktu (9:30).

Zadaj sobie pytanie: czy dzięki temu użytkownicy trafią do Aha szybciej niż każąc im się najpierw zarejestrować?

#3 Help Center is Vital

Twoje wycieczki po produktach zaprowadzą użytkowników na długą drogę, ale zawsze pojawią się jakieś pytania lub problemy, których nie przewidziałeś.

Więc będziesz musiał uzupełnić swoje walkthroughs z:

 • FAQ i centra dokumentów: kiedy użytkownicy aktywnie zagłębiają się w chwasty, ważne jest, abyś zaspokoił ich bardziej zaawansowane potrzeby.
 • Live Chat: czasami, self-service będzie tylko dostać się tak daleko. Od czasu do czasu użytkownik natrafi na problem, którego rozwiązanie wymaga pomocy człowieka.

Źródło: userpilot.com

Nawet jeśli pomyślałeś o wszystkim, zawsze znajdą się użytkownicy, którzy będą potrzebowali pomocy i wsparcia, i którzy nie będą w stanie poradzić sobie z samouczkiem.

Twoja strategia aktywacji potrzebuje kompleksowego centrum pomocy tak samo, jak potrzebuje wycieczek po produktach. Na szczęście to też część oferty Userpilot

#4 Iterate Using Analytics

Jednym z głównych problemów, które widzimy wielokrotnie w przypadku wycieczek po produktach jest to, że są one traktowane jako funkcje “one and done”.

Co jest szalone.

Marketer nigdy nie powie po prostu “no tak, to jest sortowany landing page” i po prostu odejdzie. Patrzą na dane dotyczące wydajności i optymalizują w czasie!

Dlaczego więc menedżer produktu miałby ustawić wszystkie swoje przepływy onboardingowe i po prostu przejść dalej?

Źródło: userpilot.com

Musisz powiązać swoje wycieczki po produktach z aktywacją lub innymi KPI i śledzić ich wpływ. Jeśli nie jesteś w stanie skorelować interakcji z Twoimi wycieczkami z zaangażowaniem użytkowników lub metrykami sukcesu, tracisz ważne możliwości poprawy.

Dlatego tak ważne jest, aby zintegrować oprogramowanie do przeprowadzania walkthrough z analityką opartą na zdarzeniach (mamy na przykład integrację za pomocą jednego kliknięcia z Amplitude), dzięki czemu można uruchomić pętlę optymalizacji zwrotnej.

#5 Poznaj swoją drogę użytkownika

Podróż użytkownika Userpilot

Źródło: userpilot.com

Jeśli zamierzasz stworzyć kompleksowy system onboardingu składający się z krótkich, segmentowanych, kontekstowo wyzwalanych interaktywnych spacerów, będziesz musiał poznać swój produkt, swoich odbiorców i ich przypadki użycia wewnątrz i na zewnątrz.

Być w stanie przeprowadzić użytkowników przez każdy etap podróży w szczegółach… to dużo pracy! Nic dziwnego, że tak wiele osób po prostu unika go i zamiast tego umieszcza w miejscu liniową trasę produktu o jednym rozmiarze.

W tym miejscu trzeba być po prostu niesamowitym menedżerem produktu, który potrafi wcielić się w każdy możliwy do wyobrażenia scenariusz użytkownika (i niektóre, które nie są…) i zaplanować właściwe rozwiązanie każdego problemu. Oprogramowanie może zaprowadzić cię tylko do tego stopnia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym oprogramowaniu do obsługi wycieczek produktowych?

Userpilot jest zdecydowanie najlepszym narzędziem oprogramowania do wycieczek po produktach, które dostaje najlepszą wartość za swoje pieniądze. Nie mówiąc już o tym, że jest łatwy w użyciu!

Zarezerwuj demo już dziś z Userpilot

next post