Intercom Product Tour Alternatywy: Top 3 of All Time [In-Depth Comparison]

Wiele osób pyta nas, czy są jakieś alternatywy Intercom Product Tour, na które warto zwrócić uwagę.

Jak się okazuje, istnieje kilka alternatyw, które mogą pomóc w skalowaniu onboardingu użytkownika.

Niektóre z tych produktów będą lepiej pasować do Ciebie i Twojej organizacji niż inne – jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci dowiedzieć się, który z nich jest najlepiej dopasowany. Wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy każdy produkt, staraliśmy się być jak najbardziej bezstronni. Zanim zagłębimy się w alternatywy dla Intercom Product Tours, wypada tylko przyjrzeć się samemu Intercomowi.

Więc zaczynajmy!

TL;DR

 • Intercom to platforma komunikacji i zaangażowania klientów, która oferuje Product tours jako dodatek do ich planu.
 • Intercom Product Tours to lekkie narzędzie do onboardingu użytkowników, które pomaga tworzyć wycieczki po produktach, aby poprowadzić klientów.
 • Chociaż jest to bardzo łatwe do skonfigurowania i nie jest drogie, jeśli już używasz ich widgetu czatu, wycieczki produktowe Intercom są w zasadzie pojedynczymi, liniowymi wycieczkami produktowymi składającymi się z kilku modali z przyciskiem “następny”. Bardziej nadaje się do prostych produktów.
 • Istnieją lepsze alternatywy dla wycieczek po produktach Intercom. Na liście znalazły się Userpilot, Chameleon i Appcues.
 • Userpilot jest najlepszą alternatywą dla Intercomu, jeśli chcesz budować kontekstowe interaktywne przejścia z szeroką gamą wzorców UI, takich jak modale, tooltipy, listy kontrolne, wysuwane, banery itp. Co ważniejsze otrzymujesz większą wartość za swoje pieniądze.

Wypróbuj najlepsze narzędzie do zwiedzania produktów dla Twojego SaaS już teraz!

ZOSTAW DEMO
 • 14-dniowy okres próbny
 • Nie wymagana karta kredytowa

Czym zajmują się wycieczki po produktach firmy Intercom?

zrzut ekranu z wycieczki po produktach interkomowych

Intercom jest lepiej znany jako jeden z najpopularniejszych produktów do angażowania klientów. Ich Product Tours to lekkie narzędzie do onboardingu użytkowników i możesz je wykorzystać do stworzenia prostej wycieczki po produktach, jak ta poniżej:

Jesteś w stanie trochę dostosować wygląd elementów UI, ale poważniejsze dostosowanie może być wykonane tylko poprzez kodowanie CSS.

Product Tours integruje się również bezpośrednio z produktem wsparcia klienta firmy Intercom. Zapewnia to spójne doświadczenie dla Twoich użytkowników.

Dlaczego warto wybrać Intercom Product Tours?

Oto kilka powodów, dla których powinieneś spróbować Intercom Product Tours.

 • Intercom Product Tours może natychmiast zintegrować się z resztą Intercomu to największy punkt sprzedaży.
 • Jeśli używasz już widgetu czatu Intercom na swojej stronie lub w swojej aplikacji, to możesz go połączyć z Product Tours. To tworzy wspaniałe doświadczenie produktu dla Twoich użytkowników. Ułatwia to również zarządzanie Twoimi zespołami. Pozwala również na wykorzystanie tego samego pulpitu nawigacyjnego do wysyłania wiadomości e-mail.
 • Narzędzie jest stosunkowo lekkim produktem. Nie oferuje tak wielu funkcji jak niektóre z alternatyw, którym przyjrzymy się później. I co najważniejsze – nie jest to platforma adopcji cyfrowej ani platforma wzrostu produktu. Ale jeśli masz stosunkowo prosty produkt, zero czasu i mniej niż 500 użytkowników (ze względu na ceny – dojdziemy do tego później!), to brak funkcji może być dla ciebie faktycznie przydatny.
 • Bardzo łatwo jest skonfigurować i zbudować prostą, liniową trasę produktu składającą się z kilku modali
 • W planie startowym, do 500 MAUs, Intercom jest jedną z najtańszych opcji, za jedyne 49 dolarów miesięcznie.

Dlaczego możesz potrzebować alternatywy dla Intercomu w przypadku wycieczek produktowych?

Jeśli korzystasz już z wycieczek produktowych Intercomu to powinieneś już zauważyć te wady, z jakimi przychodzi to narzędzie. W przypadku, gdy planujesz dać mu spróbować w przyszłości, a następnie spójrz na listę minusów.

 • Nie daj się nabrać: wycieczki Intercom Product to w zasadzie pojedyncza, liniowa wycieczka po produkcie, składająca się z kilku modali z przyciskiem “next”.
 • To jest bardzo podstawowe. Czuje się prawie jak MVP.
 • Opcje segmentacji i analityki są również bardzo podstawowe. Możesz w zasadzie zobaczyć, ilu użytkowników odpadło na każdym etapie podróży użytkownika. To wszystko.
 • Lekkie funkcje Intercom Product Tours najlepiej sprawdzają się w przypadku prostych produktów.
 • Jeśli Twój produkt jest nieco bardziej złożony, to będziesz chciał stworzyć bardziej zaawansowane przepływy onboardingowe. Nie można tego zrobić w Intercom Product Tours. Nie można robić wprowadzeń fabularnych, bo brakuje w nim również sliderów.
 • Nie jest to platforma adopcji cyfrowej / platforma wzrostu produktu. Jest to dosłownie narzędzie do onboardingu użytkownika, które pozwala zbudować tylko tę jedną wycieczkę po produkcie.
 • Oznacza to, że nie można go używać do tworzenia list kontrolnych, modali, wysuwanych okien lub nieliniowego onboardingu.
 • Brak elementów onboardingu oznacza, że wiele firm będzie musiało rozważyć alternatywy dla Intercom Product Tours. Staje się to jeszcze ważniejsze w miarę skalowania.
 • Drugą wadą produktu firmy Intercom jest brak stylizacji. Jesteś w stanie dostosować elementy onboardingu, ale tylko za pomocą kodowania CSS. Jeśli nie znasz się na kodowaniu, to może to być podstępna i czasochłonna część procesu. Być może w końcu będziesz musiał skorzystać z pomocy projektanta lub dev.
 • Ceny są zwodnicze. Tak, to może mieć najniższy punkt wejścia na 49 dolarów, ale to jest tak łatwo przejść ponad 500 MAUs jesteś dozwolone w planie startowym, a następnie cena idzie w górę wykładniczo. Nikt nawet nie wie ile dokładnie, bo na stronie Intercomu nie jest to jasne.
 • Wreszcie, Intercom Product Tours nie oferuje żadnej formy split testów. Jest to ważny element budowania procesu onboardingu, ponieważ dzięki temu możesz dowiedzieć się, które przepływy onboardingowe są najbardziej efektywne. Bez żadnych testów A/B, jesteś skutecznie tylko zgadywanie i nadzieję, że potknąć się na właściwą odpowiedź.

Ile kosztują wycieczki po produktach firmy Intercom?

Produkt Tours jest oferowany jako “dodatek” do istniejącego pakietu Intercom.

Oznacza to, że jeśli nie płacisz jeszcze za Intercom, będziesz musiał kupić jeden z ich planów, a następnie kupić również dodatek Product Tours.

Najtańszym “zwykłym” planem Intercom jest ich plan Essential. Będzie Cię to kosztować już od 87 dolarów miesięcznie (dla 2 miejsc i 200 aktywnych użytkowników). Więcej użytkowników i więcej miejsc będzie kosztować więcej pieniędzy.

Dodatek Product Tours będzie wtedy kosztował Cię dodatkowo 149 dolarów miesięcznie.

Oznacza to, że w sumie za najbardziej podstawowy pakiet zapłacisz co najmniej 200 dolarów miesięcznie.

Cena szybko wystrzeli w górę, jeśli trzeba zaprosić wielu członków zespołu lub jeśli masz dużą liczbę użytkowników.

Warto też zaznaczyć, że Intercom oferuje pakiet startowy na rok w cenie 49 dolarów miesięcznie. Ale jeśli się skaluje, to pewnie i tak skończy się na znalezieniu alternatywy po fakcie!

Jakie są najlepsze alternatywy Intercom Product Tour?

Intercom Product Tours jest dobrym narzędziem do tworzenia prostego przepływu onboardingu użytkownika dla mniej złożonych produktów. Ale jeśli chcesz czegoś, co jest specjalnie zaprojektowane, aby pomóc Ci w onboardingu, to może trzeba szukać alternatywy Intercom Product Tours.

Przyjrzyjmy się więc kilku najlepszym alternatywom na rynku.

Intercom Product Tour Alternative #1: Userpilot for Personalized Onboarding

Userpilot umożliwia stworzenie idealnego doświadczenia produktowego dla Twoich użytkowników. Jest to platforma rozwoju produktu typu “wszystko w jednym”, która pomoże Ci zapoznać się z użytkownikami, poprawiając wskaźnik adopcji.

Możesz dodać kompletny walkthrough, tooltipy, checklisty – w zasadzie każdy element onboardingu, jaki przyjdzie Ci do głowy.

INTERAKTYWNE przejście przez Userpilot

Mamy również widget pomocy na żądanie, ankietę w aplikacji i natywne tooltipy, które mogą zwiększyć reaktywny onboarding.

Następnie możesz dostosować te elementy bez jednej linii kodu. Userpilot potrafi tworzyć kontekstowe doświadczenia onboardingowe. Te uruchamiają się, gdy użytkownik wykona określoną akcję.

Dlaczego warto wybrać Userpilot?

Kluczowym punktem sprzedaży Userpilot jest to, że możesz go użyć do tworzenia kontekstowych doświadczeń onboardingowych.

Innymi słowy, możesz pokazać właściwy komunikat właściwemu użytkownikowi we właściwym czasie.

Jeśli, na przykład, użytkownik może uzyskać wartość z funkcji B tylko po uprzednim skonfigurowaniu funkcji A, nie ma sensu włączać funkcji B jako pierwszej.

Dzięki Userpilot możesz skonfigurować przepływ onboardingowy Feature B, aby uruchomić, gdy użytkownik skonfiguruje Feature A:

Kontekstowy onboarding jest znacznie skuteczniejszy, jeśli chodzi o napędzanie adopcji użytkowników.

Być może jeszcze lepszą cechą naszego narzędzia do onboardingu użytkowników jest to, co nazywamy “napędzanymi działaniami”. Żadna z pozostałych alternatyw Intercom Product Tours tego nie oferuje.

Zasadniczo oznacza to, że możesz stworzyć doświadczenie onboardingowe na wielu adresach URL, nawet dynamicznych (takich, które zmieniają się dla każdego użytkownika). Prowadzi to do jeszcze bardziej interaktywnych przepływów onboardingowych.

Userpilot to także dobry wybór dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad wyglądem swojego onboardingu.

Inne narzędzia onboardingowe albo oferują ograniczoną personalizację, albo zmuszają do edycji stylizacji za pomocą kodu CSS.

Userpilot oferuje dostosowanie w aplikacji, dzięki czemu możesz osiągnąć dokładnie taki wygląd, jaki chcesz, bez konieczności kodowania.

Poza tym Userpilot oferuje wiele innych przydatnych narzędzi w ramach swojego pakietu rozwoju produktu:

 • listy kontrolne onboardingu: lista kontrolna userpilot onboarding
 • centrum zasobów:
 • bardzo szczegółowe opcje segmentacji:

 • Badania NPS i szczegółowa analityka NPS:

 

 • wysuwki idealne do wprowadzania funkcji:

…i wiele innych! Wypróbuj Userpilot za darmo już teraz!

Dlaczego nie powinieneś wybrać Userpilota?

Głównym powodem, dla którego Userpilot może nie być najlepszym dopasowaniem dla Ciebie jest to, że obecnie nie obsługuje aplikacji mobilnych (choć pracujemy nad tym i mamy nadzieję, że wydamy je wkrótce!).

Jeśli chcesz dodać elementy onboardingu do swojej aplikacji mobilnej, to na razie musisz szukać gdzie indziej.

Ile kosztuje Userpilot?

Cennik Userpilota jest dość prosty. Plan standardowy” zaczyna się od 249 dolarów miesięcznie (rozliczany rocznie) dla maksymalnie 2500 aktywnych użytkowników miesięcznie.

Ten plan oferuje wszystkie funkcjonalności produktu. Żadne funkcje nie są ograniczone.

Wraz ze wzrostem liczby miesięcznych aktywnych użytkowników rośnie też cena. Plan Growth zaczyna się od 499 dolarów, a plany Enterprise od 1000 dolarów.

Userpilot vs Intercom Wycieczki po produktach

Userpilot oferuje bardziej kompleksowe narzędzie onboardingu dla SaaS w porównaniu z liniowym Product Tours firmy Intercom.

Możesz wybrać z szerokiej gamy elementów UI, możesz dostosować wygląd onboardingu bez kodu i możesz zapewnić kontekstowy onboarding.

Jeśli jesteś po narzędzie onboarding bez wszystkich dodatkowych funkcji (i kosztów), że Intercom ma, Userpilot jest doskonałym wyborem.

Intercom Product Tours Alternatywa #2: Chameleon

Wycieczki po produktach domofonowych alternatywny kameleon

Większość alternatyw Intercom Product Tours oferuje pewien stopień dostosowania UI w aplikacji, a następnie kodowanie CSS na górze.

Chameleon oferuje coś nieco bardziej zaawansowanego, jeśli chodzi o personalizację. Będą oni na zamówienie kodować dla Ciebie elementy UI.

Oznacza to, że możesz osiągnąć dokładnie taki wygląd, jaki chcesz, bez żadnego wysiłku z Twojej strony.

Chameleon oferuje również szeroki zakres elementów onboardingu, w tym listy kontrolne i modale.

Zapewnia ograniczoną funkcjonalność wyzwalacza i podstawową segmentację.

Dlaczego warto wybrać Kameleona?

Głównym punktem sprzedaży Chameleon jest jego zaawansowane dostosowanie kodowania.

Jest to skierowane do firm, które chcą mieć pełną kontrolę nad wyglądem swojego onboardingu, ale brakuje im umiejętności kodowania, aby zrobić to samodzielnie.

Zespół Chameleona zajmie się niestandardowym kodowaniem dla Ciebie w ramach rozpoczęcia pracy z ich produktem.

Chameleon posiada również duży wybór elementów onboardingu. Jeden z nich, launcher, jest dla nich ekskluzywny. Umożliwia on udostępnienie samoobsługowego menu onboardingowego lub zapowiedzi produktów.

Dlaczego nie powinieneś wybrać Kameleona?

Problem z podejściem Chameleona do niestandardowego kodowania polega na tym, że będzie cię to kosztować więcej pieniędzy, a także musisz czekać, aż faktycznie wykonają pracę.

Inne alternatywy Intercom Product Tours, takie jak Userpilot, umożliwiają szczegółowe dostosowanie bez kodowania. Jest to zdecydowanie lepsza opcja dla szybko zmieniających się, skalujących się firm SaaS.

Chameleon jest też dość trudny w użyciu. UI wymaga przyzwyczajenia i jest o wiele bardziej złożone. Dłużej potrwa zanim się z tym uporasz.

Chameleon oferuje podstawowe wyzwalacze dla Twoich przepływów onboardingowych, ale nie jest tak konfigurowalny jak inne platformy onboardingowe.

Nie jesteś również w stanie segmentować swoich użytkowników, co jest szczególnie przydatne, jeśli chodzi o personalizację przepływów onboardingowych.

Ile kosztuje Chameleon?

Najtańsza cena jaką zapłacisz za Chameleon to 279$. To dla maksymalnie 2000 miesięcznych aktywnych użytkowników.

Cena szybko strzela w górę, jeśli dodać więcej MAUs, lub jeśli chcesz więcej launcherów (podstawowy plan daje 3).

Musisz również uaktualnić do ich “Growth Plan”, jeśli chcesz przetestować A / B swój onboarding.

Cena tego planu jest uzależniona od potrzeb klienta.

Czy Chameleon jest dobrą alternatywą dla Intercom Product Tours?

Tak, i nie.

Chameleon oferuje znacznie więcej funkcjonalności onboardingu niż Intercom Product Tours.

Jest również bardzo konfigurowalny, jeśli możesz pracować po drodze wokół kodowania.

Jednak Chameleon nie jest tak łatwy do uruchomienia jak Intercom i wymaga trochę przyzwyczajenia.

Brakuje mu również wielu ważnych funkcji onboardingu, które mają inne alternatywy Product Tours.

Intercom Product Tours Alternatywa #3: Appcues

Appcues był jednym z pierwszych dużych produktów onboardingowych. Utorował on drogę takim firmom jak Intercom Product Tours czy Userpilot.

Umożliwia budowanie przepływu onboardingowego z wykorzystaniem szerokiej gamy elementów, w tym modali, wysuwanych okien i tooltipów.

Oferuje ograniczoną możliwość personalizacji i wielopoziomową segmentację.

Możesz przetestować A/B swoje przepływy onboardingowe za pośrednictwem Appcues, aby upewnić się, że zapewniasz najbardziej efektywne doświadczenie.

Dlaczego powinieneś wybrać Appcues?

Appcues istnieje od tak dawna, że stał się zaufaną nazwą w świecie onboardingu.

W rezultacie udało im się stale dodawać kolejne funkcje do produktu, co zaowocowało solidną platformą onboardingową.

Oferują one ogromny wybór elementów UI. To pomoże Ci stworzyć dokładnie taki przepływ onboardingu, jaki chcesz.

Warto też zaznaczyć, że Appcues dostarcza górę przydatnych treści. Dzielą się mnóstwem najlepszych praktyk na swoim blogu i pokazują świetny UX na swojej stronie Really Good UX.

Te informacje na pewno pomogą Ci w tworzeniu własnych przepływów onboardingowych.

Dlaczego nie powinieneś wybrać Appcues?

O ile solidność Appcues można uznać za pozytyw, to jest to też pewien problem.

Appcues stopniowo dodawali coraz więcej funkcji, co jest świetne, ale oznacza, że ich produkt jest teraz dość skomplikowany w użyciu.

Często musisz przejść z jednej strony na drugą, a następnie z powrotem, aby skonfigurować swój przepływ onboardingu.

Appcues ograniczają Cię również, jeśli chodzi o personalizację. Oferuje ograniczone opcje niestandardowe w aplikacji, ale aby uzyskać więcej szczegółów, będziesz musiał użyć własnego kodowania CSS.

Wreszcie, Appcues nie obsługuje nieliniowego onboardingu. Innymi słowy, użytkownik musi przesiedzieć każdy flow onboardingowy po kolei, niezależnie od tego, czy jest on dla niego istotny, czy nie.

To zmniejsza skuteczność onboardingu i może prowadzić do zmniejszenia adopcji, jeśli nie jesteś ostrożny.

Ile kosztuje Appcues?

Najtańszy plan Appcues pojawia się w 249 dolarów miesięcznie (przy rocznym obciążeniu).

Daje to 1000 miesięcznych aktywnych użytkowników i 3 miejsca w zespole. Ogranicza również opcje dostosowywania, a także integracje, do których masz dostęp.

Aby korzystać z większości swoich najlepszych funkcji, trzeba będzie uaktualnić do ich “Growth Plan”, który zaczyna się od 879 dolarów miesięcznie.

Czy Appcues jest dobrą alternatywą dla Intercom Product Tours?

Jeśli jesteś gotów wydać dużo więcej pieniędzy na swój onboarding, to Appcues zdecydowanie poprawia Intercom Product Tours.

Istnieje duża liczba elementów UI do wyboru, dzięki czemu można stworzyć idealny przepływ onboardingu.

To powiedziawszy, inne alternatywy są nie tylko bardziej opłacalne, ale także oferują dodatkowe funkcje, których Appcues nie ma.

Wniosek

Userpilot jest najlepszą alternatywą Intercom Product Tours, ponieważ oferuje najlepsze dostosowanie w aplikacji i zapewnia każdy element UI, którego potrzebujesz, aby zbudować swój przepływ onboardingu.

Umożliwia także tworzenie kontekstowego i nieliniowego onboardingu. Oba te elementy drastycznie poprawiają adopcję użytkowników.

W porównaniu z niektórymi innymi alternatywami Intercom Product Tours, Userpilot jest również stosunkowo tani, aby rozpocząć pracę z nim.

Z Userpilot możesz być gotowy do działania w krótkim czasie. Pobierz demo już dziś!

Wypróbuj najlepsze narzędzie do zwiedzania produktów dla Twojego SaaS już teraz!

ZOSTAW DEMO
 • 14-dniowy okres próbny
 • Nie wymagana karta kredytowa
previous post next post