UserGuiding Alternatywy – Lepsze Platformy Onboardingu Użytkowników dla Twojego SaaS

Szukasz odpowiedniej alternatywy dla UserGuiding? W takim razie jesteś we właściwym miejscu!

W tym wpisie na blogu zamierzamy rozbić plusy i minusy korzystania z UserGuiding jako narzędzia do onboardingu i zaangażowania w SaaS i dać Ci najlepsze alternatywy, które mogą pasować do Twoich konkretnych potrzeb i przypadków użycia.

Zaczynajmy!

TL;DR

 • Największą zaletą UserGuiding jest jego plan podstawowy za 99 dolarów miesięcznie, ale nie zawiera on wszystkich elementów, które są potrzebne do zbudowania pozytywnego doświadczenia onboardingowego.
 • Alternatywa UserGuiding, taka jak Userpilot lub inne zwinne platformy adopcji cyfrowej, dostarczają niezbędnych elementów potrzebnych do stworzenia kontekstowego, spersonalizowanego doświadczenia użytkownika.
 • Appcues jest dobrą alternatywą dla UserGuiding, ale plan Essential pozwala zbudować tylko jeden przepływ onboardingu i daje mniej niż pięć segmentów odbiorców.
 • Pendo jest bardzo solidny analitycznie, ale brakuje w nim przydatnych elementów wymaganych do projektowania przepływów onboardingowych i jest naprawdę drogi – od 9 000 do 50 000 dolarów rocznie (bez opcji miesięcznych rozliczeń).
 • Rozwiązania onboardingowe Intercom są przystępne cenowo, ale nadają się tylko do podstawowych przepływów onboardingowych, ponieważ brakuje im bardziej zaawansowanych funkcji, które można znaleźć na innych platformach.
 • Product Fruits może być tani, ale UI jest zbyt toporny, aby skutecznie używać i nie ma wystarczającej elastyczności, aby wspierać firmy SaaS, gdy rosną.

Czym jest UserGuiding?

cennik użytkownika

UserGuiding to bezkodowe narzędzie do onboardingu użytkowników.

Posiada kilka funkcji onboardingowych, takich jak interaktywne wycieczki po produktach, wyróżnienia funkcji, listy kontrolne onboardingu, ankiety NPS i wiele innych. To powiedziawszy, nie jest to ta zwinna platforma adopcji cyfrowej, jak można by się spodziewać.

W następnej części przyjrzymy się szczegółowo poszczególnym funkcjom platformy UserGuiding, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji o wyborze narzędzia do przyjmowania/onboardingu użytkowników.

Cechy użytkowe

Wprowadzanie użytkownika na rynek

Wycieczki po produktach UserGuiding oferują wskazówki krok po kroku, dzięki którym nowi użytkownicy zapoznają się z Twoim produktem i jego funkcjami, dzięki czemu nie utkną na konkretnym etapie podróży użytkownika.

Przyjęcie funkcji

UserGuiding pozwala wdrożyć wzorce UI, takie jak tooltipy, aby promować nowe funkcje i skłonić klientów do korzystania z nich.

Listy kontrolne onboardingu

UserGuiding pozwala tworzyć listy kontrolne, które prowadzą do szybkiego wprowadzenia użytkownika do systemu i zmniejszenia liczby domysłów na temat tego, jaki może być następny krok.

Badania NPS

Mikrosondaże, które mierzą Twój wynik promotora netto, mogą pomóc Ci zidentyfikować granice sukcesu klienta i rozwiązać te problemy, aby zwiększyć szanse na skierowanie go do firmy.

Wiadomości w aplikacji

Komunikaty w aplikacji mogą być wykorzystywane do ogłaszania nowych funkcji, wysyłania alertów o aktywności lub usprawniania procesu wprowadzania użytkownika na rynek poprzez moduły, tooltipy i inne elementy.

Interaktywne centrum pomocy

Interaktywne centra pomocy umożliwiają Twojej firmie obsługę większej liczby klientów i zwiększenie ich zadowolenia bez konieczności polegania wyłącznie na zespole pomocy technicznej.

UserGuiding plusy i minusy

Aby podjąć świadomą decyzję przed zainwestowaniem w oprogramowanie, konieczne jest zrozumienie korzyści i wad UserGuiding:

Pros

 • Wystarczająco tanie, by mogły sobie na nie pozwolić firmy SaaS na wczesnym etapie rozwoju
 • Dobra obsługa klienta
 • Wiele wzorców UI do wyboru podczas budowania przepływów onboardingowych

Cons

 • Narzędzie może być nieco zbugowane
 • Nie obsługuje w pełni interaktywnych wycieczek po produktach
 • Funkcje segmentacji nie są zbyt intuicyjne i mogą wymagać dodatkowej pomocy ze strony programisty
 • Słaby projekt UI może faktycznie spowolnić Twój zespół

UżytkownikCeny przewodnie

alternatywa dla użytkowników
Różne plany cenowe, które są zawarte w UserGuiding

Podstawowe

Plan Basic za 99$/miesiąc pozwala na dostęp do podstawowych funkcji, takich jak identyfikacja użytkownika, integracje i ankiety NPS, ale ogranicza Cię do dwóch list kontrolnych i 20 przewodników (modali, tooltipów itp.) Bez możliwości usunięcia brandingu Userguiding.

Ponadto będziesz miał dostęp tylko do wsparcia mailowego i czatu.

Profesjonalne

Plan Professional o wartości 399 dolarów/miesiąc jest znacznie droższy, ale otrzymujesz nieograniczoną liczbę przewodników i list kontrolnych oraz dostęp do pięciu członków zespołu, w porównaniu do jednego na planie podstawowym.

Będziesz mógł również usunąć branding UserGuiding i uzyskać pełny dostęp do obsługi klienta. To czuje się bardziej jak to, co plan podstawowy byłby z warstwy podstawowej jest płatne próby.

Korporacja

Plan Corporate zaczyna się od 699$/miesiąc i obsługuje niestandardowe MAU. Będąc warstwą korporacyjną UserGuiding, plan ten jest wyposażony w konfigurowalny CSS i bezpłatny coaching opisany jako “wysoce spersonalizowane doświadczenia edukacyjne”. Otrzymasz również umowę SLA i DPA.

Czy to się opłaca?

Recenzje UserGuiding

Jak widzieliśmy we wcześniejszych sekcjach, to narzędzie ma swój sprawiedliwy udział wzlotów i upadków. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym opiniom użytkowników, które ich klienci zamieścili w sieci.

Recenzja UserGuiding

Na podstawie tego, co mówią ludzie, jest miejsce na poprawę z powodu aplikacji jest buggy i brak intuicyjnego UI, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak go używać.

Recenzja UserGuiding

Jeśli włożysz czas, możesz przyzwyczaić się do korzystania i podkreśla ważne cechy swojego produktu, jeśli ograniczenia ich podstawowego planu cenowego nie są dla ciebie problemem.

Recenzja UserGuiding
Źródło: G2

Za pieniądze, które musisz zapłacić, aby móc usunąć ich branding ze swoich wiadomości w aplikacji i przewodników i nie być ograniczonym do tego, ile możesz zbudować, istnieją alternatywy dla UserGuiding, które oferują więcej funkcji i wartość za pieniądze.

Najlepsze alternatywy UserGuiding

Alternatywa dla UserGuiding #1: Userpilot

Buduj przepływy w aplikacji i prowadź użytkowników przez proces onboardingu za pomocą Userpilota. Pobierz demo i zacznij działać.

Userpilot to platforma product-growth stworzona dla firm SaaS, które chcą zwiększyć adopcję produktu, zwiększyć sukces klientów i osiągnąć znaczną redukcję churn.

Jesteśmy trochę stronniczy, ale jesteśmy najlepszą alternatywą UserGuiding.

Jest to również jedna z najbardziej wszechstronnych alternatyw UserGuiding z takimi funkcjami jak zaawansowana segmentacja, modale ogłoszeń, tagowanie funkcji i mikrosondaże.

Cechy Userpilota

Userpilot pomaga stworzyć bardziej kontekstowy proces onboardingu, pokazując właściwy komunikat właściwemu użytkownikowi we właściwym czasie, wykorzystując zaawansowane funkcje segmentacji i nieograniczone przewodniki, listy kontrolne i inne wzorce UI onboardingu.

Wzorce UI, które możesz zbudować z Userpilotem.

Userpilot działa świetnie dla osób nietechnicznych, ponieważ będziesz mógł skonfigurować i dostosować swoje listy kontrolne i inne wiadomości w aplikacji, aby zaoferować wskazówki krok po kroku swoim użytkownikom bez konieczności kodowania.

Interaktywny walkthrough zbudowany przy pomocy Userpilota. Pobierz demo i zobacz jak łatwo możesz zacząć prowadzić użytkowników wewnątrz swojej aplikacji.

Userpilot pozwala stylizować elementy bez żadnego kodowania. Pozwala to uzyskać dokładny wygląd, który chcesz i zachować spójność marki.

W pulpicie analitycznym można monitorować zachowanie użytkowników w produkcie, śledzić wyznaczone cele i inne kluczowe wskaźniki, które pomogą dostosować procesy biznesowe do wyników, które chcesz osiągnąć.

Userpilot Pulpit nawigacyjny do śledzenia celów

W końcu zbieranie danych jest najlepszym sposobem na kształtowanie nowych procesów biznesowych, a każda platforma cyfrowej adopcji powinna oferować solidną analitykę, aby śledzić sukcesy klientów.

Podoba ci się to, co widzisz? Możesz skoczyć na bezpłatną rozmowę konsultacyjną z nami!

Wycena Userpilot

Dla maksymalnie 2500 miesięcznych aktywnych użytkowników, Userpilot wynosi tylko 249 USD miesięcznie, co czyni go bardziej przystępnym niż inne alternatywy dla UserGuiding.

Może być droższy niż plan podstawowy UserGuiding, ale w rzeczywistości dostajesz więcej za te pieniądze:

 • Wszystkie funkcje są bez ograniczeń i restrykcji
 • Intuicyjny interfejs oznacza, że możesz budować przepływy w aplikacji szybko i z minimalnym tarciem.
 • Bezpłatna obsługa czatu na żywo na żądanie
 • Trzy rozmowy onboardingowe z zespołem obsługi klienta Userpilot, w przeciwieństwie do UserGuiding, który oferuje tego typu wsparcie tylko w drogich planach Professional i Corporate
 • Nieograniczony dostęp do webinarów na żywo, które koncentrują się na tym, jak w pełni wykorzystać Userpilota i usprawnić przepływy onboardingowe.

Instalacja Userpilota

Instalacja Userpilota wymaga minimalnego kodowania i zajmuje zaledwie kilka minut.

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie Userpilot Chrome, zlecić swojemu zespołowi programistów wstawienie snippetu JavaScript do kodu swojej aplikacji i voila – jesteś gotowy do działania.

Twój zespół programistów będzie musiał zrobić trochę więcej konfiguracji, jeśli będziesz używać niestandardowych zdarzeń.

To powiedziawszy, będziesz mógł kierować użytkowników za pomocą tych niestandardowych zdarzeń bez dodatkowego kodowania, gdy wszystko zostanie skonfigurowane.

Tworzenie przepływów onboardingowych z Userpilot jest również łatwe dzięki edytorowi UI typu drag-and-drop. Ta łatwość obsługi oznacza, że będziesz mógł tworzyć wiele wariantów, a następnie testować te przepływy za pomocą funkcji eksperymentów produktowych.

Podsumowanie

Jeśli chcesz bezkodowej platformy cyfrowej adopcji, która pomoże Ci stworzyć spersonalizowane, usprawnione doświadczenie onboardingu, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników i adopcję produktu, wtedy Userpilot jest lepszą opcją w porównaniu do Userguiding.

Zdecydowanie dostajesz więcej wartości za pieniądze. Zarezerwuj demo, aby zobaczyć jak to działa.

Alternatywa dla użytkownika #2: Appcues

Deska rozdzielcza Appcues

Appcues jest jedną z najlepszych alternatyw do rozważenia, jeśli szukasz lepszej platformy do przyjmowania oprogramowania niż UserGuiding.

Była to jedna z pierwszych cyfrowych platform adopcyjnych, która wdrożyła listy kontrolne, tooltipy i inne wzorce UI, które do dziś wykorzystujemy do adopcji produktów.

Przede wszystkim Appcues jest przeznaczony do budowania doświadczeń onboardingowych klientów poprzez mieszanie i dopasowywanie różnych elementów, które pomagają użytkownikowi dowiedzieć się więcej o platformie.

Problem polega na tym, że przepływy Appcues są ograniczone do jednej dostępnej akcji i tylko kilku wzorców UI i można bezpiecznie powiedzieć, że jeśli szukasz napędzania adopcji i zwiększenia retencji, praktycznie każda aplikacja internetowa będzie potrzebować więcej niż to.

Z kolei Userpilot ma cztery dostępne akcje, które pozwalają pójść dalej podczas tworzenia przepływów onboardingowych lub doświadczeń związanych z przyjęciem produktu.

Appcues onboarding flow

Kolejnym mankamentem platformy Appcues, który powstrzymuje ją od bycia jedną z najlepszych alternatyw UserGuiding, jest trudność, z jaką spotkasz się podczas dostosowywania elementów onboardingu. Podobnie jak oprogramowanie UserGuiding, Appcues nie jest w pełni wolne od kodu, ponieważ do stylizacji podstawowych elementów, takich jak beacony i kliny, potrzebny jest CSS.

Appcues pricing

Appcues jest również droższy niż UserGuiding z jego najtańszym planem kosztującym $299/miesiąc lub prawie $3,000/rok, jeśli rozliczasz się rocznie.

To sprawia, że jego roczny koszt jest prawie identyczny jak Userpilot, ale z kilkoma godnymi uwagi ograniczeniami, jeśli chodzi o tworzenie treści w aplikacji i taktykę zaangażowania.

W planie Essentials możesz zbudować tylko jeden przepływ onboardingowy i stworzyć mniej niż pięć segmentów odbiorców.

Jeśli Twoja firma potrzebuje więcej, będziesz musiał przejść na kolejny plan, który kosztuje aż 879 dolarów miesięcznie. To sprawia, że plan Essentials czuje się jak wersja lite lub trial.

Podsumowanie

Platforma Appcues to zdecydowanie lider w dziedzinie oprogramowania onboardingowego z bogatą biblioteką zasobów i przydatnych treści.

Jego szeroki zakres funkcji może pomóc w tworzeniu przepływów onboardingowych, które przemawiają do użytkowników, ale po długim czasie, jego produkt stał się dość drogi i rozdęty.

Alternatywa dla UserGuiding #3: Pendo

Tablica rozdzielcza Pendo

Pendo to popularna platforma do adopcji produktów i onboardingu użytkowników.

Ma kilka naprawdę dobrych funkcji, ale jest bardzo drogi jak na cyfrową platformę adopcyjną i nie daje klientom opcji rozliczania miesięcznego, co dodatkowo zwiększa koszty wstępne.

Oto co dostajesz za tę cenę:

 • Dogłębna analityka, która pomaga zoptymalizować doświadczenia związane z produktem dla użytkowników i poprawić wskaźniki przyjęcia oprogramowania.
 • Segmentacja użytkowników pozwala podzielić ich na różne kategorie i stworzyć dla nich najbardziej odpowiednie doświadczenia onboardingowe.
 • Wycieczki po produktach, przewodniki, listy kontrolne i badania NPS
 • Przepływy onboardingowe dla platformy internetowej i mobilnej

Wycena Pendo

Pendo nie podaje cen na swoich stronach, ale źródła podają roczne koszty od 9 000 USD/rok do 50 000 USD/rok.

Do wyboru jest jeden plan darmowy i trzy plany płatne. Warstwa Free obsługuje tylko 1,000 MAUs i ma ograniczone funkcje dostępne, brak integracji i brak wsparcia klienta.

Aktualizacja do planu Team odblokuje analitykę, dostęp do API i przewodniki w aplikacji, a także pozwoli Ci ustawić niestandardową liczbę MAU na swoim planie.

Plan Pro wiąże się z perksami, takimi jak SAML 2.0 SSO, mapy drogowe, opinie i możliwość korzystania z jednej integracji na koncie.

Wreszcie, plan Enterprise dodaje jeden dodatkowy klucz dla aplikacji internetowej lub mobilnej, do trzech integracji, audyt bezpieczeństwa, instalację środowiska deweloperskiego i 24/5 wsparcie czatu na żywo wraz z szybszym SLA.

To sprawia, że struktura cenowa jest kosztowna, restrykcyjna i bardzo droga z góry.

Podsumowanie

Z ograniczonymi elementami, brakiem miesięcznych rozliczeń, a nawet nie będąc w 100% wolnym od kodu płacąc do 50.000$/rok za Pendo jest trudna do sprzedania.

Więcej o tym narzędziu możesz przeczytać w naszym artykule o alternatywach Pendo.

Alternatywa dla UserGuide #4: Intercom

Funkcje onboardingu użytkownika Intercom Product Tourmogą nie być tak złożone jak inne alternatywy UserGuiding, ale może to być dobra opcja dla małych startupów, które chcą zbudować podstawowy proces onboardingu dla swoich 500 MAUs.

Działa jeszcze lepiej, jeśli masz już widget czatu Intercom na swojej stronie lub aplikacji.

Jednak wiele elementów, które są kluczowe w tworzeniu pozytywnego doświadczenia onboardingowego, takich jak listy kontrolne i tooltipy, nie są częścią oferty Intercom.

Nie jest to również platforma do cyfrowej adopcji lub wzrostu produktu, więc jeśli szukasz narzędzia, które będzie rosło wraz z Tobą, to nie jest to.

To powiedziawszy, to lekkie narzędzie ułatwia konfigurację liniowych wycieczek po produktach, które mogą poprowadzić użytkowników przez onboarding za pomocą kilku modali.

Największym punktem sprzedaży jest fakt, że może on zintegrować się z resztą Intercomu w zaledwie kilku kliknięciach, więc firmy już korzystające z platformy otrzymają bezproblemowe doświadczenie.

Ceny wycieczek po produktach Intercom

Ceny zaczynają się od 49 dolarów miesięcznie, co jest przyzwoitą ceną za bezkodowy konstruktor, szablony i raportowanie, ale bądź gotowy na ostry wzrost cen po przekroczeniu progu 500 MAUs.

Jego funkcje nie są również wystarczająco skalowalne, aby uzasadnić koszt.

Podsumowanie

Intercom Product Tours nie jest dobrym wyborem, jeśli szukasz czegoś analitycznego, co pomaga budować usprawnione doświadczenia użytkowników i uzupełnia wzrost produktu.

Ponadto, jeśli masz nadzieję na skalowanie poza 500 użytkowników to ta alternatywa szybko stanie się zbyt kosztowna.

Alternatywa dla UserGuide #5: Owoce produktu

Produkt Owoce deska rozdzielcza

Product Fruits jest podobny do UserGuiding w tym, że mają podobne funkcje, nieintuicyjny UI i ceny, które nie mają sensu dla dużych przedsiębiorstw.

Doświadczenie użytkownika można opisać tylko jako clunky i ogólnie trudne w użyciu.

Produkt Fruits nieporadny UX

Produkt Ceny owoców

Product Fruits’ entry-level Growing plan zaczyna się od $59/miesiąc dla maksymalnie 1,500 MAUs z kosztami skalowania w górę, jak zrobić drogę do 50,000 MAUs.

Możesz również uzyskać niestandardową wycenę dla planu Enterprise, jeśli masz więcej niż 50 000 MAUs.

Podsumowanie

Podczas gdy Product Fruits jest przystępny cenowo, jego toporny UI i ograniczone funkcje sprawiają, że nie jest to pożądana opcja.

Budowanie kontekstowych spacerów po produktach będzie niezwykle trudne, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, więc inwestycja w bardziej wydajne rozwiązanie opłaci się na dłuższą metę.

Wniosek

Chociaż UserGuiding może mieć kilka dobrych funkcji, niekoniecznie jest to najlepsza opcja dla wszystkich.

Wszystko sprowadza się do znalezienia rozwiązania, które posiada wszystkie funkcje potrzebne do stworzenia kontekstowego doświadczenia onboardingowego, a jednocześnie jest wystarczająco proste, aby utrzymać wydajność pracowników.

Chcesz budować doświadczenia produktowe bez kodu, korzystając z solidniejszego narzędzia niż Userguiding? Zarezerwuj rozmowę demo z naszym zespołem i rozpocznij pracę z Userpilot!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

previous post next post