5 Top Appcues Alternatywy i konkurenci [In-Depth Comparison]

Jakie są alternatywy Appcues, które powinieneś porównać przed wyborem cyfrowej platformy adopcyjnej dla onboardingu użytkowników?

Istnieje wiele cyfrowych platform adopcyjnych tam, ale naprawdę powinieneś tylko patrzeć na te pięć, jeśli potrzebujesz alternatywy dla Appcues:

 • Userpilot – all-in-one digital adoption, user analytics and feedback platform for driving user adoption ( więcej value for money w porównaniu do Appcues.
 • Chameleon- bardziej zaawansowane opcje opinii w porównaniu do Appcues w tańszej cenie.
 • Pendo – alternatywa dla adopcji aplikacji mobilnych i bardziej dogłębnej analityki.
 • UserGuiding – tania alternatywa dla Appcues ( ograniczona funkcjonalność).
 • Userflow – lepsze ceny i łatwe dostosowanie w porównaniu do Appcues.

 

Co to jest Appcues?

Appcues pomaga w prowadzeniu procesu wprowadzania użytkowników na rynek i przyjęcia produktu przez interaktywne doświadczenia związane z wprowadzaniem użytkowników na rynek.

Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem, który chce budować bardziej wyrafinowane przepływy, jednocześnie ciesząc się wolnością i elastycznością narzędzia pozbawionego kodu, Appcues pozostawi Cię w tyle.

Jego prosty interfejs i szablony “zmuszają” Cię do predefiniowanego podejścia do onboardingu, w połączeniu z oprogramowaniem korporacyjnym o wysokiej cenie i niektórymi integracjami na poziomie przedsiębiorstwa sprawiają, że pozycjonowanie Appcues jest mylące:

Czy jest to proste narzędzie (jak sugeruje jego UI) dla startupów?

Czy cena i integracja z Salesforce są wyznacznikami narzędzia dla przedsiębiorstw?

Przeanalizujemy cechy Appcues, korzyści, plusy i minusy oraz zobaczymy, jak wypada w porównaniu z najlepszymi konkurentami w przestrzeni user onboarding: Userpilot, Chameleon, Pendo, UserGuiding i Userflow.

Oto szybki przegląd, jeśli nie masz czasu na przeczytanie pełnego artykułu.

Zanim zaczniemy, zobaczmy dlaczego Appcues jest tak popularnym narzędziem!

Appcues PROs

Zacznijmy od tego, co jest dobre w Appcues.

 • Naprawdę dobry
  UX i UI
  – UI Appcues wygląda naprawdę dobrze, a ich doświadczenia są łatwe do zbudowania i działają w większości tak, jak można się tego spodziewać.

interfejs użytkownika deski rozdzielczej appcues

 • Różnorodność elementów UI – Oprócz walkthroughs i wycieczek po produktach, Appcues ma dużą różnorodność różnych elementów UI, które możesz wykorzystać wewnątrz swojego onboardingu użytkownika. Możesz tworzyć listy kontrolne, modale, wysuwki, tooltipy, hotspoty i wiele innych. Ale jest pewien haczyk – niektóre z nich, jak listy kontrolne onboardingu użytkowników, nie są dostępne w niższych planach cenowych.
 • Potrafi tworzyć różne przepływy użytkowników, a także je łączyć – Użytkownicy często odbywają nieliniową podróż przez Twój produkt, eksplorując go na własną rękę. Twoje doświadczenia użytkownika powinny podążać za użytkownikami gdziekolwiek się udadzą. Appcues, pozwala na uruchomienie kolejnego przepływu po zakończeniu przepływu przez użytkownika i przeprowadzenie go przez nowe doświadczenie (nawet jeśli targetowanie kolejnego przepływu nie zostało dopasowane przez użytkownika)
 • Solidna platforma adopcji cyfrowej dla doświadczeń użytkowników – Możesz śledzić całe podróże użytkowników i tworzyć różne procesy onboardingu dla różnych segmentów person użytkowych.
 • Pochodzi z niektórych predefiniowanych segmentów użytkowników – Jeśli jesteś nowy w onboardingu klienta i naprawdę nie mają pojęcia, gdzie zacząć – mając kilka predefiniowanych rusztowań może pomóc. Ale może też wpędzić Cię w rowek, który uniemożliwi Ci budowanie bardziej wyrafinowanych segmentów użytkowników, które są właściwe dla Twojej firmy. Może to spowodować, że będziesz widział to, co chcesz widzieć , a nie to, co się naprawdę dzieje.
 • Świetna edukacja – Appcues stanowi niewyczerpane źródło informacji dla firm opartych na SaaS i Cloud. Ma świetny blog z dużą ilością materiałów edukacyjnych.

Appcues CONs

Nie da się ukryć, że Appcues to świetne narzędzie, ale podsumujmy też kilka minusów.

 • Trochę trudno się po niej poruszać – Ponieważ Appcues jest solidną platformą, poruszanie się po aplikacji może być bardzo trudne. Na przykład, jeśli chcesz stworzyć nowe doświadczenie, musisz zamknąć tryb konstruktora, zmienić na nawigację, podnieść element i ponownie przejść do trybu konstruktora. Ale co się stanie, jeśli chcesz budować i nawigować w tym samym czasie? To trochę zagmatwane, prawda?
 • Algorytm wykrywania elementów jest słaby – Dzięki Appcues możesz tworzyć różne doświadczenia w aplikacji bez żadnego kodu. Czasami jednak Appcues ma problem z wykryciem elementów in-app. Jeśli na przykład chcesz utworzyć etykietę narzędziową dla opcji wewnątrz menu rozwijanego, Appcues nie zawsze może rozpoznać tę opcję.
 • Nieelastyczna personalizacja i stylizacja – Wewnątrz aplikacji istnieje tylko podstawowa personalizacja. Na przykład możesz zmienić tylko wysokość tekstu, kolor, padding lub pozycję elementu. Do wszystkiego, co bardziej zaawansowane, będziesz musiał pracować z kodem CSS. Jest to bardzo denerwujące i potencjalnie trudne, jeśli kupiłeś narzędzie, aby “nie kodować niczego”.
 • W przeciwieństwie do niektórych konkurentów, Appcues nie oferuje centrum zasobów – ze wszystkimi dokumentami pomocy i artykułami bazy wiedzy, filmami YT i doświadczeniami w aplikacji dostępnymi z jednego “centrum pomocy” wewnątrz aplikacji, z możliwością wyszukiwania na żądanie.

Jeśli chcesz trochę więcej wolności, aby zbudować naprawdę interaktywne przejścia, być może Appcues nie jest najlepszą opcją dla ciebie.

 

Cennik Appcues

Appcues jest też jednym z najdroższych narzędzi do onboardingu użytkowników.

Appcues cennik 2021

Jeśli Twój produkt ma 2500 aktywnych użytkowników, koszty dla różnych planów wynoszą:

 • Essentials: $249/miesiąc (do 3 licencji użytkownika)
 • Wzrost: $879/miesiąc (do 10 licencji użytkowników)
 • Enterprise: Custom (Unlimited user licenses)

Cennik Appcues jest oparty nie tylko na Monthly Active Users, ale także na wykorzystaniu funkcji. Niektóre funkcje NIE są dostępne łącznie w najniższym planie “Essentials”.

Jeśli wybierzesz
Essentials
plan, znajdziesz się ograniczony do:

❌ tylko 5 segmentów użytkowników

❌ tylko do 10 własnych zdarzeń i 10 własnych celów

❌ brak list kontrolnych dla użytkowników

❌ brak niestandardowego CSS, co oznacza, że twoje opcje dostosowywania będą bardzo ograniczone.

❌ brak lokalizacji

 

Czy Appcues to właściwe narzędzie dla Ciebie?

Appcues jest świetnym produktem dla firm średniej wielkości, które szukają właśnie rozwiązań do onboardingu użytkowników.

 • Jeśli jesteś mniejszą firmą i uważasz, że 879 dolarów jest zbyt drogie, możesz chcieć iść z jedną z alternatyw Appcues i konkurentów, którzy oferują lepszy stosunek jakości do ceny.
 • Jeśli szukasz pełnoprawnej platformy analitycznej produktu za mniej niż 1000 dolarów miesięcznie, Appcues może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ ogranicza swoje funkcje w planie Essentials do punktu, który czyni go bezużytecznym dla dogłębnej analizy użytkowników.
 • Jeśli chcesz dostosować swoje doświadczenia, nie będziesz mógł tego zrobić również w planie podstawowym.
 • Appcues nie jest dla Ciebie, jeśli Twoja aplikacja działa w wielu językach.

W skrócie, jeśli chcesz więcej wolności, złożone przepływy onboarding klientów, więcej dostosowywania i większą kontrolę, Appcues może nie być rozwiązaniem, którego szukasz.

Teraz, gdy znamy największe zalety i wady Appcues, zobaczmy, która z tych alternatyw Appcues najlepiej pasuje do Ciebie.

Appcues alternatywa #1: Userpilot

Userpilot jest świetną alternatywą Appcues, jeśli szukasz kompletnej Platformy Adopcji Produktu – w tym, ale nie tylko, onboarding użytkownika.

Klienci osiągają wspaniałe rezultaty korzystając z Userpilota, tak jak Albacross, gdy
poprawił swój wskaźnik aktywacji
o ponad 33% w ciągu 14 dni.

Dzięki Userpilot możesz pokazać właściwe wiadomości, we właściwym czasie, właściwym osobom.

Nie tylko to, sprawiliśmy, że Userpilot jest łatwiejszy w użyciu, jest przeznaczony dla zespołów, które chcą stworzyć prosty i złożony onboarding użytkownika z większą swobodą, kontrolą i dostosowaniem.

 

Funkcjonalność Userpilota

Userpilot oferuje szeroki zakres funkcji dla potrzeb adopcji onboardingu użytkownika.

 • Zapomnij o kodowaniu doświadczeń w aplikacji: Userpilot jest rozwiązaniem bez kodu i wymaga jedynie, aby Twój dev zainstalował linię javascript wewnątrz aplikacji i dla Ciebie, aby pobrać rozszerzenie chrome, które otwiera wizualny konstruktor.

 • Uzyskaj dostęp do wbudowanego narzędzia NPS do zbierania i analizowania opinii użytkowników, dzięki czemu możesz ulepszyć swój proces onboardingu w oparciu o rzeczywiste dane.
 • Stwórz centrum pomocy w swojej aplikacji i dodaj natywne tooltipy do wybranych funkcji (mniej inwazyjny sposób na wskazanie użytkownikowi konkretnej funkcjonalności niż modale).

 • Uzyskaj dogłębną analizę bez konieczności korzystania z zewnętrznego narzędzia analitycznego: śledź wykorzystanie produktu za pomocą tagów funkcji, niestandardowych zdarzeń lub śledzenia celów, a także zrozum, w jaki sposób użytkownicy angażują się w treści w aplikacji, które zbudowałeś (listy kontrolne, przepływy, przewodniki). Ścieżka, lejki i inne ekscytujące funkcje analityki produktu już wkrótce. Sprawdź wszystkie funkcje analityczne Userpilota tutaj.pulpit analityczny userpilota

Userpilot vs Appcues – Czym się różnią?

Istnieje kilka głównych powodów, dla których Userpilot jest uważany za świetną alternatywę Appcues:

 • Lepsze wykrywanie elementów – Nasz własny algorytm zwany płynnością precyzyjnie rozpoznaje każdy element in-app. Koniec ze zmaganiami i frustracjami.
 • Dostępne jest pełne dostosowanie w aplikacji (poważnie – bez żadnego kodowania) – Możesz zaprojektować swoje elementy jakkolwiek chcesz. Możesz zmienić typ beacona, kolor elementu, pozycję, margines, padding i dziesiątki innych rzeczy wewnątrz aplikacji. Będziesz potrzebował godzin, aby w pełni dostosować swoje elementy wewnątrz CSS.
 • Driven actions – To jest cecha, której nie ma nikt inny. Szczerze mówiąc. Driven actions umożliwiają tworzenie doświadczeń użytkownika typu cross-URL. Oznacza to, że możesz prowadzić swoich użytkowników przez różne adresy URL swojej aplikacji i pokazać im różne doświadczenia w aplikacji. Sprawia, że Twój customer onboarding jest bardziej interaktywny.
 • Obsługuje wiele przepływów działających razem – Jest to jedna z największych zalet Userpilota nad innymi Appcues. W Userpilot oddzielne doświadczenia mogą działać razem i grać ze sobą płynnie. Możesz zbudować swoje przepływy jakkolwiek chcesz. Nasz silnik zoptymalizuje najlepsze doświadczenia do pokazania. W przeciwieństwie do Appcues, użytkownik nie musi ukończyć pierwszego doświadczenia, aby odblokować drugie.
 • Niewykluczanie ważnych funkcjonalności na podstawowych planach – Z Userpilot otrzymujesz dostęp do tego, czego potrzebujesz, aby zbudować udane procesy onboardingu użytkowników bez konieczności aktualizacji (dopóki Twój SaaS się nie rozrośnie).
 • Wspiera tylko rozwiązania web owe – Niestety, Userpilot wspiera tylko rozwiązania webowe. Nie obsługuje aplikacji mobilnych. Z drugiej strony oznacza to, że Userpilot specjalizuje się w produktach SaaS. Nie wspieramy jeszcze rozwiązań mobilnych ani on-premise.
 • Świetny pakiet NPS i ankiet dla użytkowników – możesz oznaczać odpowiedzi NPS i identyfikować trendy, ale także używać ich jako kryteriów segmentacji (niedostępne w Appcues).

 • Lokalizacja na dziesiątki języków jest dostępna we wszystkich planach!
 • Pomoc na żądanie i reaktywne wprowadzanie klienta – Czasami użytkownicy chcą sami poznać oprogramowanie, a Ty chcesz być tam, gdzie oni, pokazując im odpowiednie funkcje dzięki
  widget pomocy na żądanie i natywne tooltipy
  i Appcues nie zapewnia tego.
 • Niezależnie od tego, czy jesteś małą czy dużą firmą, korzystasz z najmniejszych lub największych pakietów, będziesz miał takie samo wsparcie jak każdy inny klient, gdy wybierzesz Userpilot zamiast Appcues.

 

Wycena Userpilot

Userpilot oferuje świetny stosunek jakości do ceny w porównaniu do innych podobnych narzędzi na rynku. Nawet jego podstawowy plan (Traction) zapewnia wszystkie niezbędne funkcje bez żadnego limitu użycia.

Stosunek ceny do funkcjonalności jest najlepszy w przypadku Userpilot. Inne tańsze narzędzia na rynku na pewno nie spełnią Twoich potrzeb, a inne jak Pendo będą poza budżetem. Userpilot znajduje się w tym słodkim miejscu. – Saurav S.

Zróżnicowanie cenowe odbywa się głównie na poziomie usług (np. niestandardowy hosting domen, dedykowany Customer Success Manager dedykowane połączenie wsparcia klienta, SLA) i jest oparte na liczbie miesięcznych aktywnych użytkowników (MAU) Twojej firmy.

Oto szczegółowy cennik Userpilota:

 • Trakcja: Dla maksymalnie 2500 użytkowników, ten plan to 249$/ mo.
 • Wzrost: Dla maksymalnie 10 000 użytkowników, ten plan wynosi $499/ mo.
 • Enterprise: Dla dużych firm, te plany zaczynają się od 1000 dolarów / mo.

 

Appcues Alternatywy #2: Kameleon

Chameleon umożliwia wybór spośród wielu różnych elementów UI i doświadczeń w aplikacji. W rzeczywistości Chameleon oferuje większy wybór elementów UI niż jakakolwiek z alternatyw Appcues.

Główna funkcjonalność Chameleona

 • Twórz modale, wysuwane okna, tooltipy, hotspoty oraz listy kontrolne i launchery.
 • Launchery to miejsce, w którym Chameleon różni się od konkurencji. Są to widżety w aplikacji, które mogą otwierać listy kontrolne, małe widżety pomocy lub centra powiadomień. Minusem jest to, że nie można mieć jednego launchera z wieloma rodzajami treści.
 • Możesz budować różne segmenty użytkowników wewnątrz produktu, albo zintegrować swoje konto Chameleon z innymi narzędziami i importować dane.
 • Możesz dostosować tylko podstawowe rzeczy. Dla wszystkiego, co bardziej zaawansowane, będziesz musiał włożyć dużo czasu, aby zakodować w CSS . Trudno jest dostosować elementy UI i nie masz zbyt dużej swobody.

Chameleon umożliwia tworzenie kampanii onboardingowych użytkowników – różnych sekwencji wycieczek po produktach pokazywanych w czasie. Naprawdę ważne jest rozróżnienie kampanii Chameleona i przepływów onboardingowych Userpilota:

 • Kampanie Chameleona to zestawy różnych doświadczeń onboardingowych użytkowników, które są przedstawione na osi czasu. Na przykład doświadczenie A jest pokazywane w pierwszym tygodniu user journey, doświadczenie B w drugim, a doświadczenie C w trzecim tygodniu.
 • Nadal nie można uruchomić wielu doświadczeń w aplikacji (przepływów onboardingowych użytkowników) w tym samym czasie, co można w Userpilot.

 

W skrócie, oto największe różnice pomiędzy Appcues a Chameleon

Chameleon vs Appcues – czym się różnią?

Chameleon pozycjonował się jako świetna alternatywa Appcues z kilku powodów:

 • Masz więcej elementów aplikacji i UI do wyboru
 • Chameleon wspiera onboarding pracowników
 • Dogłębna personalizacja i segmentacja zachowań użytkowników

Wadą Chameleona jest to, że jest zbudowany tylko dla aplikacji jednostronicowych. Oznacza to, że nie można budować doświadczeń, które działają na wielu adresach URL.

Alternatywy Appcues

Wycena kameleona

Cennik Chameleona jest podzielony głównie przez liczbę miesięcznych aktywnych użytkowników, ale należy pamiętać, że plan Startup ma również ograniczone funkcje i może nie wystarczyć do interaktywnego onboardingu użytkowników i adopcji dla produktów SaaS:

 • 0 – 2500 MAUs: Startup plan od $349/mo, Growth plan od $899/mo
 • 2000 – 3000MAUs: Plan Startowy od $419/mo, Growth od $899/mo.
 • 3000 – 5000 MAUs: Startup plan od 489$/mo, Growth od 899$/mo.
 • 5000 – 10 000 MAUs: Plan Startowy od $517/mo, Wzrost od $999/mo


Zastrzeżenie
: w planie Startup otrzymujesz tylko 5 mikrosond i 1 launcher, bez testów A/B, bez celów i bez lokalizacji.

 

Appcues Alternative #3: Pendo

Appcues i Pendo są zarówno aplikacjami do budowania kontekstowych przepływów onboardingu użytkownika, analityki użytkownika i informacji zwrotnej od użytkownika z kilkoma obszarami nakładania się. Zarówno Appcues jak i Pendo to popularne narzędzia SaaS-owe wykorzystywane głównie do onboardingu użytkowników w firmach SaaS-owych. Oba produkty mają kilka podobnych cech.

Istnieje jednak kilka szczegółów dotyczących sposobu “wykonania” tych konkretnych funkcji w obu produktach, które mogą stanowić istotną różnicę dla kupującego.

Mają też bardzo różne plany cenowe. Przyjrzyjmy się szczegółom.

Funkcjonalność Pendo

 • Przewodniki można budować przy użyciu szablonów, a także edytora WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get) visual design studio do tworzenia nowych projektów od podstaw.
 • Możesz użyć darmowej wersji Pendo do tworzenia przewodników onboardingu użytkowników, ale otrzymasz dostęp tylko do ograniczonych funkcji i podstawowej analityki.
 • Rodzaje przewodników, które możesz stworzyć za pomocą Pendo to Lightbox, Banner, Tooltips, Polls i Walkthroughs. Wadą z nimi jest to, że są one dość podstawowe i nie pozwalają na wiele dostosowań bez kodowania. Nawet własny przewodnik onboardingu Pendo to seria fioletowych tooltipów.
 • Dodaj krótkie ankiety na swoich przewodnikach i wzorcach UI zbudowanych za pomocą Pendo.
 • Możesz również budować listy kontrolne z Pendo, ale nie jako samodzielne elementy UI, ponieważ użytkownicy mogą uzyskać dostęp do nich tylko z centrum zasobów (jeśli wiedzą, że wychodzą). Utrudnia to użytkownikom dostęp do wskazówek i nie jest intuicyjne, co w sumie mija się z celem stosowania list kontrolnych.
 • Analityka Pendo skupia się wokół trzech głównych funkcji: Paths, Funnels i Cohorts.

Minusy? Analityka Pendo nie jest akcyjna – in-app experience builder nie pozwala używać zdarzeń in-app jako wyzwalaczy dla doświadczeń in-app.

Występuje również 1-godzinne opóźnienie w wyświetlaniu analityki użytkowników Pendo na ich dashboardzie. To sprawia, że funkcja analityki użytkowników Pendo jest mniej akcyjna niż narzędzia oferujące analitykę użytkowników w czasie rzeczywistym (np. Userpilot).

 

Appcues vs Pendo – czym się różnią?

Zarówno Appcues jak i Pendo działają dla aplikacji internetowych i mobilnych i oferują podobne funkcje. Oto główne różnice:

 • Pendo obsługuje również aplikacje innych firm, służące do onboardingu pracowników.
 • Analityka Appcues nie jest tak zaawansowana jak Pendo, która również zawiera customer health scores.
 • Appcues ma bardziej przyjazny UI i jest lepszy do budowania doświadczeń no-code user onboarding z większą personalizacją.
 • Appcues nie wspiera szkoleń pracowników.
 • Pendo jest droższe niż Appcues, ale oferuje plan Free i plan startowy, który zbliża się do cen Appcues.

Ceny Pendo

Trudna część, jeśli chodzi o ceny Pendo, to fakt, że za różne moduły płaci się osobno:


 • Pendo Free
  : do 500 MAU, single-app, oraz podstawowe funkcjonalności i analityka.

 • Pendo Starter
  : 2,000 MAU limit, single-app, oraz dostęp do funkcji premium.
 • Pendo Growth: Custom MAU, single-app, NPS i PES, Resource Center oraz dostęp do wsparcia w porównaniu do niższych planów.
 • Pendo Portfolio: Niestandardowe MAU, multi-app, raporty cross-journey, eksperymenty i 1 darmowa integracja w zestawie.
 • Pendo Premium: Custom MAU, multi-app, wszystko w innych planach plus niestandardowe role i uprawnienia oraz zaawansowane bezpieczeństwo.
 • Pendo Feedback: zbieranie wniosków o funkcje jest oddzielnym modułem z niestandardową wyceną.
 • Pendo Adopt: employee onboarding to osobny moduł z niestandardową wyceną.

Appcues Alternatywy #4: UserGuiding

UserGuiding to niedrogie, podstawowe oprogramowanie do obsługi użytkowników, oferujące szereg funkcji, które pomagają firmom i menedżerom ds. sukcesu klienta w obsłudze nowych klientów i zwiększaniu stopnia przyjęcia produktu.

Funkcjonalność UserGuiding

 • Dla małych startupów lub niezależnych firm cena jest atrakcyjnym elementem do rozważenia.
 • Twórz interaktywne spacery po produktach bez przeszkadzania programistom, ponieważ jest to rozwiązanie całkowicie pozbawione kodu.
 • Do swoich przepływów możesz dodać różne rodzaje elementów onboardingu. Obejmuje to modale, etykiety narzędziowe, hotspoty i listy kontrolne, aby wielokrotnie angażować użytkowników i pomagać im w przyjęciu produktu.§
 • Buduj listy kontrolne onboardingu i kieruj klientów do punktu aktywacji, eliminując zgadywanie, jaki powinien być następny krok.
 • Jak na narzędzie budżetowe, UserGuiding wciąż oferuje integracje z innymi aplikacjami, takimi jak Mixpanel, Hubspot, Woopra, Slack, Webhook itp.

 

Appcues vs UserGuiding – czym się różnią?

 • Userguiding ma ograniczoną funkcjonalność, szczególnie na planie podstawowym. Tam masz tylko niewielki zakres dostępnych funkcji – wszystkie ze znakiem wodnym/brandingiem UserGuiding.
 • W przeciwieństwie do Appcues, możesz wybrać dodanie Centrum Zasobów (bonus dla wsparcia samoobsługowego).
 • Userguiding jest o wiele tańszy, jeśli dopiero zaczynasz i jesteś ok z ograniczonymi funkcjami.

UżytkownikCena

Model cenowy UserGuiding jest o wiele prostszy niż innych na naszej liście. Istnieją trzy tiery, z których każdy pobiera określoną kwotę za dostęp do określonych narzędzi.

Oto jego pakiety:

 • Basic: Od 99$/mo (czyli tylko 1 członek zespołu, limit 20 przewodników i 2 listy kontrolne, branding UserGuiding na wszystkich wzorach UI).
 • Profesjonalne: Od $399/mo ( nieograniczone przewodniki, hotspoty i listy kontrolne).
 • Corporate: Od $699/mo (dostęp do wszystkiego plus spersonalizowany coaching).

Appcues Alternatywy #5: Userflow

Userflow to cyfrowa platforma adopcyjna, która oferuje kilka korzyści dla budowania wycieczek po produktach w sposób wizualny. W porównaniu do innych omawianych narzędzi, Userflow pozwala budować przepływy w dashboardzie i wizualizować całą podróż za jednym razem.

 1. Łatwy w użyciu (no…dla niektórych): Interfejs Userflow typu “przeciągnij i upuść” pozwala budować przepływy w pulpicie nawigacyjnym i zobaczyć przegląd całego przepływu (wszystkich kroków) jednocześnie. Niektórzy ludzie naprawdę lubią używać wizualnego sposobu budowania całego przepływu na desce rozdzielczej, a nie wewnątrz twojej aplikacji. Ma to też pewne ograniczenia, które jednak omówimy w następnej części.
 2. Możliwość dostosowania: Korzystając z Userflow, wycieczki po produktach można dostosować do potrzeb klienta za pomocą elementów brandingowych, projektu wizualnego i interaktywności.
 3. Oparte na danych: Userflow zapewnia prostą analitykę zachowań użytkowników i narzędzia do zbierania opinii, umożliwiając zespołom produktowym śledzenie zaangażowania użytkowników i wprowadzanie ulepszeń opartych na danych w procesie wprowadzania użytkowników w czasie.

Funkcjonalność Userflow

 • Łatwy w użyciu (no…dla niektórych): Interfejs Userflow typu “przeciągnij i upuść” pozwala budować przepływy w pulpicie nawigacyjnym i zobaczyć przegląd całego przepływu (wszystkich kroków) jednocześnie. Niektórzy ludzie naprawdę lubią używać wizualnego sposobu budowania całego przepływu na desce rozdzielczej, a nie wewnątrz twojej aplikacji. Ma to też pewne ograniczenia, które jednak omówimy w następnej części.
 • Możliwość dostosowania: Korzystając z Userflow, wycieczki po produktach można dostosować do potrzeb klienta za pomocą elementów brandingowych, projektu wizualnego i interaktywności.
 • Oparte na danych: Userflow zapewnia prostą analitykę zachowań użytkowników i narzędzia do zbierania opinii, umożliwiając zespołom produktowym śledzenie zaangażowania użytkowników i wprowadzanie ulepszeń opartych na danych w procesie wprowadzania użytkowników w czasie.

Appcues vs Userflow- czym się różnią?

 • Chociaż Userflow został zaprojektowany jako przyjazny dla użytkownika, może wystąpić krzywa uczenia się dla niektórych użytkowników, gdy przyzwyczają się do interfejsu i funkcji. Na przykład, nie budujesz wycieczki po produkcie na górze własnego interfejsu – musisz zbudować go w desce rozdzielczej.
 • Userflow jest przeznaczony dla aplikacji internetowych w porównaniu do Appcues, który obsługuje również mobilny customer onboarding.
 • Jeśli jesteś na budżecie, Userflow jest bardziej przystępny, jeśli jesteś w porządku z ograniczeniami funkcji.

 

Cennik Userflow

Userflow ma 3 plany cenowe:

 • Startup – od 200$ za 3000 MAUs, rozliczany rocznie – ten plan również mocno ogranicza dostępne funkcje: do tylko 1 checklisty i 10 launcherów (przepływów), brak ankiet NPS, brak śledzenia zdarzeń bez kodu, brak lokalizacji itp.
 • Pro600$ rozliczane rocznie, więc 7200$ rocznie – ten plan zawiera wszystkie funkcje
 • Enterprise – tylko wycena na żądanie – ten plan zawiera wszystko w Pro + niestandardowe limity, SSO i niestandardową umowę.

Jaka jest najlepsza alternatywa Appcues?

Jeśli jesteś sfrustrowany podczas korzystania z Appcues i szukasz alternatywy, która jest całkowicie skupiona na tworzeniu niesamowitych przepływów onboardingowych użytkowników bez kodowania w ogóle, która oferuje więcej wolności, kontroli i lepszych funkcji UX, to Userpilot jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Możesz tworzyć proaktywne i reaktywne doświadczenia w aplikacji za pomocą przepływów, widżetów, list kontrolnych i natywnych tooltipów.

Zaplanuj demo Userpilot, a jeden z naszych dedykowanych ekspertów produktowych pomoże Ci stworzyć najlepsze doświadczenia dla Twoich użytkowników.

Proszę zwrócić uwagę, że informacje fabularne są poprawne na marzec 2023. Userpilot dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność i wiarygodność informacji zawartych na tej stronie. Informacje te są jednak udostępniane “tak jak jest” bez jakiejkolwiek gwarancji. Userpilot nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dokładność, zawartość, kompletność, legalność lub wiarygodność informacji zawartych na tej stronie.

previous post next post